GEMEENTENIEUWS @□9 3 Vien Vervangen alle parkeerautomaten voor kentekenparkeren in Tilburg kersapp blijven gewoon geldig. Dit i: City rac Andere ophaaldagen afval op feestdagen! Ontdek Tilburg Werk aan de rotonde bij de Stappegoorweg start 22 mei Sei nie Werkzaamheden aan wegen Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg De rotonde aan de Stappegoorweg. (Foto: Baakbeeld) Nieuwe parkeerautomaat. (Foto: Baakbeeld) ittp://l v.haalr Het Bevriji bef Milieustraat Albion. (Foto: Baakbeeld) UVVTILBURG.NL par- n. De ie stad Onderscheiding aanvragen vóór zaterdag 1 juli Jan Heijnsstraat Deels afgesloten tot 20 juli. Wilhelmina- 30 tot 15 uur. zijn toe. Jacob van Oudenhovenstraat Afgesloten tussen Van Mierikstraat en van Bleijswijckstraat tot 15 juni 17 uur. Eikenboschweg Afgesloten tussen Conventstraat en Generaal Eisenhowerweg van 14 mei 8 uur tot 15 juni 17 uur. Spoortaan 434a 5838CH Tilburg Tel: 813-5323728 vvv@tllburg.nl ze betalen met een kaartjes behoren o« rkeren. lit is niet Offenbachstraat Herinrichting straat tot 29 juni 17 uur. Meer i www.t De vierde genoten v muzikale f Tilburg: Tested de Natie op4jun en in het weekend open. Ook is het mogelijk om het lokaal buiten openingstijden op afspraak te bezoeken. Bezoekers zijn op woensdagmiddag welkom van 13 tot 17 uur. Op zaterdag en zondag tussen 11 en 17 uur. In Vincents Tekenlokaal gaan bezoekers zelf aan de slag. Met digitale pen, krijt of potlood. Met olieverf, kwast, spatel of graffiti- spuitbus? Een digitale tekenles of workshop is als verjaardags feestjes, familie-uitje of bedrijfs uitje een aanrader. Korenbloemstraat e.o. Vervangen gasleidingen tot 8 juni 17 uur. HIGH TECH ONTDEKKINGSROUTE Ontdekstation013 is op zaterdag 9 juni de hotspot tijdens de High Tech Ontdekkingsroute van 11 tot 17 uur. In de ruimte in de Spoorzone kunnen bezoekers op ontdekkingstocht langs experimenten, nieuwigheden en bevlogen vakmensen. Op het gebied van mobiliteit kunnen bezoekers bijvoorbeeld het autogebruik van de toekomst ervaren en uitvinden hoe het smart-vervoer op de fiets werkt. In het kader van hergebruik van materialen kunnen ze aan de slag met oude TV's om nieuwe objecten van glas te maken. VINCENTS TEKENLOKAAL Vincents Tekenlokaal zit in Ontdekstation 013. Het teken lokaal is op woensdagmiddag tilburg.nl (zoel is op zaterdag van maanc' Wagnerplein Werk aan noordkant Von Weberpark tot juni 2018. Fietsers worden om geleid. jpast. De lelijk nor- gemeen- De Kraan Afgesloten tussen 't Hoekske en de Spoorlijn tot 28 december. Spoorlaan Herinrichting tussen Noordhoekring en Heuvelring tot 31 december 2018. Eén rijbaan open. Ringbaan Noord Verkeer van west naar oost over 1 rijstrook. Omleiding via Quirijnstok- laan, Heikantlaan, Sweelincklaan en Burg. Bechtweg tot 18 mei 17 uur. Een groi bied var selectie die in 2( geboekt marked teiten d specifie stad te 1 den. Die op bijvo ten, stui beelder Tilburgs al of eei ging op Naast informatie: til burg, nl/wegwerkzaamheden De gemeente vervangt alle parkeerautomaten in Tilburg. Er komen nieuwe automaten waar parkeerders hun kenteken moeten invoeren. Ook kunnen en parkeer-app op hun mobiele telefoon. De parkeer- i dan tot het verleden. Stappegoorgebied/Willemsbuiten Aanleg nieuwbouwwijk op voorma lig sportcomplex Stappegoor tot 1 augustus. n app betalen ijd die ze ook jben. Parkeer- TILBURG juni e Ie vrijv een lu lijke Li ar I koi GG een 'pr ker. Se vrijwill naar o Doorh zoveel sionek kunnei partne van vii een n< van 1S sensoc start ir worde Omwonenden krijgen een bewo- nersbrief met meer informatie. ;n wor- gzijn ie alge- e lintjesregen Lintjesregen I De rotonde aan de Stappegoorweg gaat op de schop. Hij wordt omgebouwd tot een overzichtelijk kruispunt met verkeerslichten. Aanpassing is nodig door de toenemende verkeersdrukte in het gebied. Het werk begint op 22 mei. Gebruikers van een achteraf, voor de tijd echt geparkeerd hebt ders zonder app kunnen vooraf bij de automaat betalen met hun pinpas of creditcard. Betalen met contant geld kan niet meer. Bij de automaat moeten gebruikers hun kenteken invoeren en aange ven hoe lang ze willen park Een bonnetje achter de ruit meer nodig. In september 2016 is door de gemeenteraad besloten alle par- keerautomaten te vervangen. l« oude parkeerautomaten in de st Puccinistraat Rijbaan en riolering vervangen, afge sloten tot 1 