w z 3 ijknieuws Expositie schilderijen uid Vroeg dansen in Club Smederij ^ATIS Dag van de Logistiek Tilburg Open dag Scouting Lord Baden-Powell Burgemeester zet zich in voor mensen met psychische problematiek Toneelgroep Maastricht introduceert'La Superba' Country-avond 15 TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 9 MEI 2018 Een schilderij van Adrie Hogenhorst. Microclubben: vroeg op stap gaan. r ets Rabobank 6EMEEMTE IHMK i afspraak. r uit Ge- Logistiek Midden-Brabant Daadkracht verbindt, verbreedt en vernieuwt van t hij zijn 3URGSE KOERIER tilburg - Hoe maak je psychi sche problematiek be spreekbaar? Een van de ma nieren is het koffiegesprek met Tilburgers die een voorbeeldfunctie hebben. Bij wie kun je beter begin nen dan burgemeester Theo Weterings? ?rba is een schrijver eergestreken in verliefd is hij op het Boris Jansen overhandigt t Weterings. Paola van den I f een boekje over psychische problematiek aan burgemeester i Noordt is blij met dit initiatief. TILBURG - In haven zijn juni schilde Hogenhorst. I uiteenlopende natuur U<. a vlucht klachten had - wil ook weten of het voor ambtenaren bespreek baar is als zij zelf worstelen met psychische problematiek. De bur gemeester antwoordt eerlijk: "Ik werk hier te kort om dat goed te kunnen inschatten. Maar leiding gevenden moeten mensen op hun afdeling het vertrouwen geven dat het bespreekbaar is. Als iemand zich ziek meldt vanwege psychi sche klachten, heb je als leidingge vende een ander gesprek dan bij iemand met een gebroken been. Dat moet je aanvoelen." Boris Jan- sen, die autisme heeft, herkent dat: "De vraag 'Hoe maak ik mezelf duidelijk?'is voor ons dagelijks aan de orde." I tilburg - Op zaterdag 12 mei orga- H niseert Scouting Lord Baden-Po- I well van 13.30 tot 16.30 uur een open dag in en rondom het ge- bouw van de scoutinggroep aan H hetTroubadourplein 50 in Tilburg. H Tijdens deze open dag is iedereen H welkom om kennis te maken met H scouting en deel te nemen aan de H verschillende activiteiten. Hl Bij scouting besteden ruim 100.000 Hl kinderen en jongeren op een ac- H tieve en uitdagende manier hun Hl vrije tijd in de natuur. Ze hebben H veel plezier met elkaar en leren H om samen te werken en respect H te hebben voor de ander. Scouting H staat open voor iedereen. H Tijdens de open dag krijgen de H| bezoekers in een notendop te zien <H wat scouting allemaal inhoudt: spelen in het themaverhaal van de welpen, koken op houtvuur, kam peren in de natuur en wat betekent om een bever te zijn (kinderen van 5 tot 7 jaar)? Verder is er aandacht voor scouts met een verstandelij ke beperking. Hoe beleven zij de scouting? Iedereen is welkom op zaterdag 12 mei bij de open dag van Scouting Lord Baden-Powell. Kijk voor meer informatie over de Scoutinggroep op www.scoutinglbp.nl me het vertrouwen. Nu dat is ge lukt, werk ik toe naar een baan. Zo wil ik mijn steentje bijdragen aan onze samenleving." Paola: "Tege lijkertijd blijft het belangrijk dat mensen mogen aangeven dat ze soms moeite hebben met dingen." Burgemeester Weterings reageert spontaan: "Daarin zie ik absoluut een rol weggelegd voor de ge meente. Ik kan me bijvoorbeeld voorstellen dat jullie in gesprek gaan met onze afdelingen P&O en Burgerzaken. Want zij kunnen mensen met een psychische pro blematiek tegenkomen, zowel burgers als collega's." Paola en Bo ris zijn blij met deze toezegging: "Ik vind het geweldig dat u het voortouw wilt nemen,' zegt Paola. Boris: "Praten helpt om het taboe te doorbreken." De burgemeester tegen Boris: "Ik vind het mooi hoe jij het net zei. Je wilt een bijdrage leveren aan onze samenleving. Kijk, daar gaat het om. En daar wordt iedereen beter