*11 ^Qilburg in Bedrijf Eet lekker mee met AaBe ij Repair Café In de Boomtak Texon Tilburg duurzaamste stomerij van Nederland Café Mijntje Emmastraat Heerlijke Bite Lektaete Borrel kil Vrouwenemancipatie als inspiratie in het Tilburgse coalitieakkoord 12 Seniorenacademie iet Een flinke kluif voor de reparateurs. Tilburg - Van 11 tot en met 30 juni staat de AaBe Fabriek in het teken van lekker eten. een van winkelaanbod van iek bestaat op ruim i (55) is irecteur >en moet i ?id van I; Het huidige AaBe Fabriel Tilburg - De Duurzaamheids Jaarprijs van Netex was dit jaar voor Texon in Tilburg, inmiddels een vaste waarde als het gaat om diverse awards en prijzen in de branche. lerij van Paul van Sum- iraait al jaren in de top ?r als het gaat om siteitsbeleid en gelijke behandeling. De komende 4 jaar moet stevig inge zet worden op diversiteitsbeleid met vrouwenemancipatie als herkenbaar onderdeel, waarvoor ook geld be schikbaar is. De afgelopen 4 jaar was er immers wel de bestuurlijke porte feuille emancipatie, maar ontbrak het de betreffende wethouder aan een portemonnee. Het nieuwe collegeak- koord kan dit veranderen. onlangs geopende Ketelhuis. De AaBe Fabriek is zeven dagen per week geopend. Kijk voor de ope ningstijden op www.aabefabriek.nl Texon timmert flink aan de weg en heeft afgelopen jaar veel ge daan aan marketing. Niet alleen een nieuwe, milieuvriendelijke be drijfswagen, maar ook een facelift voor de website en de appTexonli- ne. Deze professioneel gebouwde app is sinds medio vorig jaar van uit de appstores te downloaden voor de grote platforms, Apple iOS en Android. 31.000 m2 aan vloeroppervlak uit zo'n 30 winkels de supermarkten Jumbo en Lidl en diverse hore cagelegenheden, waaronder het tilburg - Petra van Ruiten sinds 1 juni de nieuwe dir van HOVO Brabant Seniorenaca demie. Zij volgt Korrie van Hel- vert op die in mei 2018 afscheid nam van de onderwijsinstelling. Petra van Ruiten is de afgelopen 20 jaar werkzaam geweest bij Fontys Hogescholen in diverse functies. raad. Hiervoor wordt slechts vrijwillige bijdrage gevraagd de aanbieders. Tijdens het Repair Café kan ook overtollig gereedschap worden ingeleverd. Dit gereedschap gaat dan naar de Stichting Gered Ge reedschap Loon op Zand. Grote hoeveelheden gereedschap of voorwerpen van groot formaat kunnen eventueel bij u worden opgehaald. Meer informatie via tel. 013-543 09 20. Wijkcentrum In de Boomtak is te vinden aan de Boomstraat 81 in Tilburg. Vrouwenemancipatie als herkenbaar onderdeel in diversiteitsbeleid In de inclusieve stad Tilburg mag niemand worden buitengesloten en staan we met elkaar voor gelijke behandeling, gelijke kansen en voor de vrijheid om je eigen leven in vei ligheid vorm te geven zonder opge legde rolpatronen of gendernormen. Gender kan omschreven worden als de sociaal-culturele invulling van mannelijkheid en vrouwelijkheid. Emancipatie betekent vrij zijn van belemmeringen. In onze stad doen zich in de praktijk stevige knelpunten voor op: 1de arbeidsmarkt, 2) sociale veiligheid en acceptatie, en 3) diver- Scoor verrukkelijke ingrediënten, een nieuwe eettafel of doe een drankje in één van de horecage legenheden. Winkelen in de AaBe Fabriek wordt nu nóg leuker, want er is een spectaculaire winkelactie. Je maakt kans op een buitenkeu ken t.w.v. 349,- en nog vele andere fraaie prijzen. Doe je aankopen bij de deelnemende winkels in de AaBe Fabriek. Spaar de aankoopbonnen op tot een minimaal bedrag van 75,-, stop deze in de actie-envelop (die in iedere winkel in de AaBe Fa briekte krijgen is) en deponeer deze in de inleverpan in de passage. Daarnaast worden in de weeken den leuke activiteiten georgani seerd voor jong en oud. Knutsel samen met je kinderen een prach tige pannenkoek en lever deze in voor een echte. Of proef produc ten bij verschillende winkels. Op zaterdag 30 juni wordt de win naar van de buitenkeuken bekend gemaakt. Kijk voor de volledige actie en alle activiteiten op www. aabefabriek.nl/actie De coalitieonderhandelingen zijn momenteel in volle gang. Er wordt daarbij ook aan inwoners en organisaties gevraagd om duidelijk te ma ken wat zij belangrijk vinden. Ook Feniks stuurde een