T w o |ijknieuws N Informatieavond Herenboeren Rennen voor KI KA ost Hart van Brabant oord Sint-Joblezing door Jan Terlouw Tentoonstelling De Roze Sokkel Feestelijke opening VerHalenHuis 75% korting Anne Vromans is nieuwe jeugdkoning TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 3 MEI 2018 11 URGSE KOERIER DOOR THEO VAN ETTEN Mariette v.d. Meijden FOTO: Bas Haans ciens rder gedane aankopen. Anne Vromans Info FOTO: Peter Pijnenburg ;avers eer juni Meer informatie: www.sintjobenschot.nl. I door set in Terlouw. den van de .ogische en maat- jen en wed- meedeed of Die tot wel BERKEL-ENSCHOT - Ze heeft het er maar druk mee. Spullen inzamelen voor de Tilburgse meimarkt, collecte lopen in haar woonplaats Berkel-En- schot, emballagepunten verzamelen, misschien nog een pubquiz en hardlopen. Kilometers maken om in november de ultieme marathon te voltooien: die van New York. RECHTSWINKEL TILBURG Sinds 1969 Vragen over een vakantiebaan? T. 013-5353135 www.rechtswinkeltilburg.nl plaats Lobke lingen om schaal tilburg - Burgemeester Weterings opent Ai °P woensdag 9 mei het nieuwe VerHa lenHuis op het Wagnerplein, het nieuwe onderkomen van de Bibliotheek Wagner plein, het Ronde Tafelhuis en Stadswin kel Noord. 1 op 26 toegang is gratis. ’este ikdteten va- J jderiandj 017 2018 I ze tal van acties opgezet. Daar is ze de komende maanden nog druk mee, maar vanaf augustus start het serieuze werk richtingThe Big Apple. as aanleiding or stellen. De staf marathon was r en dus een hel ze er twee e New York of tilburg - Kunstenaarsinitiatief De Roze Sok kel organiseert in het weekend van 25, 26 en 27 mei een eerste tentoonstelling in een woonatelier van Stichting Superstedeke, waar werk te zien is van jong aanstormend talent uit alle hoeken van het land. In de ze tentoonstelling hebben de kunstenaars de mogelijkheid hun werk boven de bank, bekijken. Van 14.30 ijk programma met jk op www.bi- atie over deze kom om de nieuwe locatie te b« tot 16.30 uur is er een feestelijk prog activiteiten voor groot en klein. Kijk bliotheekmb.nl voor meer informati dag. Voor het zover is, verhuizen de Bibliotheek Wag nerplein, het Ronde Tafelhuis en Stadswinkel Noord van donderdag 3 tot en met dinsdag 8 mei. Alle drie de organisaties zijn in die week gesloten. Wijkbewoners die burgerzaken moe ten regelen bij de gemeente kunnen vanaf 14 mei terecht op de nieuwe locatie. Leden van de bibliotheek kunnen tijdens de verhuisweek hun boeken inleveren via de brievenbus van de nieu we locatie of gebruik maken van de automatisch aangepaste, langere uitleentermijn. Natuurlijk kan er ook gebruik worden gemaakt van één van de andere bibliotheken. Kijk voor adressen en openingstijden op www.bibliotheekmb.nl Het nieuwe VerHalenHuis is vanaf 9 mei te vin den aan de westkant van het Wagnerplein naast sportcomplex Drieburcht en Bristol. Het nieuwe adres is Wagnerplein 4. De Bibliotheek Wagnerplein, het Ronde Tafelhuis en Stadswinkel Noord zijn sinds twee jaar onder één dak te vinden in het tijdelijke VerHalenHuis. Het bouwproject rondom het nieuwe Wagnerplein na dert zijn afronding. Op woensdag 9 mei opent bur gemeester Weterings om 16.30 uur het gloednieuwe VerHalenHuis. Op de openingsdag is iedereen vanaf 9.00 uur wel- KIKA Tijdens de vele trainingen strijden waaraan Mariëtte kwam ze vaak in contact met men sen die voor een goed doel liepen. Dat sprak haar aan waarna ze zelf op zoek ging naar een goed doel. Dat werd KIKA, de organisatie die strijd tegen jeugdkanker. "Gaaf dat ik mijn gezonde en fitte lijf kan inzet ten voor mensen met een minder sterk lichaam" zegt ze hierover. Ver volgens werd dit haar motto. En dus vertelt ze nu tegen iedereen die dat horen wil over haar plannen voor KI KA. Ook spreekt ze zoveel mogelijk mensen aan om te doneren en heeft buurt van Tilburg te komen tot een Herenboerderij. Om op