GEMEENTENIEUWS ra m 00is Reeshof in actie tegen Bende van de Reeshof 'S' iiPo Ker lan Proef op Cityring over verkeersveiligheid klaar Dit is WK IJ Gevonden voorwerpen? www.tilburg.nl/gevonden Ontdek Tilburg Dodenherdenking: gemeente zoekt organisaties die krans willen leggen Kermis Reeshof van 26-29 april - Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg De Cityring. (Foto gemeente Tilburg) Ijshockeyt Opruimen van zwerfaval. (Foto gemeente Tilburg) WWV Het Vrijheidspark. (Impressie gemeente Tilburg) BESPAARTIP www.tilburg.nl/energie Black Emperor en Motorpsycho. Meer info op: roadburn.com. uuutilburg.nl >bouw. Or april mei Telefoo 14 0131 Bereikb Spoarlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323728 vvv@tllburg.nl /ordt appe- de( inrii WANDEL4DAAGSE TILBURG NOORD Vanaf maandag 16 april is de wandel4daagse in Tilburg Noord. De wandeltochten starten elke avond om 18:30 uur. Op maandag en dinsdag beginnen de lopers te wandelen vanaf wijkcentrum De Ypelear aan de Corellistraat 10. Op woensdag en donderdag start de wandeltocht vanaf MFA De Symfonie aan de Eilenbergstraat 250. FONTYSIAM2 EXPO De IAM2 EXPO is dit jaar op donderdag 19 april in de Wagenmakerij in de Spoorzone. De IAM2 EXPO biedt een avond vol inspirerende concepten, aangedragen door jonge makers die een carrière in de creatieve industrie ambiëren. De avond geeft bedrijven, studenten en stakeholders de gelegenheid om te netwerken. Inschrijven kan via de website: www.iam2expo.nl. 25% ROADBURN FESTIVAL 2018 Het internationale festival Roadburn keert van 19 tot en met 22 april terug naar Tilburg. Roadburn werd opgericht in 1999 en is uitgegroeid tot een van de grootste heavy rock festivals van Nederland. Er zijn optredens van onder meer Godspeed You! hangen posters die I om mensen aan te tegen het at kan door de gaten te tot de irgers. erfafval ats jm. De 'ijft Jagen obouw- s in Tijdens d zondagoi nement i 088 225 0900 81 0900 41 ligt achter het Factori- len leggen, kunnen zich de omge' houden, In het IJss groep A. f aan het tc na, Austra om 20 uui ers tegen programn de laatste rijheids- ;nt voor llieer- :Ko- ?ade Prin- id), het In- soldaten Neder- en de Zwerfkei van de jnslaan (burgerslachtof- lilitairen, verzet Balie V Burgen mat/rr lei acties en activiteiten waarin nadrukkelijk de verbinding wo gezocht met sociaalmaatschaj lijke organisaties zoals Contour- deTwern en R-Newt, BAM, BAT, ondernemers, vrijwilligers, scholen en sportverenigingen. Bezoek Stadsw Spoorla ma, wo do 8-2C De campagne Bende van de Reeshof is woensdag 4 april gestart. Het is de bedoeling om het zwerfval In de wijk met bewoners en ondernemers aan te pakken en te zorgen voor een schone wijk. Dodenherdenking 2018 is in het Vrijheidspark. Dit park li um-gebouw. Organisaties die een krans of bloemen wille tot 27 april melden bij de gemeente. Stadsw Wagnei ma t/m Stadsw Ketelha ma t/m Stadsw Trappis ma, wc Stadsw Tonger di, do J Uitsluit www.ti De Kerm fun run, Het doel te lopen Tilburgsi manier t kilomete over alle over ver komend ganisatk misexpk de orgar Viikon derdeel den. In r voor de Golazi evenem recreatii ters een hiervan Schouwburgring en de Noord- hoekring. De gemeente geeft hier vorm aan met omwonenden, onder nemers en andere belanghebben den. Binnenkort beslist de nieuwe gemeenteraad over de financiering van deze pilots, daarna kunnen ze van start. Dit is waarschijnlijk na de zomervakantie. Ook na deze pilots volgt een evalu atie en aansluitend een advies aan gemeenteraad over de definitieve richting van de Cityring. Dit advies is naar verwachting eind 2018 klaar. Zie ook www.tilburg.nl/cityring HR-ketel Een moderne hoogrer ketel verbruikt maar li minder dan een ketel jaar of ouder. Vraag uw instal lateur om advies. Laat uw ket ook jaarlijks controleren en schoonmaken. Ergernissen Zwerfvuil behoort landelijk t top drie ergernissen van bur. Ook in de Reeshof staat zwer bovenaan de lijst van