u c sl SF* it R cor Jurassic World Night in IMAX Opera Zuid brengt Un Ballo in Maschera Tilburg Bigband viert 60 jarig bestaan N WE Vorst ontvangt jonge makers 70( Theaters Tilburg start kaartverkoop nieuw seizoen 'Pretty Boy' nieuwste boek Ingrid Oonincx tilburgse 6 DONDERDAG 24 MEI 2018 TILBURGSE KOERIER FOTO: Universal-Pictures Een con Concertz jes goed De Grote Ingrid Oonincx en aange TeaTime Company brengt circus en dans. legd. Cor van hart Bijzonde Behalve ponist M. Leijdal e mede me van Hart' Efteling. klinken', i zijn er ze vier verse is een gr; bedoeld zelfsprek Contourc ceen Vana zaler gen. en Al FOTO: C2images/0pera National de Lorraine combi-ticket voor beide concerten is telefonisch of aan de balie te bestellen. conservatoriumstudenten tot de oude 'rotten' in het vak. Het gezelschap hoort al jaren bij met haar en een team van spe cialisten terug te gaan naar Isla ia? Hanr ïrtrouwen in ha_. te wankelen, ïrdwijnt, ontdr gwekkende v an wie ze Tilburg - Komend seizoen staan er ruim 400 voorstellingen in vele genres in Theaters Tilburg. Vanaf september zijn er volop premières en staan de internationale top en nieuwe en bekende namen op het toneel. Veel voorstellingen beleven hun première in Theaters Tilburg. Wat -extra bijzonder is, is dat Marc-Ma- rie Huijbregts zijn oudejaarsshow opneemt in de schouwburgzaal. Andere voorstellingen die in pre mière gaan, zijn van Het Zuidelijk Toneel, Robèrt van Beekhoven, Rick de Leeuw, Red Sky Performan ce en Gers PardoeL Vanaf september staan de drie zalen weer vol met voorstellin- Zo zullen de musicals Evita UI Stars de schouwburg aan doen en komen bekende namen als Jan Smit, Brigitte Kaandorp, tilburg - Op donderdag 31 mei presenteren Ingrid Oonincx en de Crime Compagnie Ingrid's nieuwste thriller Pretty Boy bij boekhandel Gi- anotten Mutsaers. In Pretty Boy ontmoet hoofdper soon Hannah de geheimzinnige Jack. Ze denkt dat ze de ware heeft gevonden. Maar waarom doet hij zo vreemd als er een kind vermist wordt in hun omgeving? En waar om vertelt hij nooit iets over zijn jeugd in Canada? Hannahs onwrik bare vertrouwen in haar echtge noot begint te wankelen. Als hun eigen zoon verdwijnt, ontdekt Han nah de ijzingwekkende waarheid over de man van wie ze zielsveel houdt. Ingrid Oonincx schreef vier goed ontvangen thrillers: Nickname, Bot sing, Sluipweg en Medicijn. Ingrid is schrijver en communicatieadviseur. Ze schreef columns voor het Bra bants Dagblad en voor diverse digi tale magazines en is aangesloten bij schrijverscollectief Moordwijven. bestaat uit 19 enthousiaste (be- roepsjmuzikanten, jong en oud. theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 of rechtstreeks aan de balie van Theaters Tilburg. Een -angers Heijblom Weele. Ver- Hans Spar- Koekkoek t (drums), Jan Wester- lenske Elzerman Arjen Lubach en onze eigen Guus Meeuwis langs. Tevens ontbreekt het niet aan indrukwekkende dansvoorstellingen, waaronder die van Hofesh Shechter Com pany en LeineRoebana. Trouwe gezelschappen als Toneelgroep Maastricht, Het Nederlands Danstheater en philharmonie zuidnederland keren ook komend seizoen terug. In de concertzaal staan onder anderen Lisa Loïs, Ta nia Kross en het Concert van de Stilte. Ook Kamermuziek Souvenir presenteert weer verschillende wereldtoppers. Op dinsdag 22 mei is de kaartver koop voor het nieuwe theater seizoen van start gegaan. Tickets zijn verkrijgbaar via www.thea- terstilburg.nl, telefonisch via 013- 5432220 of rechtstreeks aan de balie van Theaters Tilburg. De NWE Vorst een combinatie van circus en dans laat zien. Eleni Plou- mi brengt de danssolo Poutanes. Theatermaker Glenn Markesteijn brengt komische, licht absurdis tische teksten die een vervreem ding zijn van het echte, of juist eenl uitvergroting van de werkelijkheid.1 Aanvang om 20.00 uur. De entreel bedraagt 13 euro in de voorver koop. Ga naar www.denwevorst.nl] De feestelijke boekpresentatie be