te kunnen starten is het belangrijk dat er vol doende geïnteresseerden zijn, die op termijn ook bereid zijn om per huishouden een eenmalige inves tering te doen. Een vertegenwoor diger van Herenboeren Nederland is bereid om inwoners uit de regio Tilburg meer te vertellen over de ins en outs van een Herenboer derij. Belangstellenden worden uitgenodigd voor een informatie bijeenkomst op dinsdag 22 mei om 20.00 uur in de Pelgrimshoeve, Pelgrimsweg 27 in Tilburg. Meer informatie: www.hartvanbrabant.herenboeren.nl berkel-enschot - De jaarlijkse Sint-Joblezing, op woensdag 9 mei in de Sint Caeciliakerk van Enschot, wordt verzorgd door schrijver en oud-politicus Jan Terlouw. Hij ver telt over het lijden van de natuur. Allerlei technoloc schappelijke ontwikkel! ons heen hebben een schaal ge kregen die in sommige opzichten onbeheersbaar lijken. De natuur zucht daaronder. Het is de hoog ste tijd dat de hedendaagse Job en zijn vrienden de discussie aangaan over de manier waarop we met de natuur, waar we deel van uitmaken, om moeten gaan. De lezing begint om 20.00 uur en is gratis toeganke lijk. Op zondag 13 mei is er de Jo- bviering en daarna een pleinfeest op het plein voor de kerk. De le zing wordt georganiseerd door de Stichting Sint Job. In het,verleden traden onder anderen Wim van de Donk, Paul Spapens, Generaal Van Uhm, oud-premier Van Agt, Mare Mulders, Antoine Bodar en rabbijn Soetendorp op als sprekers. tilburg - Een Herenboerderij een kleinschalige coöperatieve boerderij in eigendom van 200 huishoudens, die hen voorziet van groente, fruit, aardappelen, vlees en eieren. Samen hebben ze een boer in dienst die op een duurza me manier kwalitatief hoogwaar dig voedsel produceert dat de le- den-Herenboeren willen eten. De eerste Herenboerderij van Ne derland staat sinds 2016 in Box tel. Maar inmiddels zijn er op veel meer plaatsen mensen opgestaan die met een eigen Herenboerderij grip willen op hun eten, zo ook in Tilburg. De initiatiefnemers willen onder zoeken of het haalbaar is om in de f op de wc te hangen. En de bezoekers? ie kunnen vanaf een luie stoel, of vanaf de porseleinen pot - lekker naar kunst kij ken. Locatie is aan de Stedekestraat 59-09 in Tilburg. Aanvang opening op vrijdag 25 mei om 20.00 uur. Bezoektijden op 26 en 27 mei van 13.00-17.00 uur. De Heb je nog spullen voor de mei markt? Mariëtte kan vooral nog (kinder)kleding en speelgoed ge bruiken. Je kunt haar helpen door deze artikelen bij de knaloranje KIKA-kraam (nr 1065) op het Pie ter Vreedeplein te bezorgen tus sen zaterdag 19 mei (21.00u) en zondag 20 mei (12.00u). Wil je een donatie voor KIKA doen, ga dan naar: www.runforkikamarathon.nl/ mariette-van-der-meijden. udenhout - Anne Vromans (7) is op Koningsdag gekoroond tot nieuwe jeugdkoning van Udenhout. Anne behaalde haar titel tijdens het Jeugd- koningschieten bij gilde Sint Joris in Udenhout. Er waren 22 deelnemers, die mochten proberen drie ballonnen ka pot te schieten. Vervolgens mochten de deelnemers met kruisboog op doel schie ten. Hierbij haalde Anne 24 punten. Tenslotte moest er gedart worden. Anne haalde hierbij het hoogste aantal punten, 93, en werd daar mee jeugdkoning van Uden hout. Op de tweede eindigde Lisa Kools, Vromans werd derde. Naast een persoonlijke prestatie heeft ze zich dit keer een hoger doel gesteld: zoveel mogelijk geld inzamelen voor KIKA. 'Ze' is Marië tte van der Meijden, 53 jaar en fa natiek in alles wat ze aanpakt. Nog maar enkele jaren geleden deed ze naast volleyballen een beet je aan hardlopen. De Tilburg Ten Miles liep ze met twee vingers in de spreekwoordelijke neus en dat was aanleiding om nieuwe doelen te stellen. De stap naar een halve niet groot genoeg ging Mariëtte trainen voor ?le marathon. In 2017 liep en dit jaar staat die van ?p het programma.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 11