GEMEENTENIEUWS 0ÜB Ge ge Wegafsluitingen rondom Koningsdag 27 april Dodenherdenking en Bevrijdingsdag op 4 en 5 mei samen beleven Dit i 4 mei toneelstuk Zuidelijk Toneel Fiets met de Positive Drive app Ontdek Tilburg Bijstandsuitkering? Aanvragen via www.werk.nl Buitenbad is sinds 18 april weer open Dit is een publicatie van hét gemeentebestuur van Tilburg bij de St. Lambertuskerk. ArnortGrunberg. (Foto gemeente Tilburg) Kranslegging (Foto gemeente Tilburg) Praa planr Fiets door de binnenstad en win een prijs. (Foto Gemeente Tilburg) uuvtilburg.nl www. tilburg. nl/fie ts i ze zich I I verzame Heuvel Katterug Concertzaal Pieter Vreedeplein Stappegoor voor jong en oud van alles te beleven. Een bonte mix van muziek, dans, een kindermarkt en demonstraties van uiteen lopende verenigingen. Het Leijparkfestival biedt volop vertier voor het hele gezin. UIJPMRKFESTIVAL Vrijdag 27 april is het Leijpark het decor voor het grootste gratis familiefestival tijdens Koningsdag 2018. Tussen 12 en 18 uur is er OLDTIMER TOERTOCHT 27 april is de 21e editie van de Oldtimer Toertocht De toer begint in de Moer en het eind punt van de tocht is het Leijpark tijdens het Leijparkfestival. Spoortaal) 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323721 wv@tilburg.nl Comité Nati- 4 mei en bur- igs voeren het r veel ruimte ichten en muziek. Daarna i de bezoekers naar het De A FA Om dit staan, Afhand tje weg Ie maa stolen maal k< kan ov< taald w Er zij doendi gratis t den. Er der de depleir de Katl in de s’ fietsen zijn aai ken en gels. Ti voor ie TILBURG ZINGT Tilburg Zingt is het grootste meezingfestival van Tilburg. Op donderdag 26 april wordt de Paleisring van Tilburg omgeto verd tot één groot meezingthe- ater. Het feest barst om 18 uur los en duurt tot 01 uur. De playlist bevat 50 nummers waaronder het Tilburgs volkslied. Viva Hol- landia van Wolter Kroes, Brabant van Guus Meeuwis en You'll Ne ver Walk Alone van Gerry 5 The Pacemakers. Kom jij ook? Tilburg Zingt is voor alle leeftijden Inschrijven kan via de website: en gratis te bezoeken. www.leijparkfestival.nl. Fietsen Tilburg: gehoud Afhand Tijdens Koningsnacht en Koningsdag zijn er meerdere wegafsluitingen in de stad. Zo is vanwege Tilburg Zingt de Schouwburgring afgesloten tussen de Bis- schop Zwijsenstraat en het Louis Bouwmeesterplein t/m 27 april 8 uur. Geïnter kunnen over dit spelregi en tege De speli ken wat De worl eerdere dernem nen wa seld. D« workshi gebiedt op 24 n ten om informz melden stadsbc ieente stimuleert het fietsgebruik in Tilbur t in de mobiliteitsaanpak van de gemeente pp downloaden kunnen prijzen winnen. Elke keer als er naar de binnen- ordt, worden er virtuele tickets verdient via de app. Hoe vaker »n, des te groter de kans dat ze iets winnen. Een fiets stallen in Iders betekent extra tickets verdienen. Deelnemers maken "■‘’-arrangement ter waarde van 500 euro. De app is gratis ._ole Play en de App Store. Meer info op: tilburgfietst.nl/ urg. Het is beter voor het milieu te. Inwoners die de Positive urn, onder muzikale begeleiding van de Dutch Pipes Drums. Daar voegen ze zich bij de bezoe kers die zich al verzameld hebben voor de twee minuten stilte om 20 uur. Aansluitend worden kransen en bloemen gelegd bij de monumenten in het Vrijheidspark. Na afloop no digt de gemeente bezoekers uit voor een kopje koffie of thee in de foyer van het Factorium. Hier is dan ook het nieuwe educatieproject Herden ken en Vieren te bekijken. In Udenhout is de jaarlijkse denking om 19 uur op het ker Het Zuidelijk Toneel speelt 'De Tweede Wereldoorlog