5 w z 3 ijknieuws Ensemble Klang speelt bij De Link uid Kinderleesclub Trossen los!' Steun voor Zonnebloem Goirle en Riel 3) I Buurtkoningsdag bij Kolektivo Explosion Rockets Mix Match □SE KOERIER (vol- vitei- JeT- 10 ijd - The Explosion Rockets in actie. 622 goirle - Gelden vür Helden (GVH) zamelt in 2018 geld in voor de lokale Zonnebloem-af- delingen in Goirle en Riel. H.BURG - Eetcafé Kolek- ivo aan de Trouwlaan zerzorgt op Koningsdag zerschillende activitei- :en voor de buurt. Het s de start van een reeks Lijkactiviteiten in het setcafé. initiatief wordt ondersteund door bovengenoemde organisaties en ook door de gemeente Tilburg. Tilburg - Dinsdag 24 april om 20.30 uur speelt Klang bij De Link in Het Cenakel. jnLBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 APRIL 2018 essa> Barban irag op or is voor Tilburg - The Explosion Rockets verzorgen op zondag 6 mei een optreden bij café en partycen trum Bet Kolen. The Explosion Rockets specialiseren zich in rock-'n-rollmuziek. Er komen veel hits voorbij uit de jaren 50 en 60, van onder andere Elvis Presley, Cliff Richard, Buddy Holly, Jerry L.Lewis, Ricky Nelson, The Sha- jeelt Klang ei t composite De Evenement Het grootste bedrag is zoals elk jaar de opbrengst van het grote Gelden vür Helden-evenement, dat dit jaar plaats zal vinden van 20 tot en met 23 december. In een tent op het Kloosterplein zullen ook deze editie weer uiteenlo pende activiteiten georganiseerd worden voor mensen van alle leef tijden. Van een sportieve ochtend voor kinderen tot fijne live muziek. Het belooft weer een topweekend te worden. Llburg - Samen met bureau Zin koor Zin en Stichting Tilburg te Water start de Bibliotheek Til burg Centrum op 16-mei met een [kinderleesclub. Op zes woens dagmiddagen kunnen kinderen [kennismaken met allerlei boeken [rondom 'water' en 'varen' en gaan [zij ook zelf het water op. Kinderleesclub 'Trossen los!' is bedoeld voor nieuwsgierige kin- ideren in de leeftijd van 9 t/m 12 [jaar die graag lezen en zin hebben [in een avontuurlijke ontdekkings tocht. Afwisselend vormen Place Sociale armoede Bob Mijling vertelt: "Armoede gaat verder dan geen geld hebben. Er zijn veel verschillende vormen van armoede. Sociale armoede is er één van. In Goirle en Riel wonen rond de 250 mensen met een fy sieke beperking. Voor hen is het lastig om een dagje weg te gaan, ze hebben aangepast vervoer no dig en iemand die hen begeleidt. Daarom ondersteunen wij dit jaar de Zonnebloem. Deze groep vrij willigers stelt alles in het werk om mensen met een fysieke beper king te betrekken bij onze maat schappij. Daar is veel, heel veel geld voor nodig. Wij gaan er dan ook alles aan doen om deze orga nisatie maximaal te ondersteunen." wern. Er zijn verschillende projec ten tot stand gekomen zoals Mix Match (ontmoeting tussen oude en nieuwe wijkbewoners, volgen de editie op 22 april), een muziek talentenproject voor kinderen on der begeleiding van professionele muzikanten, het wereldcafé gende editie op 7 juni) en activity- ten in Bosnië-Herzegovina. den ondersteund door een aantal enthousiaste commissieleden en zetten ons allemaal belangeloos in voor het goede doel." Dit jaar zijn dat de vrijwilligers, oftewel de hel den van de Zonnebloem in Goirle en Riel. GvH stimuleert ondernemers, par ticulieren, scholen en andere orga nisaties om ook in actie te komen. Dat kan op verschillende manie ren. "De ene ondernemer schenkt een deel van de opbrengst van een bepaald product, de ander organi seert een sponsoractiviteit. Veel scholen zamelen geld in door kin deren te laten collecteren of door de opbrengst van een schoolfeest te doneren aan GvH. We zijn blij met elke euro." dows en The Spotnicks. De zaal gaat open om 13.00 uur en het 4 uur durend optreden begint om 14.00 uur. Tickets kosten 5,00 in de voorverkoop en 7,50 