10 juni 2018 Werk in de logistiek verandert snel Logistiek Midden Brabant boekt successen in de regio R 7 zondag w Wl Dag van de Logistiek Tilburg 3 DONDERDAG 31 MÈI2018 DGISTIEK TILBURG LOGISTIEK TILBURG Colofon Uitgever: Tilburgse koer IANCIER URS innovatieve l/acatures. TILBURG - Ondernemers, onderwijs en overheid werken samen in Logistiek Midden Brabant (LMB) om de logistieke sector in de regio te versterken. Bert Pauli Gedeputeerde economie en internationalisering CWrtM InnovWK Personeel Dat neemt niet v tor schreeuwt om ren lastig c Het grote van arbeiu. moet echt het nu nog n« tracten, en pi Het werk in de l< bruik van interne beeld eerst chauffei beste. Tege gaan met en vervoerss wil dat c-'-' tijk. Zij noviiv. elkaar in r100 zij bover tiek. Want wie gaat in de groei Aquisitie: Cor de Groot w t Bert Pauli, gedeputeerde van de provincie Noord-Brabant. FOTO: Erik van der Burgt/Verbeeld Midpoint Huis De huiskamer van Logistiek Midden-Brabant Redactieadres: Tilburgse Koerier NS Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013-5368805 redactie@ti I burgsekoerier.n I Deze speciale krant van 'Dag van de Logistiek Tilburg'is een uitgave van Tilburgse Koerier i.s.m. organisatie Dag van de Logistiek Tilburg. Tilburgse koerier BV Oplage: 86.500 ex. Redactie: Peter van Oirschot Petra Jansen Vormgeving: Ruud Verploegen, Tilburgse Koerier Ambassadeurs De Imagotafel werkt, zoals heel LMB, met vrijwilligers die werkzaam zijn bij de 'am bassadeurs', ofwel de aangesloten onder nemers. Daarnaast is er een beperkt bud get beschikbaar. En dat heeft gevolgen voor het aantal projecten dat de Imago tafel op zich kan nemen. Westerburger: "We hebben een beperkte slagkracht. Het gevaar is daarnaast dat er van alles op je pad komt dat buiten je werkgebied ligt. Daarom overwegen we heel zorgvuldig wat we oppakken." >1 Tilburg i-pgeiek.. aar praktijk- k in op jouw i en modern, oriecentrum. De logistieke sector moet op dit moment flink aanpoten om de economi sche groei bij te benen. Steeds meer bedrijven hebben moeite met het vinden van geschikt personeel. Officieel kampt de helft van de bedrijven in het goederenvervoer met een tekort aan chauffeurs en logistieke me dewerkers. Uit ervaring weet ik dat dit probleem bij vrijwel alle grote lo gistieke ondernemers in de regio van Tilburg speelt. In heel Brabant zijn op dit moment bijna vijfduizend openstaande vacatures in logistiek en transport. Het is dan ook een goede zaak dat platform Logistiek Midden Brabant de Dag van de Logistiek organiseert. Het biedt werkgevers de mogelijkheid om aan veel mensen te laten zien wat zij te bieden hebben en hoe veelzijdig het werk in de sector kan zijn. Focussen LMB is een brede organisatie, ze telt zo'n 90 ambassadeurs uit overheid, onderwijs en het ondernemersveld. Denk daarbij naast de ondernemers aan wethouders en uitzendbureaus en "Deze samenstel ling stelt ons in staat om te focussen", zegt Westerburger. "Zo kunnen we door de korte lijntjes met de gemeente ge makkelijk zorgen dat mensen met een af stand tot de arbeidsmarkt in de logistiek aan de slag kunnen." Verder heeft LMB de Logistieke Academie Midden Brabant op gericht, waar werknemers uit de logistiek allerlei cursussen kunnen volgen. Een an der project van LMB is Pitch Logistics, een innovatienetwerk voor ondernemers. Een product brengt pas wat op als het bij de klant bezorgd kan worden. Goede logistiek is daarom van levensbelang voor de industrie. Het