klachten die burgers bij de gemeente melden. De gemeente is jaarlijks zo'n 2,5 miljoen euro kwijt aan het bestrij den van zwerfafval. Op debendevandereeshof.nl staan nuttige tips en informatie over het opruimen van zwerfafval. Sinds carnaval werd op de Heuvelring getest of het afsluiten van een rij strook de verkeersveiligheid verbe tert. Hierdoor zou het verkeer trager gaan rijden, zodat extreme snelheids overtredingen niet meer mogelijk zijn. In de afgelopen weken evalueer de de gemeente de ervaringen van alle weggebruikers. Ruim 1000 fiet sers, voetgangers en automobilisten vulden de online-enquête in. Dat kan nog steeds via de pagina Cityring op Tilburg.nl. De volgende pilots worden nu voorbereid. Deze zijn op de Paleisring De le pilot op de Cityring eindigde maandag 16 april. De matrixborden, die op rustige momenten één rijstrook van de Heuvelring afsloten, zijn verwijderd. Dat geldt ook voor de witte bollen bij de oversteekplekken. Met de Bende van de Reeshof wordt rotzooi bedoeld als petfles- jes, blikjes, pizzadozen, sigaretten peuken, kauwgom en honden poep in de wijk. De term staat ook voor de groep wijkbewoners die de zwerfafval-overlast veroorzaken. De actie is gericht tegen De Bende van de Reeshof. De mensen in de Reeshof zijn de overlast van zwer fafval beu. In de wijk I zijn bedoeld sporen zich in te zetten t zwerfafval in de wijk. Dat jeving goed in j, mensen aan te spreken de Heikesekerk en om 20 uur in het Vrijheidspark. De ceremonie in het park start met twee minuten stilte om 20 uur, tegelijk met de landelijke herdenking. De gemeente vraagt ie dereen in de directe omgeving om de stilte te respecteren. Monumenten die in het Vri;L park staan, zijn het monument de 15th Scottish Division (geall de militairen), het monument I ninklijke Nederlandse Briga ses Irene (verzet Nederlanc dië-monume’nt (Tilburgse s omgekomen in voormalig f lands lndië)< 1 Coba Pulsker fers, geallieerde mi Nederland). Van donderdag 26 tot en met zon dag 29 april is het kermis in de Rees hof. De kermis vindt plaats rondom Winkelcentrum Heyhoef, op het ge hele voetgangersgedeelte inclusief het fietspad en de parkeerplaat ter hoogte van het wijkcentrum toe- en afrit van de rotonde blijf bereikbaar. De kermis is alle dag geopend van 13-24 uur. De opbo werkzaamheden voor de kermis de Reeshof starten dinsdag 24 april om 9 uur en duren tot 22 uur. Van af 30 april worden de attracties af gebroken en wordt het terrein weer schoon opgeleverd. Op Konings- dag is er kindervrijmarkt in winkel centrum Heyhoef, van 12-17 uur. Al le winkels zijn geopend. Ook is er straattheater. Op zaterdag 28 april zijn er diverse muziekoptredens. Geïnteresseerden kunnen mailen naar marijn.gevers@tilburg.nl. Het is dit jaar de tweede keer dat verschil lende organisaties die oorlogsslacht offers herdenken dat samen doen op 4 mei. Voorheen waren er meerdere herdenkingen, op verschillende mo menten en op diverse locaties. De organisaties hebben samen gezocht naar een nieuwe manier van her denken. Ze wilden een plek met vol doende ruimte en een serene sfeer, zonder geluidsoverlast. De tuin bij het Factorium heeft die eigenschap pen. Hij is bovendien op loopafstand van het stadhuis en de Heikese Kerk. Iedereen is welkom om de cere monie op 4 mei bij te wonen. Die bestaat uit twee delen. Om 19 uur in op verkeerd gedrag en samen te zor gen voor een schone wijk. Winkeliersvereniging Heyhoef on dersteunt de actie en gaat vrijdag 20 april met een aantal ondernemers het gebied zwerfafvalvrij maken. Op zaterdag 21 april zijn er twee acts. De Zwerfafvalkoningin zal zich rond 12 en 14 uur op hoge poten door het publiek begeven met als thema 'Doe een ander je afval niet cadeau'. De Verrukkelijke Vuilnismannen brengen om 13 en 15 uur een ode aan de ophalers van afval, zwerfvuil en rommel in een komisch milieu- spektakel. Tot en met de zomer zijn er aller-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8