c OPRUIMING olumn Afscheid allerlaatste bestuur Rode Kruis Tilburg e.o. U I Deadpool Night PathéTilburg verstelbaarheid cadeau* BEEWOUR Dutch Technology Week ook in Tilburg dit jaar Pe&tk IURGSE KOERIER 3 TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 9 MEI 2018 Burenruzie aüiSng Magazijn: is vak MEUBELHUIS Quality living by Coenen Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) - www.poppelsmeubelhuis.com Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten regio's grootste sloopwinkel een >uur: woor aat ik het ïlin- Tilburgseweg 64 - Poppel (B) - www.bedbehaviour.be open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten hemelvaartdag open Makers-mentaliteit Met Tilbur de bv brenc Tijdelijk extra gemt burg, Ar Quality beds by Coenen deelname aan de DTW laat ourg zien sterk te zijn in een van belangrijkste sectoren. Tilburg haar eigen programma om hemelvaartdag open Tilburg - Op 1 mei heeft het bestuur Rode Kruis afdeling Tilburg en omstreken haar taken neergelegd en het roer overgegeven aan de professionele Algemeen Coördinator van Rode Kruis afdeling Tilburg en omstreken en het nieuwe districtsbestuur Rode Kruis Midden- en West-Brabant. Van links naar rechts ere-voorzitter Jan Melis, voorzitter Simone van Griethuijsen en financieel Bestuurder Wilbert Klokgieters. op Zoor ken heb neergelegc Voorzitter I burg er Griethui Kruis 1 Deadpool gaat in de nieuwe film de strijd aan met ninja's, de yakuza en een groep seksu eel agressieve honden. FOTO: 20th Century Fox lortgt 7 juni zaterdc ie publiek i Het thema van .ek in beweging, - deelnemende opleidingen. De pro- is te vinden op www. maar je te int. De van afdeling Tilburg en omstreken drukken wij het districtsbestuur en landelijke Rode Kruis op het hart, dat zij alles in het werk stellen om de lokale verbondenheid sterk te houden én huisvesting voor on ze vrijwilligers hoog op hun agen da te zetten, zodat wij nog lang verbonden kunnen blijven aan Tilburg en de omliggende dorpen waar onze vrijwilligers zich al jaren met hart en ziel voor inzetten." Tilburg - Tilburg doet dit jaar voor de eerste keer mee aan de Dutch Technology Week. De zevende editie van de Dutch Technology Week (DTW) is van 4 t/m 9 juni 2018. Eén week lang wordt tech nologie gevierd: maatschappelijke uitdagingen komen aan bod, er is aandacht voor ontwikkelingen op de arbeidsmarkt, én voor alle doelgroepen (studenten, jonge ren, professionals en fans) zijn er inspirerende, innovatieve even ts. Dit jaar doet Tilburg voor de eerste keer mee. Partners zijn de ’“meente Tilburg, Marketing Til- iurg, Ontdekstation013 en Het \mbachtshuis Brabant. Er zijn 23 deelnemers, waaronder Tilburg. Gedurende de week worden er in Nederland ruim 50 evenementen georganiseerd. kennis te laten maken met techno logie en wat er op dat gebied hier gebeurt. Wethouder Erikde Ridder: "Tilburg is sterk vertegenwoordigd in de industrie. Onze kracht zit in ons verleden. Onze makers-men taliteit heeft ervoor gezorgd dat we nu een stad zijn met een diver se en moderne industrie en we zijn sterk in het toepasbaar maken van hightech. Hier denken we na over de invloed van hightech op ons dagelijkse leven en hoe we zaken als ai, robotica en big data zo goed mogelijk voor ons leven kunnen inzetten." Tilburg over hun besluit om per 1 januari 2019 ons sinds 1980 ge huurde pand nabij de spoorzone een andere bestemming te geven. Onze contacten met gemeente Tilburg hebben wij overgedragen aan de Algemeen Coördinator en het districtsbestuur en wij geven hen het vertrouwen dat zij samen met gemeente Tilburg aan een lange termijn oplossing zullen werken. Als allerlaatste bestuur Programma Op dinsdag 5 juni is er een pro gramma voor het voortgezet on derwijs, donderdag 7 juni voor mbo-studenten en zaterdag 9 juni voor het brede publiek in het Ontdekstation013. t zaterdag is techniel met nu al vijftien bedrijven en opleidir grammering i: De aanleiding hiervoor is dat het district een nieuwe structuur heeft gekozen, dat door centra lisering in staat moet zijn om de koers van het landelijke Rode Kruis, richting (inter-)nationale hulp aan mensen in nood én ac tiviteiten in Nederland die zorgen voor toekomstbestendigheid zo als EHBO lessen, zelfredzaamheid workshops en evenementen hulpverlening bij festivals, waar te maken. Lokale afdelingen en afdelingsbesturen in het district Midden- en West-Brabant zullen 2019 plaats al drie grote I door pro- lördinatoren. De