u I F1 1 >9 it D! Verrassende Frans-Brabantse ontmoeting DIG Concert De Oresteia in Anne Theaters Tilburg Stockman 'Adoremus'in Galerie de Roos Frans Franssen in Luycks Gallery Vele hemels boven de zevende - TK OL Jonge pianisten gezocht voor 'Tilburg op vleugels' theaterstilburg.nl TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 MEI 2018 7 URGSE KOERIER play jringssysteem Vocaal ensemble Trait d'Union Jo Sporck met een van zijn leerlingen. J Een werk van Anselma Büeler. sol.nl 3 13 -207 4622 kozijnen nt voor u ieel in de jkerd van ooie prijs. na ye down antie iktijd ing terwijk korting.nl >07 4622 leuren euro, inclusief koffie Reserveren via e-mail nstdichterbij.nl (Be like him) traditional, Go Moses - LC Lockwood. Sporck heeft be- >nge pianisten uit odigen voor deel- Tilburg - Het wordt spannend de komende weken. Op 1 juni sluit de inschrijftermijn voor de karrentocht op de Tilburgse pleinen, die plaatsvindt op zaterdag 29 H september. Tilburg - Van 6 exposeert Anse haar schilderij* de Roos, or 'Adoremus'. wordt geof 6 mei De karrentocht is onderdeel van het vierdaagse klassieke muziek festival onder de naam 'Tilburg op Vleugels', georganiseerd door de Stichting Sporck. 16 jaar heb- ind de tijd om kan via e-mail- nl. Het bestuur TILBURG - De concertserie moetingen' zoekers op i Cultureel Cer varenbeek op gramma met vocaal enser,, (Frankrijk), ble Apollo'” en vrot Goirle. i entree i noodzal 5 t/m 1T mei selma Büeler brijen in Galerie onder de naam •s'. De expositie ^aopend op zon dag 6 mei om 14.30 uur. Publiek is welkom vanaf 14.00 uur. Daarna is de tentoonstelling te bezoe ken op zaterdag- en zon dagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur. Adres: Veld- hovenring 25 in Tilburg - Op zondag 6 mei opent curator en schrijver Kie Ellens om 16.00 uur'Sunrise', de eerste solo- tentoonstelling van Frans Franssen in Luycks Gallery. Franssen (Kessel 1959) is een veelzijdig kunstenaar die lak heeft aan conventies en verwachtingspatronen. Hij werkt zowel tweedimensionaal als ruim telijk en maakt naast kleinere sculpturen ook monumentale beel den. Figuratie en abstractie vloeien volgens een intuïtieve logica in elkaar over. Vertrekkend vanuit de zichtbare werkelijkheid komt de Speelvreugde Belangstellenden tot ben dus nog een maar in te schrijven! Dat k* adres info@sporck.nl. Naar de roman van Griet Op de Beeck vrijdag 04 mei| 20.30 uur - schouwburg is gratis maar reserveren ikelijk. Dat kan via e-mail i. Cultureel Cen- Achter't Raadhuis 2 >k (tel. 013-5050663). Trait D'Union Vocaal ensemble Trait d'Union Frankrijk is een verbinding tussen de klokkentorens van het district Lauzun, tussen de mannen en vrouwen die het samenstellen. Het is meer dan 30 jaar geleden opgericht door Claude Petrone. Te genwoordig wordt het koor gediri geerd door Stéphane Balancie. Het repertoire is gevarieerd; van Fran se chansons, traditionele liederen, standaard Engels-Saksisch tot gos pel. Fabiënne Balancie begeleidt het koor op de piano. Op het programma Les murs de poussière - Francis Cabrel, Familie - Jean Jacques Goldman, Le portrait - Calogero, Le medley Goldman - Jean Jacqes Goldman, Put your hands - Gene Maclellan, So fana- Middelpunt De stukken die de jonge pia nisten (tot 16 jaar) op deze dag moeten uitvoeren zijn naar keuze composities van Mozart (naar eigen voorkeur) of van de Tilburgse componist Jo Sporck. Hij vormt het middelpunt van het festival 'Tilburg op Vleugels' en heeft voor deze talentenjacht speciaal enkele stukken gecom poneerd die te vinden zijn op www.sporck.nl Deze stukken zijn niet moeilijk om te spelen, maar vereisen wel enige oefening. Je hoeft dus geen supertalent te zijn om mee te doen, ook als dat niet het geval is ben je van harte welkom. Apollo'77 Op de lessenaars van Apollo'77 staan achtereenvolgens Suspiros de Espana - Antonio Alvarez Alon so, Andantino - César Frank, Da kota (Indian sketches) - Jacob de Haan, Vers le grands lacs - Célino Bratti, By the sleepy lagoon - Eric Coates, en Antartica - Carl Wittrock. tilburg - Stichting Kunstpro jecten Tilburg presenteert op vrijdag 