JÉ' - 1 "W Biezenmortel naarTilburg Baby van de maand Prinses Beatrix bij viering 50 jaar Jantje Beton T Els Bruëns verleent hulp in Tunesië 't Pijlijser Huys: écht thuis 15 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 JUNI 2018 JRGSE KOERIER Prinses Beatrix lofon xemplaren Petra Jansen Vissets, Joep de Beer dvertenties ;sekoener.nl EBEZORGING’ hoef Kerkenbosplaats 1 Muurschildering Ter gelegenheid van het jubileum Els Bruëns deelde rolstoelen, kelding en speelgoed uit. waar demen- talig begeleid ast verder: i we met koter in van uw i of haar i wetens- bliotheek rgsekoener.nl sekoerier.nl/ TEN eo van Etten, Ellen van Hassel, Owen van Oers EN !i°rnl ■Sg) Speelwijk In de Tilburgse wijk Stokhasselt wordt door Jantje Beton, de lo- tilburg - De Tilburgse Els Bruëns was onlangs weer in Tunesië om hulp te verlenen aan armen en zieken. I KANTOOR erdag 9.00-17.00 u. tilburg - Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Beatrix is op donderdagmiddag 28 juni aanwezig bij de viering van het 50-jarig bestaan van Jantje Beton. ■rsdiijningsdatum. berichten, koerier.nl KOERIER BV 4 DA Tilburg 68805 jerier.nl oerier.nl ne, een >uwd is :apte jaar. aats. (advertorial) Kleinschalig begeleid wonen voor dementerenden KW In totaal zijn groeit in de t< mers. 2 kamers een echtpaar. pelijke woonkamer ken stralen warme uit. De afgeschermde de hallen zijn sfeervol les om de bewoners ziel te laten voelen. Natui dere bewoner zijn of f met eigen meubels. MATERIAAL aal en fotoafdnikken iten te worden aange- aamsvermeldingvan bij aanlevering expliciet Bij verzuim komen jg van de aanbieder. mplaar van de ok terecht bij ons .-Plein 14in Tilburg. Ie Tilburgse Koerier in ïk te doen naa. jitenspelen in de hierover te ir iseren. Het feest wordt tje Beton speelv Tilburg. De fees' ochtend cours voor 85 drie basissck Tijdens het met het thema 'I spelen', spreken kundigen over het belang van buitenspelen en hoe buitenspelen ook in de toekomst aantrekkelijk blijft voor kinderen. Wanneer Francis Wijnings de deur van 't Pijlijser Huys opent voel ik mij direct welkom. Haar hartelijke lach en het muziekje dat speelt op de achtergrond in de warm inge richte huiskamer zorgen voor een gevoel van thuiskomen. En dat is precies wat Francis wil bereiken in 't Pijlijser Huys, terenden kleinschë kunnen wonen. >t gevierd in de Jan- Iwijk Stokhasselt in ïstdag begint in de met een buitenspeelpar- 850 kinderen van de :holen in Stokhasselt. middagprogramma 'De toekomst van i een aantal des- Els bezocht het dorpje Kalaa Kebira en doneerde daar drie rolstoelen en nieuwe kleding voor de kinde ren. Drie gezinnen met elk vijf kin deren, waarvan de vader overleden was, kregen kleding. In één gezin trof Els een gehandicapte jongen van vijfjaar. Hij kon niet praten en niet lopen. Het jongetje kreeg een rolstoel. Els reed wat rond met hem, een stukje speelgoed was voor hem het einde. Een andere gehan dicapte jongen in het dorp kreeg eveneens een rolstoel. Zijn moeder danste van vreugde. De Tilburgse Koerier heeft op donderdag 21 juni weer de rubriek 'Baby van de maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 juni 2017 en lijkt het u leuk om uw k de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 15 juni een foto baby naar advertentie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn naam, geboortedatum, geboortegewicht en andere leuke v waardigheden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand juni! 2,5 jaar geleden was het tijd voor de moeder van Francis om bege leid te gaan wonen. Dit deed zij in Boeijend Huis. Francis die toen al 33 jaar als verzorgende niveau 3 werkte, raakte hierdoor geïnspi reerd. Haar droom ontstond om een kleinschalig begeleidend wo nen huis op te zetten voor demen terenden. Net zoals vroeger zegt ze: "Een huis waar we er echt voor de mensen zijn". En zo nam, na een flinke verbou wing, op 18 april jl. de eerste be woonster haar intrek in 't Pijlijser- huys in de Pijlijserstraat te Tilburg. Francis vertelt over een man die zijn huis vol herinneringen moest ach terlaten. De man had een hondje waar hij dol op was en waar hij ook afscheid van moest nemen. "Dat is toch verschrikkelijk!?" In 't Pijlijser- huys mogen trouwe viervoeters of andere huisdieren dan ook gewoon meekomen. Vanzelfsprekend zijn familie en vrienden ook altijd meer dan welkom. Zij worden betrokken en blijven wezenlijk onderdeel van iemands leven. Francis vertelt enthousias In 't Pijlijserhuys werken onthult Prinses Beatrix een muur schildering van ongeveer 350 m2 op een flat in de wijk. De muur schildering is gemaakt door kun stenaar Pee-jay Czifra, die is opge groeid in Stokhasselt. Daarnaast wordt een