juni. Bosscheweg Onderhoud aan hefbrug kanaal op 14 mei van 9.3C De inzameling van afval op feestdagen wordt verf De inzameling van Hemelvaartsdag donderdag 10 zaterdag 12 mei. Die van Tweede Pinksterdag maandag 21 mei naar zaterdag 19 mei. De milieustraten Albion en Hoolstraat zijn op deze dagen gesloten. Meer informatie over de openingstijden op de pagina afvalkalender op www. '"akterm milieustraten). Milieustraat Hoolstraat in Berkel-Enschot :rdag open van 9 tot 16 uur. Milieustraat Albion in Tilburg is open idag tot en met zaterdag van 8 tot 16.30 uur. Door werkzaamheden zijn wegen helemaal of deels afgesloten. Meer informatie: http://live.andes.nl/til- burg en www.haalmeeruitdeweg. nl. Door weersomstandigheden kan werk uitgesteld worden. Het werk duurt ong Naar verwachting i kruispunt eind juli werk gebeurt in etapf kan er tijdens het wer rijden tussen de Ringb parkeergarage achter i Euroscoop. Fietsers worden van 7 mei t/m eind juli omgeleid via de Apennijnen- weg. Tot en met vrijdag 20 juli is er een parkeerverbod op de Apennij- nenweg. De buslijnen 1, 601, 602, 629 en 636 worden omgeleid via de Tatraweg naar de Winkler Prinsstraat. Hierdoor vervallen tijdens de werk zaamheden de bushaltes op de Trouwlaan en de Stappegoorweg. De dichtstbijzijnde haltes tijdens het werk zijn in de Winkler Prinsstraat en aan de Eifelweg. Voetgangers die vanaf de parkeerplaats bij het zwem bad naar het onderwijsgebied willen, worden via de passage tussen de Ireen Wüst Ijsbaan en de Jumbo naar het Olympiaplein geleid. De ingang van parkeergarage Olympiaplein is tijdens de werkzaamheden alleen be reikbaar via de parkeerplaats achter de Euroscoop. Tot de start van het werk voert de aannemer voorberei dende werkzaamheden uit zoals het verlagen van de rotonde. Dit levert s perkte verkeershinder op. De aanpassingen aan het kruis punt zorgen voor een betere door stroming van het verkeer. Dit geldt igeveer tien weken. is het nieuwe i 2018 klaar. Het ipes. Hierdoor ark altijd verkeer ’baan-Zuid en de r de bioscoop afgeschreven en aan vervanging Vanwege beperkt gebruik van een aantal automaten en de op komst van parkeer-apps, komen er minder terug dan er nu staan. De nieuwe automaten zijn meteen na plaatsing te gebruiken. De vervangingswerkzaamheden vinden plaats per wijk en duren tot ongeveer eind juni. Hierbij worden ook verkeersborden aangep straten blijven zoveel mogel maal bereikbaar, maar de ge te kan niet voorkomen dat er be perkt verkeershinder ontstaat. De parkeervergunningen en de bezoe- Informatie Om te betalen per telefoon is het nodig om aan te melden bij een landelijke parkeerprovider zoals Yellowback (ANWB), Parksen, Parkmobile, Park-line of SMS Par king. In de app en op de automaat komt de juiste zonecode te staan. Bij het kentekenparkeren wordt het kenteken tijdelijk opgeslagen in een database. De privacy blijft gewaarborgd. Meer informatie via parkeerbalie@tilburg.nl of te lefoonnummer 14 013. Het tele foonnummer voor vragen over de BezoekersApp (de huidige bezoe- kersregeling) is 088 126 14 09 (PI). Of kijk op tilburg.nl/parkeren. voor zowel automobilisten, fietsers als voetgangers. Een nieuw kruispunt is nodig door de ontwikkelingen in het gebied. Er komt onder meer een Jumbo Foodmarkt en de nieuw bouwwijk Willemsbuiten. Dit zorgt voor grotere verkeersdrukte waar door de rotonde niet meer voldoet. :rplaatst naar andere dagen. 10 mei wordt verplaatst naar maandag 21 t zijn op deze Jgina Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Brummenstraat, Ca- ledoniastraat, Franz Lisztstraat, Ka pelstraat, Leharstraat, Oude Dijk, Schoenerstraat, het Stadhuisplein, Taxusstraat en de Telegraafstraat. Volledig overzicht staat op internet. Mensen met bijzondere verdiensten voor de samenleving kunnen in aan merking komen voor een koninklijke onderscheiding. Iedereen kan een ander voorstellen voor deze blijk van waardering. Verzoeken voor de 'lintjesregen' van 2019 moeten 1 ju li 2018 bij de burgemeester zijn in gediend. De meeste onderscheidingen wor den toegekend als de koning zijn verjaardag viert. Dit wordt de mene gelegenheid of de genoemd. In 2019 is de op vrijdag 26 april. Het is ook mogelijk om in de loop van het jaar een verzoek voor een onderscheiding in te dienen. Meer informatie:www.tilburg.nl/onder- scheidingen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8