w ijknieuws tVjest Digi-café in't Sant Open dag Crematorium Tilburg IVN-wandeling Oude Warande O® ■Jnfo Westendwandeling van Stadsgidserij Oogcafé bij Boerke Mutsaers World Disco Soup' 21 DONDERDAG 26 APRIL 2018 TILBURGSE KOERIER URGSE KOERIER FOTO: Adriaan van Beurden/Collectie RAT FOTO: Fred Vermaat De Oude Warande ■.burg - Wie meer wil weten over de Oude Wa rande, kan op zondag 29 april deelnemen aan een IVN-wandeling door het gebied. Meer informatie: www.crematoriumtilburg.nl/opendag/ me- war Meer informatie: Karin Hoefmans, tel. 06-10641469. TILBURG - Elke maand neemt Stadsgidserij Tilburg u mee op ontdekkingstocht door een verrassend stukje Tilburg. Grand Café Ode, de niet catie van Crematoriur eveneens geopend o| I zal die mid dag vertellen wat deze stichting kan betekenen voor blinden en slechtzienden. voor deze wandeling bedragen €4 per persoon (kinderen tot 12 jaar gratis). Let op: vol is vol. Op de foto het Wachtgebouw van de Kromhoutkazerne met daarachter de Watertoren. Wat was de laatste functie van de kazerne voordat deze in 1988 sloot? in Ravensbruck) en digheden omtrer waterleiding en ververij De e twee t ;r bij het Tussen 11.00 en 17.00 uur zijn alle afscheidslocaties en tuinen ge opend. Aanmelden is niet nodig en de toegang is gratis. Bij de ingang krijgt u een plattegrond en kunt u vervolgens uw eigen route be palen. Speciaal voor kinderen zijn er enkele activiteiten tijdens deze open dag, ook zij zijn dus van harte welkom. Lezersactie In het kader van haar 20-jarig be staan organiseert Stadsgidserij Til burg i.s.m. deTilburgse Koerier el ke maand een fotoprijsvraag. Voor de winnaar worden twee deelna- e-plaatsen voor de Westend- tndeling gereserveerd. De vraag van deze maand luidt als volgt: ...euwste lo- "jm Tilburg, is op 6 mei. De en roofvogels zoals buizerd en bosuil. De IVN-gidsen wijzen de deelnemers op wat er zoal bloeit en groeit. De wandeling duurt van 10.00 tot 12.00 uur. Start bij de Grotto in het centrum van de Ou de Warande. Deelname is gratis. onlangs afgeronde grote verbou wing resulteerde in deze prachtige vierde afscheidslocatie. Grand Café Ode heeft een eigen ingang en par keerplaats en ligt op enige afstand van de andere afscheidslocaties en de ovenruimte. Ode kenmerkt zich door een informele en warme sfeer en biedt zeer veel mogelijkheden voor een persoonlijk afscheid. Net zoals bij de andere afscheidsloca ties van het crematorium heeft Ode uitgebreide cateringmogelijkhe den. Van een complete koffietafel tot a la carte dineren. Het Grand ca fé heeft ook een bargedeelte waar u tijdens de open dag een hapje en drankje aangeboden krijgt. De oorsprong van de Oude Wa rande gaat terug naar 1712. In dat jaar kreeg prins Willem VIII van Hessen-Kassel, heer van Tilburg en Goirle, toestemming om een uitgestrekt stuk hei van de geme- ijnt (gemeenschappelijk gebruikte gronden) in te graven 'tot desselfs playsier en gebruyk'. Het ontwerp van het landgoed is geïnspireerd op de sterrenbossen; vanuit een centraal punt lopen meerdere la nen. Onder'warande'verstaat men een jachtterrein, waar het wild beschermd wordt. Later kreeg het de waarde van een park of lusthof, dierenpark en wandeldreef. De boomsoortensamenstelling is vrij gemengd. Grove den, douglasspar, lariks en fijnspar zijn het talrijkst en Alle ruimtes zijn tijdens de open dag te bezoeken. Ook de ovenruim te -de meest bezochte plek tijdens vorige open dagen- kan bekeken worden. Medewerkers zijn aanwe zig voor het geven van uitleg en het beantwoorden van alle vragen. U kunt ook door de omliggende tuinen wandelen en een kijkje ne men bij de urnentuinen, de strooi- velden, het