contourdetwern Jong en oud gaat Samen Online colofon labriek luRGSE KOERIEB ^0 t. ger post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. "Veel mensen en initiatieven doen ook dit jaar mee en dus hebben we al een goedgevulde Muziekmarathon-kalender. We zijn op weg naar 100 activiteiten en projecten." De ruim 60 Muziekmarathon-activiteiten van vorig jaar smaakten naar meer. Daarom is John Maes, namens ContourdeTwern coördi nator van de Muziekmarathon, momenteel druk bezig met de voorbereidingen op de tweede editie. Vanaf zaterdag 2 juni zal de Muziekmarathon weer een maand lang klinken in de hele gemeente. "Aan de editie van vorig jaar hebben we heel veel waardevolle en mu zikale contacten overgehouden" zegt Maes. Iedereen kan meedoen, meemaken of mee spelen bij de Tilburgse Muziekmarathon. Of je nu organisator, muzikant, muziekliefhebber of wijkbewoner bent. Maar ook veel organisa ties sluiten aan en dat zorgt voor bijzondere verbindingen, steeds met muziek als rode draad. Gevraagd naar een paar voorbeelden: "Het Tilburgs Operakoor en de Tilburg Big Band verzorgen een mooie crossover, met een uitvoering van Carmina Burana. 11 Eleven presenteert een muzikale theatervoorstelling in verzorgingshuis De Hazelaar en het vorige editie ontstane Catalpa Quintet treedt op bij Grotto in de Oude Warande. In wijkcentrum De Symfonie organiseren Anouk Kamp en Hennie Jacobs een benefietmiddag voor de nieuwe hersenstichting Beauty, Brains Beyond en de BesterdMarketBand (foto) treedt nu ook op andere markten op. Daarnaast organiseren Factorium, de Bibliotheek en het ouderenwerk in West de thema-ochtend Musica Dementia. Maar er is veel meer in voorbereiding!", aldus Maes. Samen Online is een computercursus speciaal voor senioren, gegeven door studenten. Zij nemen de senioren acht weken mee op ontdekkingsreis naar de mogelijkheden in de digitale wereld. Het vernieuwende aan Samen Online? Jong en oud leren ook op andere vlakken van elkaar! De cursus wordt gegeven in Het Spoor (Oud-Noord), 't Sant (West) en Heyhoef (Reeshof). "Met een van de jongens heb ik echt goed contact. Als ik problemen heb met de computer dan bel ik hem. Of ik Skype hem. Ha, ha! Ja maar echt hoor, dan Skype ik hem!'" aldus een oudere cursist. Daar zit de kracht van Samen Online; persoonlijke begeleiding en vele praktijkoefeningen. Onderzoek wijst uit dat drie maanden na afloop van de cursus 84% van de ouderen regelmatig op het internet te vinden is en geven ze bijna allemaal aan hun computerangst te hebben overwonnen. Ouderen geven de cursus gemiddeld een 8. Kwaliteitsonderscheiding Den Herdgang Den Herdgang heeft de kwaliteitsonder scheiding Vrijwillige Inzet Goed Geregeld behaald. Dit NOV-keurmerk is een lande lijke onderscheiding, die vier jaar geldig is. In de regio Tilburg worden de trajecten ondersteund en mede beoordeeld door ad viseurs van het Steunpunt Vrijwilligerswerk van ContourdeTwern. Op woensdag 21 maart mocht Rob Beckers, adviseur vrij willigerswerk, opnieuw het certificaat uitreiken aan vrijwilligerscoördinator Leoni Hoogendoorn van Den Herdgang. De ruim 100 vrijwilligers gaven aan dat het erg leuk werken is binnen Den Herdgang en dat ze erg tevreden zijn over de manier waarop hun vrijwilligerswerk wordt gewaardeerd door de organisatie en beroepskrachten. Vriendschapsbank voor 35-49 jaar De Vriendschapsbank is een initiatief van ContourdeTwern om vijftigplussers bij elkaar te brengen. Sinds kort is er ook een Vriendschapsbank voor mensen tussen de 35 en 49 jaar. Een enthousiaste club men sen, die elkaar gevonden hebben in allerlei leuke activiteiten, zoals poolen, wandelen, naar de film en meedoen aan een pub quiz. Het afspreken gaat heel makkelijk en laag drempelig via een groepsapp. Nieuwe le den