klingen Bergen en omstre- hun taken Ik ben gefascineerd door tv-programma's over bu renruzies. Als tiener keek ik steevast naar 'Buren', van de VPRO, waarin Frans Bromet met zijn nasale stemgeluid insinuerende vragen stelde aan ruziën de buren. Tegenwoordig zit ik elke week te smullen van De Rijdende Rechter, waarin mensen elkaar het leven zuur maken vanwe ge een schutting die niet precies op de erfgrens staat. Nu vind ik mezelf ronduit prettige bi rustig en beleefd. En toch kreeg ook ik het voor el kaar om in een oorlog te belanden met de persoon die naast mij woonde. Het probleem? Laat ik zeggen dat wij er zeer verschillen de ideeën op na hielden wat betreft de hygiëne in de gemeenschappelijke ruimte. Op een dag be sloot ik de kwestie zelf bij de buurman aan te kaar ten, zoals onze overheid dat graag ziet. Dat was het begin van een hoop gezeik. Want de buurman werd razend en bedreigde mij zelfs in mijn gezicht. Daar heb ik wel een nachtje slecht van geslapen kan ik u vertellen. Het liefst wil de ik mijn buren even niet meer tegenkomen, da's knap lastig als genover elkaar woor ellende waaide ook min der snel over dan ik had gehoopt. Mijn fiets werd steeds vaker'toevallig' t slachtoffer van verniel gen: verdwenen ventie len, kapotgesneden fiets tassen. En 'opeens' stond er een driezitsbank voor mijn berging geparkeerd. De inmiddels ingeschakel de woningcorporatie kon weinig doen aan deze pes terijen, want bewijs ont brak. De overloop bleef er ondertussen uitzien als een mini-Spinder. Pas het laatste jaar ging het beter. En toen werd ik ineens aangenaam verrast na een paar dagen afwezigheid: de buren waren verhuisd. Ik slaakte een zucht van verlichting op de schone overloop. Om de buren ruzies op tv lach ik nog steeds, maar ik weet nu ook hoe zoiets je leven kan verzieken. Petra Jansen ben wij ons vooral gericht op de behoeftes van lokale kwetsbare en hulpbehoevende burgers. Wij voelen ons verbonden met de stad en omliggende dorpen en zien graag dat onze ruim 200 vrij willigers zich in blijven zetten om lokaal te ondersteunen. Wij zijn immers meer dan 100 jaar actief in Tilburg! Wij beseffen dat er gro te veranderingen plaatsvinden die niet makkelijk zijn voor onze vrijwilligers en cliënten. Naast de reorganisatie spelen namelijk nog twee belangrijke zaken, te weten de afbouw van sociale hulp activiteiten en onze huisvesting. De afbouw sociale hulp activiteiten, die de lokale kwetsbare en vaak minder draag krachtige mens centraal stellen, is een proces dat extra aandacht gaat krijgen door een recent aan gestelde professionele Transitie Coördinator. Daarnaast moet er een vervolg gegeven worden aan onze gesprekken met gemeente een duister experiment genezen zijn verwondingen razendsnel en bedenkt hij het alter ego Dead- pool. Gewapend met zijn nieuwe gave en een goed gevoel voor (zwarte) humor gaat Deadpool op zoek naar de man die zijn leven bijna verwoestte. In deel 2 zien we hoe hij de strijd aangaat met ninja's, de yakuza en een groep seksueel agressieve honden. Tic kets via www.pathe.nl/tilburg en bij de kassa van Pathé Tilburg, Pie ter Vreedeplein 174. Parkeren kan met 50% korting in parkeergarage Heuvelpoort. ïkomstbestendighi lessen, zelfredzae en ing bij festivals, Lokale afdelinge jsbesturen in het v. - en West-Brabant gaandeweg 2018 en 2 maken voor minimaal kernen, aangestuurd fessionele kerncoörc’ besturen van afdeli -om en Tilburg ïbben dan ook jd. Rode Kruis afdeling Til- en omstreken Simone van huijsen: "Als afdeling Rode Tilburg en omstreken heb- tilburg - Op woensdagavond 16 mei organiseert Pathé Tilburg in haar IMAX-zaal de Deadpool Night. Liefhebbers van deze knotsgekke en komische superheld kunnen op deze avond komen genieten van de film Deadpool (2016) en om middernacht de première van het nieuwe deel Deadpool 2 bele ven. De eerste Deadpool-film is te zien van 21.30 tot 23.30 uur. Dan volgt van 00.00 uur tot 02.00 uur Deadpool 2. Deadpool vertelt het verhaal van Wade Wilson (Ryan Reynolds), voormalig lid van de Special Forces nu een huurling. Na GEBRUIKTE MEUBELS •Losse STOELEN v.a.€1,- TAFELSva€17,- 2-zits BANKENva €19,- EETHOEKENva€29,- KASTENva 39,- BANKSTELLEN... va. 79.- Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Winkel: Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59858 www.peerke.biz zorg ilogyweek.cor vooral scnoneren en studenten

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3