bijdrage in. Hier onder leest u hiervan een korte samenvatting. De volledige versie, indu- jw.fenikstilburg.nl. partner vaak in de bijstand terecht komen. Na een scheiding gaat een vrouw er gemiddeld 25% in besteed baar inkomen op achteruit, tegen 0,2% bij mannen. Om de komende 4 jaar (verborgen) armoede te bestrij den en te voorkomen moet economi sche zelfstandigheid van laagopge leide vrouwen dus speerpunt van he nieuwe College worden. at zij belangrijk vinden. Ook Feniks leest u hiervan een korte samenvatti sief bronvermelding is te lezen op www.l Focus op armoede onder laagopgeleide vrouwen Van de Tilburgse gezinnen leeft 12% in armoede. Laagopgeleide vrouwen zijn hierin oververtegenwoordigd. Zo heeft minder dan 1 op de 4 laagopge leide vrouwen in Tilburg een inkomen van minimaal 920,- netto per maand, wat betekent dat zij in termen van de overheid'economisch zelfstandig'zijn. Van de hoogopgeleide vrouwen is bij na 3 op de 4 economisch zelfstandig. Zo'n verschil is bij mannen onderling veel minder aanwezig omdat zij on geacht hun opleidingsniveau vaak de kostwinner van het gezin zijn. Het aantal Tilburgse vrouwen dat in ar moede leeft, wordt onderschat. Dit heeft ook invloed op het leven van hun kinderen. Bijna de helft van de kinderen met risico op armoede leeft in een eenoudergezin, waarvan het merendeel een "moedergezin" is. De favoriete Loesje-uitspraak van Feniks is dan ook "Kinderen hebben een toe komst als hun moeder er een heeft". Huisvrouwen blijken een veel grotere kans op armoede te hebben omdat zij bij scheiding of overlijden van de De stomerij werkt volgens de Ne tex schoner produceren richtlijnen en is in het bezit van het milieu certificaat. Daar investeert Texon dan ook stevig in. Tijdens de pitch toonde Lis Groot Bluemink de nieuwste aanwinst: een volledig elektrisch aangedreven Nissan nv200 bus, waarmee het de haai en brengservice uitvoert in Tilburg. Texon bevindt zich aan de Molen straat, in de milieuzone. Alleen vrachtwagens met EURO IV motor of schoner mogen de milieuzone in. Met een volledig elektrische wagen voldoet Texon ruimschoots aan deze eis. Daarmee vult Texon haar kern waarden optimaal in: kwaliteit, innovatie en groen. De stomerij maakt zo weinig mogelijk gebruik van bijvoorbeeld plastic hoezen, maar als er dan toch een hoes wordt meegenomen, dan kan de klant deze ook nog recyclen. tilburg - Zoals iedere derde zater dag van de maand is ook op zater dag 16 juni iedereen weer welkom bij het Repair Café van In de Boom tak. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen bezoekers uiteenlopen eigendom men voor reparatie aanbieden. Deskundige vrijwilligers doen ver volgens hun uiterste best om de spullen weer in orde te krijgen. Bezoekers kunnen terecht met elektrische apparaten, computers en fietsen. En met kleine repara ties aan kleding weten de vaardige dames achter de naaimachine wel DONDERDAG 14 JUNI 2018 TILBURGSE KOERIER Zelfbeschikking en kinderopvangvergoeding Een ander probleem dat Feniks aankaart is het gebrek aan zelfbe schikking bij een grote groep ge- zinsmigranten. Zij leven veelal niet in vrijheid en maken vormen van hu welijkse gevangenschap mee. Feniks heeft hiervoor een projectplan in de maak. Dit probleem kan alleen in g< de samenwerking en in afstemmi met verschillende organisaties en gemeente bestreden en voorkomen worden. Ten slotte stelt Feniks dat (alleen staande) ouders met kinderen recht hebben op een kinderopvangvergoe ding wanneer zij deelnemen aan par- ticipatietrajecten of vrijwilligerswerk. Hier is nog geen wettelijke regeling voor, terwijl burgers vaak wel wordt verplicht te participeren. Tilburgs be leid hierop is noodzakelijk. ADV. De stome meren draait al j mee, ook en zeker duurzaamheid. Texon is een begrip als het gaat om het toepassen van duurzame innovaties. In 2012 kreeg de Til burgse stomerij al een groen lint je uitgereikt door GroenLinks Til burg, dat deze lintjes uitdeelt aan maatschappelijke organisaties en ondernemers die zich onderschei den op het gebied van milieu bescherming, energiebesparing en maatschappelijk verantwoord ondernemen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 12