zijn van harte welkom! Heb je interesse of wil je meer informatie? Neem dan gerust contact op met Annemarie Vermeulen van ContourdeTwern. Zij is bereikbaar via 06 451 33 696 of annemarievermeulen@contourdetwern.nl. tel mail Internet Ouverture in De Poorten De aftrap van de Tilburgse Muziekmarathon is op zaterdag 2 juni in De Poorten aan de Hasseltstraat 194. Van 15.00 tot 18.00 uur zijn er optredens van acts die je ook later in de Muziekmarathon tegenkomt, zoals Ratjetoe, Toon Janssen en Michelle Sweegers. Deze harpiste van internatio nale allure woont vlak bij De Poorten en zal voor deze gelegenheid populaire en toegankelijke muziek spelen. Iedereen die wil proeven van de Muziekmarathon is van harte welkom. Proeven kan aansluitend ook bij een muzikale editie van Resto-013 in het wijkgebouw. Reserveer daarvoor van tevoren bij De Poorten (013 464 9210) of via www.resto-013.nl. Leven met (iemand met) NAH Voor mensen met Niet Aangeboren Hersen letsel én diens mantelzorgers hebben we in de Reeshof een gecombineerde activiteit: NAHtuurlijk gezellig! en Hersenletsel... en dan? NAHtuurlijk gezellig! is een ont- moetingsmoment voor personen met Niet Aangeboren Hersenletsel. Samen darten, een kaartje leggen of ervaringen uitwis selen, het kan allemaal. Hersenletsel... en dan? is een mantelzorgbijeenkomst waar je ervaringen en verhalen kunt uitwisselen. De mantelzorgers gaan in een aparte ruimte met elkaar in gesprek, onder begeleiding van een professional. Beide activiteiten beginnen en eindigen in De Driehoek, van 19.30 tot 21.30 uur. Data in 2018: 7 juni, 23 augustus en 25 oktober. Meer info? Neem dan contact op met Angelique Verschure via 06 346 26 878 of angeliqueverschure@contourdetwern.nl. 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Postbus 3078 5003 DB Tilburg Meer informatie Ben jij benieuwd naar het verdere programma van de Tilburgse Muziekmarathon 2018? Houd dan www.tilburgsemuziekmarathon.nl in de gaten. Alle nieuwe activiteiten worden daarop in de agen da gepresenteerd. Je kunt de Muziekmarathon ookyolgen via Facebook: www.facebook.com/tilburgsemuziekmarathon. Heb jij nog een leuk idee voor de Muziekmarathon en wil je ook graag bijdragen aan dit muzikale en verbindende spektakel? Vul dan het contact formulier op de website in of mail direct naar muziekmarathon@contourdetwern.nl. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Vorig jaar vond de eerste editie van de Tilburgse Muziekmarathon plaats. In juni werd er drie weken lang dagelijks op allerlei plekken muziek gemaakt om de samenhang in onze gemeente te versterken. Want dat Tilburg een stad is waar muziek in zit, weten we allemaal. En dat muziek verbindt, herken je vast ook wel. Iedereen heeft namelijk iets met muziek. Muziek is een taal die ie dereen spreekt, die mensen iets doet en op de been brengt. Jong en oud, nieuwkomer en jarenlange inwoner, hiphopper en liefhebber van klassie ke muziek. adres Is Samen Online iets voor u? Voor de nieuwe cursussen worden nog deelnemers gezocht! Voor meer informatie of een inschrijfformulier kunt u gerust bellen of langskomen: Wijkcentrum Het Spoor Schaepmanstraat 36 013 542 16 641 Jannie Haverkamp Wijkcentrum 't Sant Beneluxlaan 74 013 467 19 261 Thea Stokkermans Wijkcentrum Heyhoef Kerkenbosplaats 1 013 572 83 83|LisaDamen TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 APRIL 2018 H het voor Leen H weer een uit- de standaard, Hwooncollectie Hrrij te maken sar groeiende jincollectie is B kunnen pre- lidige winkel, duk stond de Her de huidige H kon deze tij- Hen. Het mooi- ide winkels te zonnestralen middag door i hun gouden I en de bezoe- maar ook op nd is het zeer ard. Net als de seizoen tuin reek geopend.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7