port Tilburgse limietpoging tijdens T-Meeting G-voetbal weekend viert jubileum OEG Nieuw parcours Ten Miles zonder keerlus Tilburgse Kermisrun unieke loopbeleving 21 TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 9 MEI 2018 IURGSE KOERIER Beeld van de T-Meeting in 2017. FOTO: Angeline Swinkels Feestelijk openingsweekend TC de Rauwbraken >uwen in het heeft de T-Meet- r een nationale status ge- erdoor is het evenement >m limieten te slechten. Tilburg - Op maandag 21 mei organiseert A.V. Attila de T-Meeting. Dit atletiekevenement wordt voor de achtste keer gehouden op de atletiekbaan in Tilburg. ipere. Zijn broer Rick (16) beurt meedoen aan het 18 jaar in het Hongaarse Op de foto is directeur Tilburg Ten Miles Henk van Doremalen Brokxlaan in overleg met Maurice Winterman (rechts met pet) en Henri van Limpt. Verder: Dariush Cyrroes en Joost van Haasteren van de organisatie Tilburg Ten Miles die bij de meting assisteren. FOTO: Sylvia van Trier (Atletiekunie) leet- joed *r weet kijkt uit de 100 ilanders. lijk meedoen aan het WK onder 20 jaar in Tamf wil op zijn I EK onder 1 Györ. De broers trainen al jaar en dag bij de Attila onder leiding van trainer Jack van Avendonk. De afgelopen jaren hebben zij al kunnen ruiken aan de nationale en internationale top. Dit jaar wordt het tijd om de lat nog hoger te leggen. Jaarlijks organiseert atletiekvereni ging Attila op tweede pinksterdag de T-Meeting. Ditjaarisdat21 mei. Op het programma staan normali ter enkel sprint-en springonderde- len. Dit jaar is daar de 1500 meter aan toegevoegd. De Atletiekbond Ing dit jaar geven. Hier geschikt on diverse andere sporten en Hen. Daarnaast is er veel extra (muzikaal) entertainment. Belang stellenden kunnen het evenement gratis bezoeken. Kijk voor het volledige programma op www.gvoetbalweekend.nl Tilburgs talent De wedstrijd is het visitekaartje van Attila. En wat is dan mooier om twee van je talenten een podi um te bieden om voor kwalificatie voor het EK en WK te gaan op de 1500 meter. Wat het nog mooier maakt is dat het broers van elkaar zijn. Robin van Riel (18) wil name- Tilburg - Op zondag 29 juli krij gen deelnemers aan de Tilburgse Kermisrun de kans om langs en zelfs door attracties op de Til burgse Kermis te lopen. Plezier staat centraal bij dit unieke loope- venement en er is dan ook geen tijdwaarneming. De Wagenmakerij is de startloca tie van het loopevenement. Vanaf hier lopen de deelnemers over een parcours van 10 km over het ker misterrein en langs de 'highlights' talenten ten die nodig zijn. Niemand min der dan Bram Som (Europees kam pioen 800 meter in 2006) fungeert als haas. Hij doet dit normaliter voor de internationale top tijdens de Diamond league wedstrijden op de 800 meter. Zijn tempogevoel maakt Bram Som de ideale haas. T-Meeting 2018 Afgelopen jaren heeft de T-Me ing bewezen dat het een gc deelnemersveld bij elkaar te krijgen. De organisatie ki naar een mooie race op c meter, met enkel buitenk En zal Nick Smidt de limiet voor de EK in Berlijn weten te slech ten op de 400 meter horden? Of anders Rutger Koppelaars bij het polsstokspringen? Het evenement vindt plaats op de atletiekbaan aan de Bernhard Leenestraat in Tilburg. De toegang is gratis. De limietpoging op de 1500 meter is om 16.00 uur. Tilburg - Zondag 6 mei vond in de vroege ochtend de officiële me ting plaats van het nieuwe par cours van de CZ Tilburg Ten Miles die op zondag 2 september 2018 zal worden gehouden. Official IAAF Measurer Maurice Winterman werd geassisteerd door Henri van Limpt. Zij waren voor deze gele genheid naarTilburg gekomen. Belangrijkste resultaat van de meting was dat de start zal wor den gesitueerd exact bij de Wa genstraat op de Burgemeester Brokxlaan. De meting heeft er toe geleid dat de omloop zodanig is gewijzigd dat geen keerlus meer nodig is. Dat kon door een kleine aanpassing bij de start en bij het Burgemeester van de Mortelplein. Organisator Henk van Doremalen is daar buitengewoon gelukkig van Tilburg. Deelnemers kunnen kiezen tussen de volledige 10 km route of de verkorte route van 5 km. Zo is er voor elke loper een geschikte afstand. Deelnemers kunnen ter plekke beslissen welke afstand ze willen afleggen. ■Qnfo Deelnemers krijgen bij inschrijving een medaille en een gratis brunchpakket. Inschrijven kan nu op website www.tilburgsekermisrun.nl mee. "We hebben als evenement dat regelmatig hoog genoteerd, zo niet eerste, staat in de wereldrang lijsten een naam hoog te houden. Een exact gemeten parcours is één, maar als het ook nog zonder een keerpunt kan is dat helemaal fantastisch." De meting wees ook uit dat het 5 kilometer punt komt te liggen op het nieuwe gedeelte over het terrein van de Universi- teit van Tilburg vlakbij de traverse naar de universiteitsbibliotheek. De 10 km bij het lepenpad en de 15 km in de Tivolistraat. Deze 5 km punten hebben een officiële tijdwaarneming. Voor het nieuwe parcours van de 10 kilometer, dat door de Spoorzone en het cen trum loopt, komt een keerpunt op de Bredaseweg ter hoogte van de Klaverstraat. Tilburg - Op vrijdag 18, zaterdag van 19 en zondag 20 mei vindt de 25e spell editie van het G-voetbalweekend plaats op het terrein van Amarant, Bredaseweg 570 in Tilburg. Op het programma staan zeven voet- rnooien en de presentatie berkel-enschot Het complex van tennisclub De Rauwbraken is vernieuwd en dat wordt op zaterdag 19 en zondag 20 mei gevierd. Op deze dagen kan het publiek kennismaken met de nieuwe banen en het compleet vernieuwde tennispaviljoen aan de Rauwbraken- weg 44 in Berkel-Enschot. Niemand minder dan tenniscoryfee Jacco Eltingh verricht op zaterdag de officiële opening. Hij verzorgt die dag ook een ten nisclinic voor de leden. Het programma van het weekend is een mooie mix van sport, spel, plezier en dansen, omlijst met een lekker hapje en drankje. Na de clinic, opening en receptie wordt de zaterdag afgesloten met een dampende Summer Partydisco. DJ Bramario draait de'wheels of steel'. De zondag staat in het teken van het 'Bring-Your-Own-Friend-invitatietoernooi. Ook voor de kinderen is aan het nodige vermaak gedacht. Het openingsweekend wordt afgesloten met een 'Meat Greet'-BBQ. Kijk voor het complete 'menu' op www.tcderauwbraken.nl Snelste haas Voor de atleten is het altijd lastig om een goede tijd te lopen zonder tegenstand. Robin en Rick zijn nu eenmaal de snelste van Nederland in hun categorie. Daarom heeft de organisatie de snelste haas ter we reld weten vast te leggen om de FOTO: www.av-attila.nl tot de limie-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 21