Dag van de Logistiek Tilburg Dag van de Logistiek Tilburg Kennismaking met logistiek pakt goed uit Combinatie leren en werken voor veel jongeren interessant Ruud Phaff over Dag van de Logistiek: 'We laten zien hoe mooi het werken in de logistiek is I— van der Linden 7 LOGISTIEK TILBURG DONDERQAG 31 MEI.20J& GISTIEK TILBURG DOOR PETER VAN OIRSCHOT □LID rvoerfc Veiligheid uitdage onden." DOOR PETER VAN OIRSCHOT ders reurs Ruud Phaff TILBURG - De Dag van de Lo gistiek is in Tilburg toe aan z'n elfde editie. En de initiatiefne mers van het allereerste uur, Mari van Geel en Ruud Phaff, zijn nog steeds op hun post. I het f zij i de van f geleid het Ie Tilburg - Er is op dit moment volop werk in de transport en logistiek. En er zijn meerdere wegen om te starten met een succesvolle loopbaan in deze sector van bedrijvigheid. ctivitek^.. steeds een in de transp 24/7 bereikbaar zondag 10 juni 2018 pakt. Het werk in de logistiek ligt mij wel. Het is leuk, afwisselend en uitdagend. En ik heb een leuk bedrijf gevonden." vindt het evenement plaats op bedrijven terrein Vossenberg West II en mogen we meer dan 10.000 mensen verwelkomen. Inmiddels wordt ook in andere Brabantse steden als Waalwijk, Roosendaal, Breda en Eindhoven een Dag van de Logistiek georganiseerd. Dit soort activiteiten blijft hard nodig, want er is nog steeds een nij pend tekort aan personeel in de transport en logistiek." Nieuwe uitdaging De Dag van de Logistiek helpt mee om de veelzijdigheid van de sector voor het voetlicht te halen. "We hebben zo'n 75 tot 80 bedrijven en organisaties die zich op 10 juni presenteren aan het publiek", al dus Phaff. "Transport- en logistieke bedrij ven, uitzendbureaus, leveranciers en di- Ideaal De combinatie leren en werken in de lo gistiek spreekt veel jongeren aan. Voor al doeners die graag de handen uit de mouwen steken en bovendien een (mbo) Goed uitgepakt "Ik ben lang zoekende geweest en per toeval in de logistiek gerold", zegt Wil lis Franssen. "Ik wist op de middelbare school echt niet wat ik wilde gaan doen. Heb daar ook geen diploma gehaald. Na school ben ik gaan werken via uitzendbu reaus en ben toen in aanraking gekomen met de logistiek. Dat heeft goed uitge- Willis Franssen aan het werk. diploma willen halen terwijl ze geld ver dienen. OokvoorWillis Franssen is het ge- lijktijdig leren en werken een ideale com- bewoner t binatie. Naast zijn werk in twee ploegen ding logist bij NSK is hij één dag in de week bezig duurt een j met de opleiding logistiek medewerker logistiek si aan de School voor Logistiek en Mobiliteit op het Regionaal Opleidingencentrum (ROC) aan de Stappegoorweg. Als hij Jongeren die een leerwerktraject willen doorlopen in deze sector kunnen zich melden bij het STL. Dit traject met vier dagen werken en één dag naar school resulteert in een mbo diploma en werk- garantie voor een aantal beroepen binnen de logistiek (o.a. chauffeur weg vervoer, logistiek medewerker, logistiek teamleider en logistiek supervisor). Met een aantrekkelijk salaris, spaarregeling en voor aankomende (vrachtwagen) FOTO: Joep de Beer deze 1 jarige opleiding met succes heeft afgerond stopt het niet wat de Reeshof- -nner betreft. "Ik wil hierna de oplei- jistiek teamleider volgen. Ook die i jaar. En daarna de opleiding tot logistiek supervisor, die anderhalf jaar in beslag neemt. Mijn werkgever NSK steunt mij hierin. Ik hoop zo door te kunnen groeien in de logistiek." verse onderwijsorganisaties. Zij laten zien hoe dynamisch en eigentijds het werken in de logistiek is." Ruud Phaff heeft het Sectorinstituut Transport en Logistiek enkele weken ge leden verruild voor de functie van Human Resources manager bij Transportbedrijf), van der Linden B.V. in Waalwijk. "Ik ben blij met deze nieuwe uitdaging." Phaff