9 ha 7 RWI ït il i AT 82 Braziliaanse klanken in Paradox 'Get Out'van Fontys Dance Academy L” ■)nf° Coven naar 013 Kermis in de klas 'Grenzen-Loos'eten bij Mie Pieters Koninklijke onderscheiding Leonard Retel Helmrich ■^12. 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 JUNI 2018 IURGSE KOERIER FOTO: Andre Castro Martie 'juni 2018. HQnfo I 1 u ivers Reserveren is noodzakelijk en kan via e-mail info@miepieters.nl stage werk se Ier wer te v tussen twee wer is ze'méér dan r Tilburg - Zangeres Martie geeft op vrijdag 8 juni een concert met topmu- zikanten uit Brazilië en Cuba. Tilburg - Op dinsdag 19 juni is Coven te gast in poptempel 013 aan de Veemarktstraat. Aanvang om 20.00 uur. voordat de derdejaarsstuden ten uitzwermen naar uitdagende geplaatsen in het internationale rkveld, maken zij een korte tour zal er een i dat land j in het bezit bent van nadat u de volledige snog aan u factureren. een ‘complete bril’ als Profiteer dan van een ^slissend belar popmuziek i aarbuiten,: Javalins, Entree €7,50. Kijk op www.denwevorst.nl voor meer informatie. t zijn zus en ijkens-Retel Het was misschien wel de groot ste verrassing qua boekingen op Roadburn 2017: de terugkeer van de legendarische band Coven. De groep rondom Jinx Dawson maak te eind jaren 60, begin jaren 70 de Kermis te organiseren of om een leuke en leerzame thema middag in de klas te houden. Op kermisindeklas.nl staan documentatie en werkbladen over alles wat de Tilburgse Kermis zo leuk en bijzondei maakt. Eind 2009 ging Martie in op de uitnodiging van een Zuid-Ame- rikaans mediaconcern voor het opnemen van een tv special; de start van haar carrière in Brazilië. In de ban van Braziliaanse poëzie, muziek en dans, woonde en werk- (58) is gisseur, ■Ims en Hij staat bekend Nederlands beste documentairemakers. De documentaire Klanken van Oor sprong brengt een stuk 'vergeten' geschiedenis van Nederland voor Tilburg - Kermis in de Klas, het nieuwe online platform vol les materiaal voor het basisonder wijs over de Tilburgse Kermis, is klaar voor gebruik. Via deze website wordt het eenvoudig om met de hele school een themaweek over de Tilburgse ook Braziliaanse. Wat ze brengt is meer dan standaard Braziliaanse muziek. Keltische klanken, sferi- sche piano lijnen, introspectieve Europese jazz, pop, barok en we reldmuziek zijn haar bronnen van inspiratie. Loops met ritmes uit Noordoost-Brazilië, zoals de baiao, ciranda en frevo vormen het stra mien. Ze speelt samen met Abel Marcel op piano, met Marco Lobo op percussie en Romulo Duarte op bas. Het concert duurt van 20.30 tot 22.30 uur. ■Jnfo Kaarten via www.paradoxtilburg.nl. FOTO: Noortje van Gestel TILBURG - Op vrijdag 8 en zaterdag de dagen aan om 20.30 uur. 9 juni staat De NWE Vorst in het te- Vlak voordat de derdejaarsstuden- ken van Get Out van Fontys Dance Academy. Het programma theater dans uitvoerend (TDU3) vangt bei- te ze 7 jaar in Rio de Janeiro. Vol gens pers en publiek heeft ze zich de Braziliaanse cultuur en muziek op unieke wijze eigen gemaakt. Samen met haar producer Claudio Dauelsberg creëerde ze het album 'Quem te viu': een eigen pallet van Braziliaanse Standards, gekleurd door affiniteit met Europese jazz in combinatie met sterke Braziliaanse ritmes. Martie start nu een volgen de fase. Een cd met geheel eigen erk, waarin ze de lijn van 'Quem viu' doorzet en een brug bouwt /erelden. Inmiddels Nederlandse, zéker underground onveilig met hun oc culte rock, om na drie albums weer in de diepten te verdwijnen. Het bleef tientallen jaren stil. Los van heukelom - Oisterwijk heeft zoals bekend een asielzoekerscentrum (AZC). Het grootste deel van de bewoners van