van." Tickets zijn verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl, tel. 013-5432220 of aan de balie van Theaters Tilburg. tilburg - Na meerdere succesvolle edities in Utrecht, Den Haag, Amster dam en Rotterdam is De Microclub op vrijdag 11 mei voor het eerst in Til burg meteen avond vroeg dansen. Van 20.00 tot 0.00 uur kunnen 25-plus- sers dansen op de beste elektronische muziek. Chris Stussy verzorgt de muziek. De Microclub is opgericht om iedereen van 25+ een plek te bie den waar in het weekend al op tijd gedanst kan worden. Tickets kosten 11,55 euro all in en zijn verkrijgbaar via https://tinyurl.com/yb3rrpj7. van een hapje en drankje. De avond duurt van 20.00 tot 00.00 uur. De zaal gaat open om 19.30 uur. De entree bedraagt 3 euro. Het eerste kopje koffie of thee is gratis. Adres: Wassenaerlaan 38 in Tilburg. I Onzeker voelen Maar voordat hij luistert, vertelt I Theo Weterings eerst zelf wat zijn I ervaringen zijn met mensen met een psychische problematiek. Hij is binnen zijn familie bekend met autisme ('We geven hem zoveel mogelijk vertrouwen') en met psychische problemen. "Die zie je aan de buitenkant niet", zegt de burgemeester. "Dus ik kan me heel goed voorstellen dat mensen zich onzeker voelen om naar ons loket te komen. En daar moeten onze mensen dan weer oog voor heb- I ben." Paola van den Noordt - die I twintig jaar geleden psychotische mooiste meisje van Genua. Als hij op een avond een vrouwenbeen vindt, begint een lange tocht door de labyrintische stegen van de stad. De Afrikaanse rozenverkoper, de schrijver uit het Westen, zelfs het mooiste meisje van Genua, er is één ding wat hen bindt. Allen hebben het onuitputtelijke verlangen naar een mooier en beter leven. HJnfo Hij opent het gesprek meteen veelbelovend, burgemeester Theo Weterings. Hij zit om tafel met Boris Jansen en Paola den Noordt. Nauwelijks heeft Paola en Boris ontvangen op zijn werkkamer, of hij prijst de koffie- gesprekken in Tilburg, waarvan dit het eerste is. "Ik vind dit een goed initiatief", zegt hij. "Als gemeen te verwachten we tegenwoordig heel veel zelfredzaamheid van mensen. Maar dan mogen we zelf natuurlijk geen bottleneck zijn. Dus als jullie contact hebben met onze mensen, moeten zij daarvoor open staan. En dat kan altijd beter. Dus wil ik graag in gesprek, want we willen dat iedereen meedoet in onzeTilburgse samenleving." tilburg - Op zaterdag 12 mei is er in MFA Zuiderkwartier een coun try linedance-avond. De muziek- presentatie is in handen van dj The Flying Lady, Joke Mozes. Zij draait alle verzoekjes. Er kan ge danst worden onder het genot Naar een baan toe werken Boris wil nog iets delen met de burgemeester: "Het is belangrijk om de nadruk te leggen op wat mensen wél kunnen. Mijn familie betwijfelde of ik zelfstandig zou kunnen wonen. Toch gaven ze 10 juni 2018 van 10.30 tot 16.00 uur Industrieterrein Rossenberg West Asteriastraat Tilburc tilburg - La Superba, llja Leonard Pfeijffers lofzang op de stad Genua, wordt op 22 mei in Theaters Tilburg geregisseerd door artistiek leider Servé Hermans. De muzikale voor stelling met in de hoofdrollen Wim Opbrouck en Angela Schijf verhaalt over migranten, die op zoek zijn naar een mooier en beter leven in de stad van ratten en kerken, dro mers en gelukzoekers. In La Superba is 1 het Westen neer nua. Hopeloos v<= i Wijkcentrum Konings- in de maanden mei en ierijen te zien van Adrie De werken kennen jpende onderwerpen, van tot architectuur en van itelingen tot dansers. Gratis te bezoeken volgens openingstijden. Adres: Kruisvaardersstraat 32c in Tilburg. Meer informatie op wijk- centrum.koningshaven.eu.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 15