houdt zich bij zijn nieuwe werkgever bezig met uiteenlopende kwesties op het gebied personeel en organisatie.’Ook de be- Tiding en coaching van jongeren, die ■iet leren en werken in de logistiek combi neren. "Dat laat me niet los. Het is en blijft belangrijk om jongeren te interesseren voorde logistiek", besluit Ruud Phaff. chauffeurs een flinke korting op hun rijopleiding. De activiteiten van het STL worden gefi nancierd door de Stichting Opleidings- en Ontwikkelingsfonds Beroepsgoede- renvervoer over de weg en de Verhuur van Mobiele Kranen, kortweg SOOB. Deze stichting is in 1973 opgericht door de sociale partners in de logistiek, on der meer om te zorgen voor een vitale sector met voldoende goed opgeleide en gekwalificeerde medewerkers. Heb je belangstelling voor leren en wer ken in de logistiek? Dan kun je je aan melden bij STL. Kijk voor meer informa tie op www.stlwerkt.nl De organisatie van het evenement is voor het tweetal een hele klus, zeker omdat alles hun reguliere baan moet gebeuren. "De eerste Dag van de Logistiek vond plaats in Tilburg. De bedoeling was voor al om iets te doen aan het tekort aan personeel in de transport en logistiek. Tijdens de crisis hebben we bovendien geprobeerd om het imago van de sector op te vijzelen", zegt Ruud Phaff. "We zijn begonnen op de Katsbogten met enkele honderden bezoekers. De laatste jaren Dat jongeren vroegtijdig school verlaten is onwenselijk. Daar zijn de meeste men sen het wel over eens. Zonder diploma's zijn de kansen op de arbeidsmarkt vaak gering. Toch hoeft het niet altijd ramp zalig te zijn. Sommige jongeren slagen er namelijk in om zich via een alternatief traject toegang te verschaffen tot de ar beidsmarkt. Eén van hen is logistiek me dewerker Willis Franssen (21) uit Tilburg. Sectorinstituut Transport en Logistiek Het Sectorinstituut Transport en Lo gistiek (STL) is opgericht door werk gevers- en werknemersorganisaties in de logistiek. Ander beeld Ruud Phaff heeft ruim drie jaar gewerkt als Adviseur Werk bij het Sectorinstituut Transport en Logistiek (STL) met wer ving, begeleiding en voorlichting van leerlingen (mbo) en het vinden van ge schikte leerwerkplekken als belangrijke aandachtpunten. Zij-instromers zijn van harte welkom, maar door de vergrijzing blijft het een uitdaging om jongeren te interesseren voor de logistiek. Daarnaast is het belangrijk om een ander, realistisch beeld te schetsen. Ruud Phaff: "Transport en logistiek hebben helaas een stoffig Ontplooien Willis Franssen werkt op dit moment bij NSK European Distribution Centre in Tilburg, waar producten van rollager- producent NSK Europe worden verpakt, opgeslagen en gedistribueerd door heel Europa. Kogel- en wentellagers, die o.a. worden verwerkt in auto's van bekende merken. De Tilburger krijgt bij NSK alle gelegenheid om zich verder te ontplooi en op logistiek gebied. Voor een logistiek medewerker is f werk bijna elke dag anders. Hij of werkt doorgaans in een warehouse in transport- en distributiesector of in een productiebedrijf. Aan de ene kant is het werk fysiek van aard, want je bent be zig met heftrucks of reachtrucks, pallets en goederen. Aan de andere kant heb je administratieve taken. Je controleert bijvoorbeeld afleverbonnen en tekent af voor ontvangst van goederen. En je werkt samen en hebt contact met chauffeurs, collega's en leveranciers. imago. Dat is niet terecht. Het draait alleen om de vrachtwagen- en heftruck chauffeur. Er gebeurt zoveel meer. Op het gebied van ICT en de ontwikkeling van lo gistieke systemen en -processen bijvoor beeld. Tijdens de Dag van de Logistiek laten we zien hoe mooi het werken in de logistiek is." op ributi' van worden verf aueerd door wentellager jto’s van niet

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 19