port Ct.nl Nederland wint WK met veel overtuiging Toertocht Het Geheim van de Kempen i, erkt!" ■■MM JACE van de Ven presenteert wielerboek in Kim's Kroeg BHS». M* Ushockeylegende Joe Simons ook als golfer een topper ggaaaGoïfi^w ■rsjj n jnü TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 MEI 2018 19 JRGSE KOERIER cht :e, I in de Team Nederland FOTO: Thijs de Witte/Thijsfotografie 3t (tweede van links) een originele Prise hts Louis Maas. rier il, el, li nog voor Na he Simons s 64 interl maakte hij 19 as. bij™1- waar Roe- Japan en .ellen zijn. Tilburg - 'Met vaart in het hart' heet de nieuwe bundel wielerverhalen van JACE van de Ven. Op Hemelvaarts dag om 16.00 uur wordt hij ten doop gehouden in Kim's Kroeg aan het Piusplein in Tilburg. speelde 441 wed- Tilburg Trappers. Hij burgse prod rhalen, geïlli Pruijn en vormgege Leenaars, te bestelk deven@gr plaatselijk van het I JwBPl a....... II - Coup A Sales manager Nick Klaassen schenkt Joe Simons (t\ d'Eau cap. Helemaal links Hans Christiaans en recht van de ronde Blaak-Sijs- speelde in 79 slagen, iet clubhuis door di- 1 golfclub Prise Zodoende wer- j diverse leuke anekdotes aid. ilburgse oerier kwam tot 743 doelpunten en 405 assists en met het puntentotaal van 1148 voert hij nog altijd de eeuwige ranglijst van de club aan. speelde daarnaast ook nog rlands. In dienst van Oranje e hij 51 doelpunten en gaf assists. Na zijn afscheid werd bij Tilburg Trappers uit eerbetoon zijn rugnummer 10 uit de roulatie genomen. Simons keerde in de ja- ren tachtig terug naar Canada. Temperament Voor de wat oudere Tilburgse sportliefhebbers is Joe Simons, in Canada geboren uit Tilburgse ou ders, een begrip. Hij kwam als 17 jarige naar Tilburg en groeide uit tot een levende legende in het Ne derlandse ijshockey. Simons was een goaltjesdief pur sang en kop pelde een prachtige techniek aan een geweldige schaatssnelheid en creativiteit. Daarnaast was hij een echte publiekslieveling, mede van wege zijn temperament. Omdat de i jeugdige aanvaller een vechtpar- I tijtje niet uit de weg ging, leverde dat nogal eens wat minuten in de strafbank op. Joe Simons strijden voor Ook al is 'Met vaart in het hart' nog niet gepresenteerd. Joop Zoetemelk ontving alvast een exemplaar. tilburg - Op zaterdag 12 mei vindt de zesde editie plaats van de toer tocht Het Geheim van de Kempen. Tussen 08.00 en 10.00 uur starten bij Cincitta aan de Willem II straat 29 de fietsers voor de toertocht van 135 of 75 kilometer. De tocht is geschikt voor alle soorten fietsers en kan gereden worden op snelle racefietsen, maar ook op gewone Hilarisch en ontroerend JACE van de Ven, eerste stadsdich ter van Tilburg, winnaar van de Ad Vinkenprijs, de Noord-Brabantse Dialectpenning en als een van de zeer weinigen onderscheiden met de gouden speld van de Tilburgse Revue, schrijft hilarisch en tege lijk ontroerend over mensen op Uitblinken Na afloop ten, die Joe sp° werd hij in het verse leden van d'Eau herkend. 2 den nog opgehaal De oud-internationals Huub van I Dun en Hans Christiaans wisten I dat hun oud teamgenoot Joe Si mons over zou komen uit Canada. Aanleiding om een rondje golf van 18 holes te gaan spelen. Oud-be- stuurslid en voormalig algemeen manager van Tilburg Trappers Henk van de Pas nam hiervoor graag contact op met salesmana ger Nick Klaassen van Prise d'Eau Golf en een dagje golf was snel geregeld. Op deze golfdag werd de plaats van de zieke Huub van Dun ingenomen door Louis Maas, eveneens oud-speler van Trappers en het Nederlands ijshockeyteam. de fiets, of het nou sterren zijn of stumpers. Dat bewijzen de vijftien verhalen in 'Met vaart in het hart' opnieuw. 