het AZC heeft een verblijfsvergunning gekregen op basis van asiel en zijn dus erkende vluchtelingen. Deze mensen gaan binnenkort wonen en werken in Nederland en worden onze buren. Maar over het algemeen kennen we deze nieuwe buren niet. We komen ze niet vaak tegen in ons dagelijks leven en gaan niet actief naar hen op zoek. Zeker niet zo lang ze nog op een AZC verblijven. Marie-José Mathijssen van café Mie Pieters in Heukelom en Hanne Fennis van het AZC Oisterwijk zijn van mening dat dit anders kan. Zij gaan vanaf 21 juni elke maand een interculturele avond organiseren. het voetlicht. Na de onafhankelijk heid van Indonesië raakten hon derdduizenden Indische Neder landers op drift. Niet meer welkom in hun geboorteland, vluchtten ze noodgedwongen naar Nederland. Onder hen waren muzikanten die van beslissend belang werden voor de popmuziek in Nederland en ver daarbuiten, zoals deTielman Brothers, Javalins, Crazy Rockers en andere Indo-Rockers, de Blue Diamonds, Anneke Grönloh, Bou- dewijn de Groot, Liesbeth List en Sandra Reemer. Ze werden beken de en geliefde Nederlandse muzi kanten. Over hun Indische verle den zwijgen ze meestal. Leonard Retel Helmrich is verantwoorde lijk voor een groot deel van het camerawerk van deze film, die hij samen met zijn zus en regisseur Hetty Naaijkens-Retel Helmrich maakte. met hun eindvoorstelling, die ook dit jaar te zien is in De NWE Vorst, Willem ll-straat 49 in Tilburg. De voorstelling biedt een afwis selend dansprogramma. Je maakt kennis met verschillende chore ografieën waarin je de eigenheid van de academie'An extraordinary place for distinctive people' zult herkennen. De voorstelling is een mix van danstheater met urban invloeden en kwam tot stand bin nen de projecten voor derdejaars studenten Theaterdans Uitvoe rend met de uitstroomprofielen Contemporary Urban en Dance Arts in Context. Choreografen: Ri cardo Ambriózo, Cecilia Moisio, Diego Sinniger de Salas en Sara Wiktorowicz. Bewoners van het AZC zullen dan een avondvullend programma sa menstellen in het bekende café Mie Pieters. Elke avond land centraal staan en bepaalt de maaltijd, de muziek, de voordrachten en de aankleding. De eerste avond vindt dus plaats op donderdagavond 21 juni. Vier Syrische vrouwen zullen een over heerlijk maaltijdbuffet maken. Andere Syriërs verzorgen zang en muziek. Ook de verzorging van de gasten en de keuken ligt in han den van Syriërs. Voor tolken wordt gezorgd. Voor de avond betaalt u 15,- per couvert, excl. drankjes. Aanvang om 19.00 uur. twee obscure platen gebeurde er weinig rondom Coven. Tot Road- burn ineens uitpakte met deze boeking. Het was de eerste Euro pese show ooit voor Coven, voor misschien wel het grootste publiek wat ze ooit gehad hebben. Dat be viel Jinx en haar mannen zo goed dat de band een doorstart heeft gemaakt. Ze komen nu terug voor een korte Europese tour en na tuurlijk wilden ze 013, waar het in Europa voor Coven weer allemaal begon, niet overslaan. Tilburg - Leonard Retel Helmrich uit Amsterdam, geboren en getogen in Tilburg, heeft op dinsdag 5 juni een Koninklijke onderscheiding ontvangen. Hij is benoemd tot Rid der in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Hij krijgt deze onderschei ding voor zijn bijzondere prestaties als regisseur, producer en editor van diverse films en documentai res. Burgemeester Theo Weterings reikte de onderscheiding uit tijdens de première van de documentaire Klanken van Oorsprong in Cinecitta aan de Willem ll-straat. Leonard Retel Helmrich (5 sinds 1990 actief als regi producer en editor van filn documentaires. als één van I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7