kinderraad geïnstal leerd, die de taak krijgt jaarlijks on derzoek te doen naar de kwaliteit van buitenspelen in de wijk en de gemeente hierover te informeren en te advis* de stap op weg naar het ontwerp met de nieuwe gemeentegren zen. Het herindelingsontwerp wordt opgesteld door de ge meente Haaren en de gemeenten die een deel van het gebied van Haaren overnemen. Voordat het herindelingsontwerp kan worden gemaakt moet dus duidelijk zijn welk dorp naar welke gemeente overgaat. Uitgaande van vaststel ling van het herindelingsontwerp door alle betrokken gemeentera den in december 2018, betekent dit dat de gemeenteraad van Haaren voor het zomerreces, na melijk 5 juli, een besluit moet ne men hierover. Het college van de gemeente Heusden stelt zijn gemeenteraad voor af te zien van deelname aan het herindelingstraject, vanwe ge de keuze van de inwoners van de kern Helvoirt. Na het vaststel len van het herindelingsontwerp kunnen zienswijzen worden in gediend. Na het herindelingsont werp volgt het herindelingsadvies. In mei/juni 2019 gaat dit advies via de provincie naar het Rijk. Gabes Chenini Els kocht in Sousse voor gehan dicapten drie rollators en een rolstoel. Dit materiaal ging op transport naar Gabes, gelegen in het Zuiden van Tunesië. Dit al les is mogelijk gemaakt door een donatie door de Vrouwen Van De Vrede in Usselstein. Wie ook een donatie wil doen, kan geld overmaken op rekeningnum mer NL76RABO0123467853 van Stichting OBDW t.a.v. Tunesië Communicatie. tilburg - De gemeenteraad van Haaren neemt op 5 juli een princi pebesluit over de herverdeling van de gemeenten. Biezenmortel komt bij Tilburg, Esch bij Boxtel, Haaren gaat naar Oisterwijk en Helvoirt komt bij de gemeente Vught. De voorbereiding van dit raadsvoor stel gebeurde samen met de ge meenten Boxtel, Heusden, Oister wijk, Tilburg en Vught. Het college van B&W van Haaren legt dit voor stel voor aan de eigen gemeente raad. De stuurgroep respecteert het voorstel. De stuurgroep be staat uit een vertegenwoordiging van de colleges van burgemeester en wethouders van de betrokken gemeenten Boxtel, Haaren, Heus den, Oisterwijk,Tilburg en Vught. Het uitgangspunt is om de ge meente Haaren op te splitsen aan de hand van de huidige dorps- grenzen. De inbreng uit de ge spreksronde in de vier dorpen kan leiden tot correcties op perceel- niveau. Het besluit van 5 juli over de verdeling van de kernen is een exclusief besluit van de gemeen teraad van Haaren en de volgen- Ouordanine Els ging ook naar Ouordanine dorp waar een school gebou,,». voor 60 geestelijk gehandica: kinderen van 4 tot en met 22 je De school heeft geen speelplat Wel is er een groot lokaal dat inge richt gaat worden als gymruimte. Els doneerde hier allerlei materi alen, waaronder ballen, matten, elastieken, knijpattributen. Een grote speelmat werd eveneens be steld. Bij een volgend bezoek zal J de speelruimte geheel klaar zijn. 1 er nu 7 kamers en dit toekomst uit naar 9 ka- s zijn geschikt voor De gemeenschap- en -leefkeu- huiselijkheid ie tuin en zelfs ol ingericht, al- :h echt thuis jurlijk richt ie- haar kamer in een hecht team vaste medewer kers. Zij zijn alle gediplomeerd en de mens staat bij ons op nummer één. Ik zorg ervoor dat er altijd een ruime bezetting is, zegt Francis. Zo ontstaat er tijd en ruimte om persoonlijke aandacht te geven. Het dagritme van iedere bewoner is uitgangspunt. Vroege vogel of langslaper? De verzorgende pas sen hun werk hierop aan. Wil er iemand koken, breien, kaarten, knutselen, wandelen of een bood schap doen: het kan allemaal. Maar het moet niet. De verzorgen de luisteren naar de bewoners en stemmen de professionele zorg en activiteiten af op de wensen en behoeftes. 24 uur per dag. Zo zor gen we samen voor een kwalitatief leven voor de bewoners van 't Pijl- "if ijserhuys en voorkomen we dat zij in een isolement raken. Mij is het duidelijk: In 't Pijlijser huys kunnen de bewoners echt zichzelf zijn. Een prachtig initiatief. Momenteel zijn er nog kamers be schikbaar in dit sfeervolle huis. Heeft u interesse? Kijk voor meer informatie op www.pijlijserhuys.nl of bel naar Francis Wijnings 06 - 24 41 72 35. Wilt u komen kijken? Dat mag! Wij zorgen ervoor dat de koffie klaarstaat. FOTO: RVD/Raymond Rutting kale partners, kinderen en om wonenden al jarenlang actief ge werkt aan de ontwikkeling van de speelwijk. Prinses Beatrix bezocht de wijk in 2015 toen de eerste fase werd afgesloten. Naast een kinderboerderij, speeltuintjes en kindvriendelijke straten zijn er inmiddels ook een plukroute en meer buitenspeelplekken. Prinses Beatrix is beschermvrouwe van Jantje Beton. """élk». 4T I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 15