'Met vaart in het hart' is een uit gave in eigen beheer, een geheel Tilburgse produktie met vijftien verhalen, geïllustreerd door Ellis jeven door Chris - Hen via jacevan- ?gmail.com ofte koop in de lijke boekhandel. De prijs tboek is 10 euro. tilburg-Ter gelegenheid van het WK ijshockey af gelopen week in Tilburg waren enkele voormalige ijshockeyinternationals met Tilburgse'roots'te gast. rug 'Down Under' gestuurd. Deze 'finale' was in feite al na één peri ode beslist. Het meedoen van 15 spelers uit het Oberligateam van Tilburg Trappers was zoals ver wacht doorslaggevend voor het internationaal succes. Ondanks een zwaar seizoen in Duitsland wisten de spelers van Trappers zich tilburg - De cijfers liegen niet. De doelcijfers 42-5 tonen aan dat het Nederlands ijshockeyteam enkele maten te groot was voor de con currentie op het WK Division 11A in Tilburg. Na ruime winst in de eerste vier wedstrijden werd in het slotduel Australië met 9-2 (4-0, 3-1, 2-1) te- nog een week lang op te laden «~)r hun nationaal team. net kampioenschap in de Ober- liga volgde een kampioenschap van Oranje in eigen land. Het Ne derlands team promoveert hier mee naar Division IB, menië, Oekraïne, Estland, J< Polen de tegenstanders zul Van de Ven leest dan enkele verha len en de Acoustic Cuts, gitariste Rosalie Zuijderwijk en zangeres Sophie Driebeek, die in Tilburg de Rockacademie volgden, brengen enkele covers op de intieme ma nier waarmee zij intussen een re putatie opbouwden. "Van de Ven is een opvallende verschijning in het peloton van wielerauteurs. Zijn forse postuur en woeste baard hebben hem de bijnaam Raspoetin bezorgd. Ver wacht geen geschoren benen, car bon frames en wetenschappelijk verantwoorde sportdrank", schreef het magazine for art en literature Fleursdumalover'Mag ik nog wat wind van achteren?', de vorige bundel wielerverhalen van JACE van de Ven. En Het is Koers.nl no teerde: "Het zijn persoonlijke be slommeringen opgedaan tijdens vaak meerdaagse fietstochten, die bij mij de juiste snaar raken en uitnodigen om zelf te fietsen, te la chen, te genieten én na te denken." Ook Brabants Dagblad en Brabant Cultureel waren enthousiast. Hans Christiaans en Louis Maas hadden van hun voormalige team genoot een lesje golf gekregen. Si mons vertelde dat zijn golftas altijd meegaat, waar hij in de wereld ook naar toe reist. Van de warmbloe dige ijshockey 'vechtersbaas' is hij een ware gentleman geworden op de golfbaan. Het is opvallend dat Joe Simons tot eind vorig jaar nog ijshockey speel de in de 55+ league in Canada. Joe merkte dat hij op dat niveau als 71 jarige niet meer de beste was en besloot met ingang van dit jaar in de 70+ league te gaan spelen. En daar, hoe kan het ook anders, blinkt hij weer wekelijks uit. Zijn advies aan z'n Tilburgse vrienden? "Blijf actief bezig en je blijft wat langer gezond!" toerfietsen. De route voert langs heidevelden, weiden, akkers, bos sen en vennen in de Nederlandse en Belgische Kempen. Er is een ontspannen nazit, met veel on waarschijnlijke, maar waargebeur de wielerverhalen. Inschrijven is mogelijk via www. cinecitta.nl of aan de kassa van Cinecitta.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 19