eindigt vandaag' op 4 mei om 21 uur in het Factorium. Geïnteresseerden zijn welkom in de grote zaal. Het toneelstuk is een tragikomedie over een overlevende van de holocaust in het #metoo tijdperk. Het gaat over de macht van het slachtoffer, schuldgevoel en zelfvernietiging en over het verleden als chantagemiddel. Arnon Grunberg schreef het toneelstuk. Alle grote toneelgezelschappen in het hele land spelen het gelijktijdig op 4 mei. Het buitenbad van recreatiebad Stappegoor ging woensdag 18 april weer open. Bezoekers kunnen ge bruik maken van het buitenbad met de familieglijbaan en relaxen in de grote ligweide waar parasols staan. Er is ook een peuterbad, een terras en een panna- en volleybalveld voor de sportievelingen. Bij mooi weer kun je ook bij Sportcentrum Reeshof genieten van de buitenligweide. Er staan daar relaxstoelen en verschil lende speeltoestellen voor kinderen. De geallieerde slachtoffers op het Ereveld bij begraafplaats Gilzerbaan worden 4 mei om 14 uur herdacht. In de kerk van 't Heike aan de Stadhuisstraat is er van 18.15 tot 18.45 uur een beiaardconcert. Om 19 uur begint daar ook de herden kingsbijeenkomst. De voorzitter van het Plaatselijk onale Herdenking 4 gemeester Wetering woord. Verder is er voor gedic wandelen Vrijheidspark achter het Factori- Op vrijdag 4 mei is de jaarlijkse Dodenherdenking en op zaterdag 5 mei Be vrijdingsdag. Iedereen in Tilburg is welkom om deze belangrijke momenten gezamenlijk te herdenken en te vieren. Op 4 mei worden zowel burgers als militairen herdacht, die sinds het begin van de Tweede Wereldoorlog door oorlogsgeweld om het leven zijn gekomen. De geme en past i Drive app duwm stad gefietst wor inwoners fietser., een van de fietsenkelc ook kans op het Tilburg-ö te downloaden in Google binnenstad. Bevrijdingsconcert Op Nationale Bevrijdingsdag no digen de gemeente en het Oran je Comité Tilburg iedereen uit bij het Piushaven Bevrijdingsconcert. Deze vierde editie is op zaterdag 5 mei om 20.30 uur aan de Tilburgse Piushaven. Het Festival Orkest van het Zuiden, Dutch Pipes Drums en een aantal Tilburgse solisten brengen een muzikaal programma. Bekende klassieke klanken en populaire nummers wisselen el kaar af. Bezoekers luisteren en zin gen mee vanaf de kade of in een bootje. Meer informatie op de Facebookpagina van het Piushaven Bevrijdingsconcert. Verkeer kan omrijden via Paleisring - Stadhuisplein - Bisschop Zwijsen straat. Op Koningsdag na 8 uur is de Cityring weer geheel open. Konings dag begint aan de Piushaven met het Koningsdagontbijt. Daarom is de Pius haven afgesloten van 7-12 uur tus sen de Barkstraat en Lanciersstraat. Op 27 april is vanwege een braderie de Hasseltstraat/Textielplein afgeslo ten van 5-21 uur, tussen de Kwaad- eindstraat en Dessinateurstraat. De rotonde ter hoogte van de Burg. Damsstraat/Burg. Rauppstraat is op Koningsdag afgesloten, van 8-23 uur. Vanwege een braderie aan de Kor- velseweg is deze afgesloten van 6-22 uur tussen het Korvelplein het Lieve Vrouweplein. Nóg een rommelmarkt aan de Burg. Brendersstraat. Die is afgesloten van 8-19 uur tussen de Pastoor van Til- borgstraat en Akkerweg. Enkele fietsenstallingen in het een- - trum hebben aangepaste openings tijden. De stalling aan de Katterug/ Stadhuisplein is op 26 april open van 7 uur 's morgens tot 4.30 uur 's nachts. Op Koningsdag is deze stal ling open van 7-24 uur. De stalling bij de Concertzaal is 26 en 27 april ge sloten. De overige fietsenstallingen hebben de gebruikelijke openingstij den. ler- :hof

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8