ill w Happy woensdag! iedere woensdag upgrade dag IU ijknieuws il Bi J loord f i 'Good Bye Lenin'in het Spoor Mariamaand in Hasseltse kapel Samenleven met autisme a Werkgroep zwerfafval verkozen totWijkburger ■J"f° 11 URGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER WOENSDAG 9 MEI 2018 I J 3000 FOTO: Hein Verschuur Deel van de werkgroep zwerfafval. FOTO: Joep de Beer sSpei wil je Haans Carwash Geminiweg 39 Tilburg www.haanscarwash.nl Programma Medium Programma Super il voor tse lands maar ook eigentijds snoep aanbieden. f tegen Insecten, Ing met Unlka Protect lakbeschermlng I zure regen, vogelpoep en UV-strallr Tilburg - De Werkgroep zwerfafval is onlangs verkozen tot Wijkburger Tilburg-Noord van 2017. tse kapel is 1 weer van religieuze asseltplein veel bezoekers, maar laand is het extra druk met mensen van verschillende ge- Tilburg - Voor de Hasselts Meimaand Mariamaand start gegaan. Het oude monument aan het Has trekt jaarlijks in de meimé mot mot- gaan met autisme binnen je ge zin? Voel je dan vrij om binnen te lopen. Men biedt geen oplossing, wel een luisterend oor. Voor elkaar, en met elkaar. De entree is gratis. Om een idee te hebben van hoe veel mensen er komen is het fijn als je je aanmeldt. Dat kan via e-mail lydiadriessen@contourdetwern.nl van 12 voor 9 van €15 voor 12 Werkgroep De werkgroep bestaat uit gemid deld 12 wijkbewoners. Zij komen el- tilburg - Op woensdag 23 mei van 19.30 tot 21.30 uur vindt er weer een bijeenkomst plaats in MFA De Symfonie aan de Eilenbergstraat, speciaal voor iedereen met een partner en/of kinderen met een Autisme Spectrum Stoornis. Heb je vragen, wil je ervaringen uitwisse len of heb je tips over hoe om te De verkiezing van de Wijkburger wordt elk jaar georganiseerd voor de wijken Heikant, Quirijnstok en Stokhasselt. De onderscheiding, ook wel Christoffel genoemd, gaat naar een persoon of groep die zich in het afgelopen jaar bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor Tilburg-Noord. Wethouder Mario Jacobs hield mede namens de ju ry een mooie toespraak en reikte de oorkonde en wisseltrofee uit. De werkgroep heeft zich verdien stelijk gemaakt door zwerfafval te ruimen en zich in brede zin ook in te zetten voor natuur en milieu in Tilburg-Noord. Na het kaarsje branden is een bezoek aan de snoepkraam zeker voor jeugdige bezoekers niet te versmaden. neraties. Veel bezoekers steken er een kaarsje aan, met name voor een overleden familielid. Daar naast brengen de mensen graag een bezoekje aan de snoepkra- men, die in mei naast de kapel staan opgesteld en die oud-Hol- Kijk op website www.hasseltsekapel.nl het volledige programma in de Hasseltse kapel tijdens de bedevaartmaand mei. gebeurtenissen. Haar kinderen stellen alles in het werk om hun moeder te doen geloven dat de DDR nog bestaat. Moeder Christia ne wil haar bed uit en dan gebeurt hetZe ziet dat de wereld com pleet veranderd is. De kaartverkoop begint om 19.00 uur, maar er zijn nu al kaartjes te koop voor alle film voorstellingen in het wijkcentrum. Reserveren is niet mogelijk. Voor de prijs van 4 krijgt u een filmkaartje, een portie popcorn, een drankje en een har tig hapje. Bij iedere voorstelling zijn twee vrijkaartjes te winnen. tilburg - In wijkcentrum het Spoor aan de Schaepmanstraat 36 wor den dit jaar weer ZevenZaligeZo- merfilms vertoond. Aanvang tel kens om 19.30 uur. Op vrijdag 18 mei draait de derde van deze serie ZevenZaligeZomer- films: Good Bye Lenin, een film uit 2003 van regisseur Wolfgang Bec ker. De film speelt zich af in de DDR vlak vóór en vlak na de val van de Muur in 1989. Christiane is in coma geraakt. Na 8 maanden komt ze hier weer uit maar haar hart is zwak. Daarom is de boodschap: geen schokkende I ke drie weken een middag bij elkaar om een locatie in Tilburg-Noord van zwerfafval te ontdoen. Daar naast organiseert de werkgroep verschillende ruimacties tijdens NLdoet en is een start gemaakt met voorlichting gegeven op basis scholen. De werkgroep maakt deel uit van de Noordraad. De kern van de werkgroep overlegt regelmatig met de gemeente en met Diamant over inrichting van plekken in de wijk, bevordering van de biodiver siteit, maaibeleid en vermindering van zwerfafval (o.a. door plaatsing van afvalbakken op de juiste plek ken). Bovendien is er een structure le samenwerking gerealiseerd met organisaties als Buurtsport, R-Newt, ContourdeTwern en sinds kort ook basisscholen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 11