w ijknieuws Koppen van de Kleuren- en Kruidenbuurt Andara Open tuinendag in Tilburg est IVN Slootjesdag Tilburg Dansen Ijk Shoe^ama schoenen -I- sport 17 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 JUNI 2018 BURGSE KOERIER LATIS FOTO: Loes van Gorp Waterdiertjes vangen in de poelen. Meer informatie: 013-4676774. IS Bewoners van de Okerhofmet elkaar in gesprek bij de Koffiekar van Tilburg Cowboys. afspraak. Tilburg Een'weeskopje' inleveren en ondertussen je buren beter leren ken nen? Nu live in de wijk en straks interactief in het wijkcentrum. Ecco Soft 7 herenschoen in bruin en zwart maat 40 t/m 50 ladian Suns'- Wor». iara sp Simj 20% KORTING t/m 13 juni i, net loort *n. ;el lekken in een len in gaan Welk A.G ND DUUR/ Tilburg - Groei en Bloei Tilburg en omgeving organiseert net als de afgelopen jaren een open tuinendag in het kader van de Nationale Tuinweek. Breda 4- Valkenierslaan 59 Sprang-Capelle Nies v.d. Schansstr. 5-7 shoerama.nl ;ntrum ge -‘ie met e Wanneer je uit koffie of thee frijnt op een beeld- tafel het verhaal van >ehorende bewoner. De kop- ■n zo als voertuig voor het ?n elke nieuwe kop koffie dus voor een nieuwe kennis- ig met een wijkbewoner. Door de verhalen uit de wijk toe gankelijk te maken, krijgen de be woners een gezicht. Tilburg Cowboy Sander van Bussel: "Contact tussen bewoners is niet altijd vanzelfspre kend, maar met dit project willen we mensen een aanleiding geven om bijelkaar op de koffie te gaan. De in- bewoners zich zelf ook onderdeel voelen van het project. Daarom worden buren uitgenodigd om bij elkaar of in het wijkcentrum koffie of thee te gaan drinken. De verzameling koppen uit de wijk gaat in het wijkcentrum gebruikt worden in combinatie met een in teractieve koffietafel. V, een van de wijkkopjes I drinkt, verschijnt op scherm in de de bijbe jes dienen verhaal er zorgt c makinc avond de muziekstukken Floris, Canadian Sunset, Tales from Scot land, Two Worlds en Un belle his- toire. Andara speelt Adiemus, Con te Partiro, Simply the Best (Tina Turner medley), The Musical Villa ge en Let me entertain you Rob bie Williams medley). Tilburg - Bij het gebied De Drijfla- nen vindt op zaterdag 9 juni de IVN Slootjesdag plaats. Vorig jaar was er een wedstrijd waarbij kinde ren namen konden geven aan de poelen. Tijdens deze Slootjesdag worden de bordjes met de namen erop geplaatst. Kinderen tussen de 4 en 12 jaar kunnen die dag samen met hun (groot)ouders ontdt hoe bijzonder het leven is in van de poelen bij de Drijflane Tilburg. Met een schepnet ze zelf waterdiertjes vangen. 14.00-17.00 uur. De entreeprijs bedraagt €2,50, incl koffie, drank je en een hapje. De zaal gaat om 13.30 uur open. Rondleiding Tijdens de open tuinendag wordt om 13.00 en om 15.00 uur een rondleiding gegeven langs mo numentale bomen in de Oude Warande. Deze rondleidingen wor den gegeven door Joost Werkho ven van de Stichting Stadsbomen Tilburg. Deelname is gratis. De rondleiding duurt ongeveer 1,5 uur. Startpunt is de rotonde in het centrum van de Oude Warande. Opgeven is niet noodzakelijk maar wel wenselijk. Opgeven kan door een mail te sturen naar stadsbo- mentilburg@gmail.com onder ver melding van 'rondleiding 10 juni 13.00 uur'of'rondleiding 10 juni 15.00 uur' met vermelding van het aantal personen dat deelneemt. de zij- en achterkant van het huis ligt een beschut terras. De tuin van ongeveer 1000 m2 is aan de achterzijde niet omheind, zodat er zicht is op het aangrenzende bos Saksenstraat 13 In de Saksenstraat vindt u een klei nere stadstuin. Het gaat hierbij om een tuin die leuk ingericht is en goed onderhouden. nierd, dus zonder bestrijdingsmid delen en met compost in plaats van kunstmest. Korvelseweg 160 