Sb Vierde editie van Piushaven Bevrijdingsconcert Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg jstdagen ij de 2 mei Citymarketing Tilburg in de race voor Citymarketing Trofee Volg de gemeente via social media: Minder winkelleegstand in grote steden s-HERTOGENBoscH - De totale winkeileegstand in Brabant is in 2017 iets gedaald. Deze afname vond vooral plaats in de grootste steden, waar eind vorig jaar 33.000 m2 minder winkelmeters leeg stonden dan het jaar daarvoor. In de tien middelgrote steden steeg de leegstand juist met 22.000 m2. Sensoor zoekt nieuwe vrijwilligers De Piushaven. (Foto Jostijn Ligtvoet) www.tilburg.nl 'erkzaamheden ioe je i bij c jroeif S @gemeentetilburg f /gemeentetilburg s Tilburg nog t/m 13 mei in het teken van water ngloop trassen aanvragen juli Uitsluitend op www.tilburg.nl Dordrecht en ineerd in de Bur ma m in de loop oek voor een dienen. Meer irg.nl/onder- 7 -^ Stadswinkel Berkel-Enschot Trappistinnentuin 77 ma, wo, vr 13-18 uur toeris- >n. Voor de jndi- Stadswinkel Reeshof Ketelhavenstraat 91 ma t/m vr 9-18 uur gebouwd lodig door 2 mei. afspraak via il of bel 14 013 Balie Werk en Inkomen urgemeester Brokxlaan 1680 ia t/m vr 8.30-17 uur Stadswinkel Udenhout Tongerloplein 15 di, do 13-18 uur Telefoonnummers 14 013 Gemeente Tilburg Bereikbaar ma t/m vr 8 -18 uur omgek g is not op 22 ;re verdiensten kunnen in aan een koninklijke reen kan een jr deze blijk oeken voor de 9 moeten 1 ju- eester zijn in-1 Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Spoorlaan 181 ma, wo, vr 8-18 uur; di, do 8-20 uur andere dagen, verplaatst naar ei naar zaterdag gen gesloten, lender op www. Berkel-Enschot Iburg is open Stadswinkel Noord Wagnerplein 101 ma t/m vr 9-18 uur Tilburg is een van de kandidaten (Se in aanmerking komen voor de prijs Beste dtymadeting gemeente van Nederland'. Het is de negende keer dat de Nationale Gtymarfceting Trofee NCT) wordt uitgereikt. De winnaar is op 4 juni bekend. meenten Den Haag, I Leeuwarden genomir categorie gemeenten met meer dan 100.000 inwoners. De uitrei king vindt plaats in de culturele hoofdstad Leeuwarden tijdens het Nationaal Congres Citymarketing. Wethouder Erik de Ridder: "De ze nominatie bevestigt dat Mar keting Tilburg op de goede weg is. Na twee jaar staat er een stevige organisatie, worden resultaten be haald en samen met de stad ver der gewerkt aan het imago van Tilburg. Een compliment aan het team." Het Bevrijdingsconcert. (Foto: Corné Hannink) De vierde editie van het Bevrijdingsconcert in de Piushaven trok vrijdagavond 5 mei een paar duizend bezoekers. Velen genoten vanaf de kant en in een bootje op het water van de muziek van het Festival Orkest van het Zuiden en de vele muzikale gasten. Lekker meezingen met bekende klassieke klanken en populaire nummers. Op naar het lustrum in 2019. ïidingen wor- koning zijn wordt de alge- de lintjesregen de Lintjesregen 088 225 01 00 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 463 64 43 GGD Uit de jaarlijkse detailhandelscijfers van de provin cie blijkt ook dat steeds meer winkelmeters in bin nensteden plaats maken voor bijvoorbeeld wonin gen of horeca. De komende tijd wil de provincie met de regio's de regionale detailhandelsafspraken vernieuwen. De provincie brengt jaarlijks de cijfers over Brabantse detailhandel in beeld om de voortgang van de regi onale detailhandelsafspraken te meten. Kern van die