18 mei een concert van Anne Stockman in de huiska mer van Mark Rijkers en Caro Van de Wijer, Noordstraat 81b in Tilburg. Inloop om 20.00 uur met kof fie of thee. Het concert duurt van 20.30 tot 21.30 uur. En tree: 10 of thee. info@kuns Ladies First Ladies First bestaat uit een groep enthousiaste vrouwen die weke lijks met veel plezier bij elkaar komt, om onder leiding van dirigent Ton van Baest te repeteren. Zij zingen drie- tot vierstemmige nummers uit het brede poprepertoire. organisatie van de 'Verrassende Ont- trakteert de be- zaterdag 12 mei in ?ntrum Elckerlyc Hil- 'o een boeiend pro- ït medewerking van ;mble Trait DTJnion accordeonensem- Apollo'77 uit Hilvarenbeek juwenkoor Ladies First uit Aanvang om 20.30 uur. De is gratis maar reserveren is akelijk. In 2013 veroverde Griet Op de Beeck de harten met haar debuutroman Vele hemels boven de zevende. Nu spelen o.a. Henriëtte Tol en Hanne Arendzen in de toneelversie. In dit fascinerend en beklemmend familiedrama doen de personagers verwoede pogingen zich te ontdoen van de pijn in hun zelfgekozen leven. Uiteindelijk blijken er maar twee m^gaJijkheden te^ijn: de sprong naar de dood ofjje'Zprong naar de Lezers van u&ÖQ&oO' kunnen x. nu extra voordelig naar deze voorstelling: 25337 Tl*! Normale prijs 29,50 (incl. servicetoeslag) Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode familie via www.theaterstilburg.nl, aan de balie of via 013 543 22 20. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. van de Stichting sloten om ook jor de regio uit te not name aan de karrentocht. Doel is om nog meer jeugdige liefhebbers speelvreugde te laten te beleven en daarnaast de gelegenheid te bieden hun muzikale talenten te tonen aan een groot publiek. De ze uitbreiding heeft tot gevolg, dat pianisten uit Dongen, Gilze en Rij en, Goirle, Heusden, Hilvarenbeek, Loon op Zand, Oisterwijk, Tilburg en Waalwijk kunnen deelnemen. De organisatie wil deelname bo vendien extra attractief te maken door hier een geldprijs aan te verbinden. 0p die dag krijgen jonge pianis ten tot 16 jaar de kans om voor een groot publiek hun muzikale talenten te tonen. Zij kunnen in aanmerking komen om te wor den gekozen tot 'het pianotalent van'Tilburg en omstreken 2018'. De prijsuitreiking vindt plaats na het slotconcert van het festi val op 14 oktober in de Tilburgse concertzaal. Tilburg - De Oresteia, een klassie ker geschreven door Aischylos (458 v.Chr.) is op donderdag 17 mei te zien in de schouwburg van Theaters Tilburg. Deze voorstel ling vertelt over een familiedra ma, waarin opeenvolgende gene raties met elkaar zijn verbonden door een keten van moord en wraak. Met topacteurs als Han nah Hoekstra en Anniek Pheifer verhaalt regisseur Theu Boer- mans de grimmige oertekst naar Het concert wordt afgesloten met de prachtige Ierse ballad She rai sed me up van Brenda Gramma in een arrangement van Antoine van Wanrooij en wordt vertolkt door beide koren met begeleiding van Accordeonensemble Apollo'77 onder leiding van Antoine van Wanrooij. De entree is is noodzakelijk. Da info@elckerlyc.nu. trum Elckerlyc, in Hilvarenbeek schilder-beeldhouwer als vanzelf, vanuit een fascinatie voor ruimte, kleur en licht tot abstracte, ingeni euze beelden die de kijker op het verkeerde been én aan het denken zetten. Zijn werk bevindt zich in tal van particuliere en bedrijfscollec- ties, maar ook in de openbare ruim te. Frans Franssen woont en werkt in Eindhoven.'Sunrise'is tot en met 10 juni te zien. Op donderdag 10 mei (Hemelvaart) en zondag 20 mei (Pinksteren) is Luycks Gallery gesloten. Adres: Nieuwlandstraat 31 in Tilburg. de wereld van nu. De voorstelling laat zien hoe bloedwraak wordt omgevormd naar staatsrecht. En dat juist in tijden van crisis, wanneer allerlei tegengestelde krachten op elkaar botsen die de hele samenleving in gevaar bren gen. Na De Oresteia van Aischy los zou niets meer hetzelfde zijn. Tickets zijn verkrijgbaar via www. theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-543 22 20 of rechtstreeks aan de balie van Theaters Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7