Achter de huizen van de Korvelse weg liggen vaak flinke tuinen. Dat geldt ook voor deze tuin, een tuin met veel fruitbomen. De lommer rijke tuin is het resultaat van po gingen om een biodiverse tuin te ontwikkelen. Economenlaan 5 Natuurlijke, schaduwrijke tuin aan de rand van landgoed De Berke- laer met veel bomen, heesters en vaste planten. De tuin is voorna melijk groen, maar in elk seizoen staat ook wel iets te bloeien. Er wordt geen kunstmest gebruikt, afgevallen blad blijft liggen en de bodem wordt zoveel mogelijk met rust gelaten. Planten mogen hun gang gaan. De tuin trekt veel leven aan: vogels, vlinders, eekhoorns, bosmuisjes, insecten en egels. Aan Kruidenbuurt' willen Tilburg Cow boys en ContourdeTwern door een artistieke benadering de diversiteit van bewoners van de Kruidenbuurt zichtbaar maken en mensen met elkaar in contact brengen. Hiervoor ;uren- en is het is van groot belang dat wijk- beestje kan in de zomer schaatsen, wie kan er het snelste onder wa ter zwemmen en wie is de groot ste rover onder water? Er staan tussen 11.00 en 16.00 uur IVN na- tuurgidsen klaar die helpen om waterdiertjes te vinden en er meer over kunnen vertellen. Trek in elk geval laarzen aan en kleren die vuil mogen worden. Aanmelden is niet nodig, deelname is gratis. Het startpunt is bij de ingang aan de Top Naeffdreef (tegenover num mer 12). teractieve koffietafel is eigenlijk een soort 'koffie tinder' waarmee je op een laagdrempelige manier kennis kunt maken met je mede-wijkbe- woners. Dan is het vervolgens nog maar een kleine stap om je buurman aan te spreken en echt bij elkaar op de koffie te gaan." De Tilburg Cowboys ontfermen zich de komende dagen over 'weeskop- jes' en de bijbehorende verhalen van wijkbewoners in de Kleuren- en Kruidenbuurt. Wanneer je straks in het wijkcen trum uit zo'n weeskopje koffie of thee drinkt, maak je op een inter actieve manier kennis met de bijbe horende wijkbewoner en lees je zijn of haar verhaal. Koffie- en theegewoontes vertellen veel over iemand. Wanneer drink je koffie, waar en met wie? Bovendien is koffie en thee drinken van alle leeftijden en culturen en zo kan het hiensen bij elkaar brengen. Daar om verzamelen Tilburg Cowboys in samenwerking met Contourde Twern de komende dagen koffie- en theekopjes en de bijbehorende verhalen van wijkbewoners in de Kleuren- en Kruidenbuurt. Met 'Koppen van de Klet De open tuinendag vindt plaats op zondag 10 juni van 11.00-16.00 uur. U kunt alle locaties gratis be zoeken. De tuinen liggen in een straal van enkele kilometers, waar door u meerdere tuinen achter elkaar kunt bezoeken. Stichting Stadsbomen Tilburg verzorgt en kele rondleidingen in sterrenbos Oude Warande. U kunt de volgen de tuinen bezoeken: Bredaseweg 342 Een verassend ruime stadstuin, buiten de Ringbaan. De tuin ho bij een huis uit begin 50'er jarer De tuin is voor het grootste der sinds de aanleg hetzelfde geble ven. Rondom het huis gras en bor ders met veel vaste planten. Direct achter het huis is een deel van de borders vervangen door gras en een overkapping. Gebleven is een deel van de moestuin en het gras veld met de fruitbomen. Er wordt op een natuurlijke manier getui- tilburg - Voortaan is er tweemaal in de maand een dansmiddag in Het Kruispunt, sinopelstraat 1 in Tilburg. De eerstvolgende dans- middagen zijn op de donderda gen 14 en 28 juni, beide keren van Tilburg - Op zaterdag 9 juni ont vangt Muziekvereniging Andara Middenorkest Harmonie Kaats heuvel voor een uitwisselingscon- cert in MFA Het Kruispunt, Sinop elstraat 1 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. De entree is gratis. Het Midden Orkest speelt deze 5j

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 17