gint om 19.00 uur en vindt plaats in Boekhandel Gianotten, Emmapas- sage 17 in Tilburg. Iedereen is wel kom. De entree is vrij, wel isaanmel- den via info@gianottenmutsaers.nl gewenst. tilburg - Makershuis Tilburg blikt op vrijdag 1 juni tijdens Prejavu XL in De NWE Vorst terug op zijn eerste jaar. Maar er is ook een voorproef je van wat komen gaat. Een avond vol cross-overs van performances, muziek, experimenten, installaties, spoken word, acrobatiek, dans en circus. Zo is er een optreden van het jonge circusgezelschap Tea Time Company, dat in de tuin van de top van de t derland. Jazzp-J burg is hun vóo« Geen verrassing 60 jarig jubileu wordt. De Tilburg Bigband viert haar 60 jarig bestaan met een jubile umconcert, waarbij oud-leden, vrienden en overige belangstel lenden van Tilburg Bigband van harte welkom zijn. De bigband zal een verrassend en gevarieerd concert brengen; een muzikale reis door het rijke bigband re pertoire van bekende klassiekers tot de meer moderne en hippe stukken. Mederwerking wordt verleend door gastzangeres en -zangers Femke Schmitz, Tijn en Guimar van der der gastsolisten als la (trombone), Henk F (tenorsax), Pieter Bast Claire Porter (vocals), terp (trompet), Rensk (altsax) en alle oud-leden van Til burg Bigband. De Tilburg Bigband staat op za terdag 26 mei in Paradox, Tele- graafstraat 62 in Tilburg. Aan vang om 20.30 uur. De entree is gratis. van de bigbands in Ne- rpodium Paradox Til- vaste repetitieplaats. -!-g daarom dat het jarig jubileum hier gevierd >rdt. tilburg - Op dinsdagavond 5 juni, de dag voorafgaand aan de re lease van de nieuwe Jurassic Wor ld film, organiseert Pathé Tilburg de'Jurassic World Night’in IMAX. Tijdens de Jurassic World Night zie je de bioscoophit Jurassic World uit 2015 én als allereerste Jurassic World: Fallen Kingdom. Jurassic World: Fallen Kingdom: drie jaar geleden werd het the mapark en luxeresort Jurassic World verwoest door losgebro ken dinosaurussen. Isla Nublar is nu een onbewoond eiland ge worden waar de overgebleven dinosaurussen in de jungle aan hun lot overgelaten zijn. Wan neer de slapende vulkaan op het eiland weer actief wordt, dreigen de dinosaurussen opnieuw uit te sterven. Claire (Bryce Dallas Ho ward) zet alles op alles om dit te voorkomen. Ze weet Owen (Chris Pratt) over te halen om samen Nublar om te proberen de dino saurussen te redden. Dankzij hypermoderne filmtech- nölogie met kristalheldere di gitale beelden en 12.000 watt digital surround sound, onderga je letterlijk de ultimate movie experience. IMAX heeft namelijk grotere schermen, scherper beeld en harder geluid dan in andere bioscoopzalen. Alles, van de film zelf tot de bioscooptechniek en de zaal, is speciaal ontworpen om mensen het gevoel te geven dat ze echt deel uitmaken van de film. De ticketverkoop voor Juras sic World Night is gestart via www.pathe.nl, de Pathé App en aan de kassa van de bioscoop aan het Pieter Vreedeplein. Van 21.15-23.20 uur wordt Jurassic World vertoond. Van 00.00 tot circa 02.00 uur staat Jurassic World: Fallen Kingdom op het programma. tilburg - Net als de andere opera's van Verdi is Un Ballo in Maschera (Een gemaskerd bal) een stuk vol drama, samenzweringen en fan tastische aria's. Opera Zuid en phil harmonie zuidnederland voeren deze opera uit op zaterdag 2 juni om 20.15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. Un Ballo in Maschera verhaalt over de Zweedse koning Gustav III, die in 1792 op een gemaskerd bal vermoord werd. Vanwege censuur moest Verdi, tot zijn grote ergernis, de personages en de plaats van handeling veranderen. Maar Verdi zou Verdi niet zijn als hij het ver haal op intelligente wijze wist uit te vouwen tot een meeslepend en duister drama, doorvlochten van achterdocht, ironie, slinkse samen zweringen en fantastische aria's. Tickets zijn verkrijgbaar via www. tilburg - De Tilbi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 6