be drijfsleven in Brabant is van oudsher begunstigd met een sterke logistie ke sector. In de afgelopen jaren is deze nog eens fors gegroeid. Vervoer ders en verladers profiteerden van de aantrekkende economie. Veel grote merken kozen voor Midden-Brabant als locatie voor nieuwe distributie centra. Zij creëren weer nieuwe werkgelegenheid voor transporteurs. Die groei houdt voorlopig nog even aan; ondernemers in de logistiek ver wachten ook dit jaar meer vraag en stijgende omzetten. Successen De werktafel Imago neemt en onder steunt initiatieven om de doelen van LMB te bereiken. "Die doelen zijn tweeledig", legt Westerburger uit. "Ten eerste het aantrekkelijk maken van de regio Mid den-Brabant voor arbeidspotentieel. Dus zorgen dat de logistiek een aantrekkelijke werkgever is. Ten tweede willen we de regio aantrekkelijk maken voor bedrijven om zich te vestigen." Op beide vlakken werden de afgelopen jaren successen geboekt. "We hebben tientallen mensen aan een werkplek kunnen helpen. En de naamsbekendheid van de regio is ver groot", aldus Westerburger. weg dat de logistieke sec- om personeel. "Het is al ja ren lastig om lokaal personeel te vinden. :e probleem nu is de huisvesting ïidsmigranten in Nederland. Daar iets aan gebeuren. We redden iet, dankzij kortlopende con- oieken en dalen die we met flexkrachten kunnen opvangen. Boven dien heeft Nederland geen stakingskli- maat. Maar je kunt je wel afvragen of het nog zin heeft om nu distributiereuzen hierheen te halen die met 'handjes' wer ken. Dan kunnen we ons misschien beter richten op innovatieve bedrijven, daar heb je misschien maar 40 man personeel nodig in plaats van 400." ILBURG.NL J logistiek, en de vraag daarnaar, verandert snel door ge let en digitale data. Veel planners waren vroeger bijvoor- v“eurs; die kennen de rijtijden en routes tenslotte als de jenwoordig zijn planners vaak jongeren die goed kunnen om- de computer; die kan snel alle informatie van weg, goederen sstromen combineren tot een perfecte planning. De provincie opleidingen goed kunnen aansluiten bij die veranderende prak- nodigt onderwijsinstellingen en ondernemers daarom uit om met n gesprek te gaan over beroepen van de toekomst. Samen kunnen ?ndien jonge mensen enthousiasmeren voor werken in de logis- goed kan organiseren, communiceren en samenwerken, ïiende sector een gouden toekomst tegemoet. Onderwijs LMB onderhoudt ook nauwe banden met onderwijsinstellingen in de omgeving. Er is een jaarlijkse decanendag, waarbij decanen worden geïnformeerd over de arbeidskansen in de logistiek. Daarnaast brengt Logistiek Midden Brabant deca nen in contact met ondernemers voor een bedrijfsbezoek. Ook bij voorlichtings dagen van middelbare scholen is LMB aanwezig. DOOR PETRA JANSEN Het logistieke vestigingsklimaat in de regio versterken, dat is het doel van Lo gistiek Midden Brabant (LMB). Een sa menwerkingsverband van de drie o's: ondernemers, overheid en onderwijs. LMB kent drie werktafels: Human Capital, Innovatie en Imago. Die laatste houdt zich bezig met het promoten van Midden-Bra bant als logistieke topregio en een van haar projecten is de jaarlijkse Dag van de Logistiek, dit jaar op 10 juni. Wil Wester burger is voorzitter van deze werktafel Imago. Hij werkt al jaren in de logistiek en zat in de directie van diverse bedrijven in deze sector. Naast zijn baan zet hij zich belangeloos in voor LMB. ratwnt 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 15