O r K Ontdek wat je kan in de logistiek! HENRIANNE jansen F 013 ek via t.nl L ER 2017 Dag van de Logistiek Tilburg 'De Open Dag was meteen een schot in de roos!' HM; 9 GISTIEK TILBURG LOGISTIEKTILBURG DONDERDAG 31 MEI 2018 Anouk Oomen en Koen Teurlings gezamelijk bij de welkomszuil. Je wist dus al iets van logistiek? Er zijn altijc ïidingen.' I UITBLIN twe and) n van k ROCTILBURG jmoet Vmbo: bij Campus 013 Kies voor logistieke vakken in de onder- én in de bovenbouw. Intensive samenwerking ROC Tilburg. Mbo: de opleidingen van onze School voor Logistiek en Mobiliteit Chauffeur goederenvervoer (mbo niveau 2) Logistiek medewerker (mbo niveau 2) Logistiek teamleider (mbo niveau 3) Logistiek supervisor (mbo niveau 4) Manager Transport en Logistiek (mbo niveau 4) Technisch Leidinggevende (mbo niveau 4) School voor Logistiek en Mobiliteit Anouk Oomen en Koen Teurlings zitten allebei in het examenjaar van de opleiding Manager Transport en Logistiek. Het zijn excellente studenten: ze hebben een flink stuk extra stof verwerkt (scholing als logistiek planner) buiten het gewone programma om. Koen: r woonde .r. Vandaardi 'Nee, ik i tor en t ontv of de CAMPUS zondag lOjuni k ga werken. Er is werk zat in de sec- bij een bedrijf kun je je ook verder >ntwikkelen. Er zijn altijd wel cursussen deeltijdopleidingen.' 'Toen ik aan de opleiding begon, de ik bij mijn ouders in Den Bosch. Jus.’ 'Klopt. Wij worden opgeleid tot manager. Je wilt de slimste, beste en goedkoop ste middelen inzetten om spullen van A ïricht of de op wilde de /eten wat Nou, dat os, dus ik t'm.' Maar deze opleiding gaat over manage- naar B te krijgen. Ik loop nu stage bij Saan ment, niet over rijden met een vrachtau- Tilburg, daar doe ik de planning van de to, toch? kranen. Dan moet je met andere dingen rekening houden, of zo'n kraan wel in een straat kan bijvoorbeeld. Dat spreekt me wel aan, maar rijden is ook leuk. Ik ga vol gend jaar mijn groot rijbewijs halen.' Anouk is 19, woont bij haar ouders thuis in Riel en heeft, vóór ze naar ROC Tilburg kwam, op de Jozefmavo gezeten. Had ze al een idee van logistiek toen ze hier kwam kijken? Met dit diploma kan Koen terug naar het hbo. Doet hij dat? I Goede vakopleidingen voor de logistieke sector! ROC Tilburg Koen Teurlings is 22 en woont inmiddels in Maarssen. Waarom in Tilburg op school? 'Automatisering! Zonder twijfel. Dat gaat snel en het is een ingrijpende ontwikke ling. Wij zijn in het warehouse van Agris- to geweest, hier in Tilburg. Dat is enorm, zeker 40 meter hoog ook. En daar komt geen mens meer in. Niemand! Ja, wij, op excursie.' Anouk: 'Ja, zeker. Ik kwam doelger naar de Open Dag om te zien of de leiding iets voor mij zou zijn. Ik logistiek in, maar ik wilde wel we ze daarover te vertellen hadden. I was meteen een schot in de roos, zei tegen ons mam: dit wordt 'Mijn vader is chauffeur en ik ben vaak met hem meegereden. Dat is mooi werk hoor, met zo'n groot gevaarte manoeu vreren dat het precies klopt.' Koen heeft havo gedaan en 1 jaar hbo: verkeerskunde op de NHTV in Breda. Daar struikelde hij over de talen en bedacht dat hij toch beter mbo kon gaan doen. 'Ik ben ook naar de Open Dag gegaan en daar kreeg ik goed advies. Ik had de oplei ding Planner in gedachte, maar ze zeiden dat dat te laag was met mijn havodiplo- ma. Niveau 4 is veel breder, daar komen alle aspecten van de sector aan bod. Nou, dat klopt wel.' Wat is volgens jou een belangrijke ont wikkeling in de logistiek? Welkom

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 21