afspraken is: per saldo geen winkelmeter erbij en in zet van gemeenten voor compactere binnensteden. Die inzet werpt voorzichtig zijn vruchten af. In de Brabantse binnensteden en dorpsharten kreeg vorig jaar 12.000 m2 winkelruimte een andere functie. Zo worden winkels, bijvoorbeeld in de aanloopstraten naar het centrum, steeds vaker aangepast naar wo ningen of horeca. Ondanks de economische groei steeg de leegstand juist in de tien middelgrote steden. In deze stadscen tra steeg het aandeel lege winkelmeters van Ï3% in 2014 naar 21% in 2017. Uit de cijfers blijkt ook dat, terwijl in het centrum het aantal winkelmeters lang zaam afneemt, daarbuiten juist weer veel nieuwe winkelmeters worden toegevoegd. Bijvoorbeeld op woonboulevards. Voor dat soort plekken hebben ge meenten bovendien nog veel uitbreidingsmogelijk heden die vastliggen in bestemmingsplannen. Een groep van experts op het ge bied van citymarketing heeft een selectie gemaakt van gemeenten die in 2017 vooruitgang hebben geboekt op het gebied van city marketing. Dat gaat om alle activi teiten die een stad organiseert om specifieke doelgroepen naar de stad te trekken of aan zich te bin den. Die activiteiten richten zich op bijvoorbeeld inwoners, ten, studenten of bedrijver beelden van activiteiten zijn c Tilburgse Kermis, festival Mur al of een gunstig tarief voor vesti ging op bedrijventerreinen. Naast Tilburg zijn ook de ge- Tilburg - Sensoor Tilburg verzorgt op dinsdag 12 juni een informatiebijeenkomst voor potentië le vrijwilligers bij Sensoor. Het aantal mensen dat een luisterend oor zoekt bij Sensoor - De Lande lijke Luisterlijn stijgt explosief: In maart waren er maar liefst 2.000 gesprekken méér dan vorig jaar. Dit komt deels door de groeiende wachtlijsten in de GGZ. Maar ook mensen die eenzaam zijn en een 'praatje over de heg' missen bellen steeds va ker. Sensoor zet daarom alle zeilen bij om nieuwe vrijwilligers op te leiden, zodat de groeiende vraag naar oprechte aandacht niet onbeantwoord blijft. Door het hele land worden trainingen gegeven om zoveel mogelijk kandidaten op te leiden tot profes sionele luisterhelden. Als de training is afgerond kunnen zij aan de slag als volwaardig gespreks partner. Per week draaien vrijwilligers één dienst van vier uur, waarvan eenmaal in de maand ook een nachtdienst. De informatiebijeenkomst duurt van 19.30 tot 21.30 uur. Aanmelden kan via www. sensoor.nl. De eerstvolgende training van Tilburg start in september, maar kan ook eerder gevolgd worden indien er op een andere locatie ruimte is. De landelijke Week van Ons Water loopt nog t/m 13 mei. Ook in Tilburg staan water en waterbewustwording centraal. Op de tentoonstelling 'Het riool leeft' bij het Ontdekstation013 kunnen bezoekers onder meer uit vinden hoe wateroverlast ook bij kli maatveranderingen te voorkomen is. Het 0ntdekstation013 zit in Hal 79 in de Spoorzone en is open tus sen 11 en 17 uur. De entree is gratis. Verder is er een Blauwe Tuinen mid dag op 12 mei. Van 15 tot 17.30 uur zijn er bij het Ontdekstation in de Spoorzone verschillende activiteiten rondom water en water in eigen tuin. Ook is er een workshop hoe je een regenton kunt aansluiten. Meer info: huisjeboompjebeter.nl/ Tilburg/nieuws. isten, fietsers lieuw kruispunt wikkelingen in nder meer een de nieuw- ten. Dit zorgt drukte waar- meer voldoet.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 9