columbarium en de monumenten. Op zondag 6 mei staat de Wes tendwandeling op het program ma, door een verrassend, veelzij dig stukje Tilburg. De start is bij'De Korenbloem', waar u direct wordt meegenomen naar een stukje wie- lergeschiedenis. Vervolgens leiden de stadsgidsen u door het Villa park en de Schildersbuurt met de gerenoveerde arbeiderswoningen. Zij vertellen over de geschiedenis van de kerkaandeRingbaan-West, lopen langs het vanwege zijn on deugende posters vroeger beken de Rex bioscooptheater naar het fraaie Kromhoutpark (voormalig kazerneterrein). Na een indruk wekkende stop bij pilotenhelpster Coba Pulskens (in 1945 vermoord Tilburg - Heb je vragen over je computer of over internet? Iedere woensdag kun je tussen 13.30 en 15.30 uur terecht in het Digicafé in wijkcentrum 't Sant, Beneluxlaan 74 in Tilburg. Op woensdag 16 mei is het thema 'Het belang van updaten van je computer en antivirus'. Vanaf 14.00 uur is een mediacoach aanwe zig om je hier alles over te vertellen. Tilburg - Op donderdag 3 mei pre- Coppes Stichting senteert het Oogcafé Tilburg e.o. dag vertellen wat een informatieve middag bij Boer ke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. De bijeenkomst duurt van 13.00- 16.00 uur. De toegang is gratis. Annet Mijnster van de Robert tussen 11.00 en 14.00 uur getrak teerd op een lekkere kom soep. En ze gaan een gesprekje aan over hun eigen verspilling. Is het vooral oud brood of toch overgebleven pasta die zij weggooien? En ze krijgen tips om deze verspilling in de toekomst te voorkomen. Deze activiteit wordt georganiseerd door Slow Food Youth Network Brabant, Bureau Ver(?)antwoord en De Rooi Pannen. Meer informatie: www.facebook. com/events/216820205743403/ komen al dan niet gemengd voor. Er zijn ook grotere delen met beuk, ruwe berk en eiken. Karakteristie ke dieren voor de Oude Warande zijn de Siberische grondeekhoorns en de rode eekhoorns. Verder zijn er nog de algemene zangvogels tilburg - Slow Food Youth Network heeft 28 april uitgeroepen tot World Disco Soup Day*. Het internationale Slow Food Youth Network organi seert wereldwijd Disco Soups om voedselverspilling tegen te gaan. In Tilburg toveren horeca-studenten van De Rooi Pannen groenten, die eigenlijk zouden worden wegge gooid om tot een heerlijke soep. Bezoekers van het winkelcentrum De Rooi Pannen aan de Dr. Ahaus- straat 1 worden op zaterdag 28 april tilburg - Op zondag 6 mei bent u tussen 11.00 en 17.00 uur van har te welkom bij Crematorium Tilburg aan de Karei Boddenweg 5. U kunt kennismaken met alles wat het cre matorium te bieden heeft bij een uitvaart, bij cremeren, begraven, herinneren en het bestemmen van de as van de overledene. U kunt ook het nieuwe Grand Café Ode bekijken, de vierde locatie van het crematorium. Ode biedt veel mo gelijkheden voor een persoonlijk afscheid en is gelegen aan de Karei Boddenweg 7. wetenswaar- »nt de Tilburgse I en de Wolwasserij )e Regenboog, eindigt deze twee uur durende wandeling weer bij het startpunt. Op zondag 6 mei is de start om 13.00 uur op de parkeerplaats van café De Korenbloem op de hoek Ringbaan West-Bredaseweg. Wandelaars die willen meelopen moeten vooraf wel een plaatsje reserveren. Dat kan via website www.stadsgidserij.nl Onder 'agen da' vindt u informatie over de rondleiding en de mogelijkheid om online te reserveren. Heeft u geen internet? Bel dan naar Peter Reijnen (06-51802396). De kosten Mail uw antwoord vóór dinsdag 1 mei naar het adres lezers@tilburg- sekoerier.nl. Vergeet niet om ook uw telefoonnummer te vermelden. De winnaar krijgt persoonlijk bericht. i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 21