aan de zaal. Tickets via www.betko- len.nl/tickets. Bel voor meer in formatie met Michael Zoo tel. 013-542 28 60. Of kij www.explosionrocke Werkgroep Sinds kort is er een werkgroep van enthousiaste buurtbewoners op gericht die samen met de mensen in de wijk activiteiten wil organi seren die bijdragen aan een pret tige leef- en woonomgeving. Dit op een laagdrempelige en voor iedereen toegankelijke wijze. Dit jshaven en een Piushaven het Met zijn dynamische benadering van nieuwe muziek is Ensemble Klang uitgegroeid tot één van de topensembles uit de Nederlandse hedendaagse muziekscene. Inno vatieve programma's, de uitvoe ring van werk van de meest opwin dende componisten van onze tijd samen met de start van een eigen platenlabel hebben bijgedragen aan dit succes. De veelzijdige in strumentatie heeft tal van compo nisten aangetrokken, waaronder Heiner Goebbels, David Lang, Pe ter Adriaansz, Kate Moore en Tom Johnson. Ondertussen groeit het internationale profiel van Ensem ble Klang. Concerten door heel Eu- in Tilburg. Deelname kost 20,00 ro, inclusief vaartocht, logboek schatkistje. Aanmelding en meer informatie: Ingeborg Hendriks, e-mail zinvoorzin@kpnmail.nl Koningsdag De eerste activiteit is Koningsda 2018, met als welkom een grati kop koffie of thee en een kopj soep. Er zijn twee muzikale optre dens van Frank van Zonnetje en de Familie Bungalowtent. Natuurlijk er alle gelegenheid voor ontmor ting, waarbij de werkgroep graa van buurtbewoners hoort wat vo< ideeën, behoeften en wensen zij hebben die een plek bij Kolektivo kunnen krijgen. De middag start om 16.00 uur en duurt tot 21.00 uur. Uiteraard zijn ook alle andere Tilburgers van harte welkom. Programma Bij de Link speelt Klang een pro gramma met composities van Peter Adriaansz. De compositie 'Watts' is het middendeel uit een avondvullend werk-in-wording: 'How to live a life'. In 'Watts' neemt de componist een hedendaags fenomeen onder de loep: broad is the new deep. Daarmee gaat Adriaansz in op de gedachte van de schrijver en essayist Alessandro Baricco (De Barbaren, 2010) dat het surfgedrag op de computer een metafoor is voor hoe de mo derne mens in de wereld staa Daarnaast speelt Ensemble Klan 'Waves 11-13'. Kaarten kosten euro. Informatie en reserveringen: wwW.delink.nl. (olektivo is een maatschappelijk J >etrokken eetcafé, sinds anderhalf aar gevestigd aan de Trouwlaan 189. Het werkt samen met Por- Agora, basisschool de Triangel, de I wijkraden Oerle en Zuiderkwartier, Wereldpodium en ContourdeT- De Nationale Vereniging De Zon nebloem ondersteunt met 40 duizend vrijwilligers volwassenen met een lichamelijke beperking. In Goirle en in Riel zetten een kleine 60 vrijwilligers zich met hart en ziel in om mensen vanaf 18 jaar met een fysieke beperking te betrek ken bij het sociale leven en hen de kans te bieden deel te nemen aan ontspannende activiteiten. Vrijwil ligers en Zonnebloemgasten gaan vrijwel maandelijks een dagje op pad en daarnaast zijn er ook ande re waardevolle contactmomenten. Gelden vür Helden (GVH) is een stichting die elk jaar een doel kiest om zich aan te verbinden. GVH-voorzitter Bob Mijling: "Het bestuur bestaat uit ondernemers uit de gemeente Goirle. We wor- Tilburg - In eetcafé Kolektivo aan de Trouwlaan 189 in Tilburg vindt op zondag 22 april weer het eve nement Mix Match plaats. Het doel is het verbinden van wijk bewoners van Tilburg-Zuid met statushouders (vluchtelingen met een verblijfsvergunning). Van 14.00 tot 18.00 uur wordt er samen ge kookt en gegeten. Ook wordt er verteld wat er door vrijwilligers aangeboden wordt en kunnen de statushouders aangeven waar ze in ondersteund willen worden. Daar naast zijn er andere activiteiten zo als spelletjes, een voordracht, voor lezen, muziek, dans, schilderen of een wandeling door de wijk De statushouders krijgen ook uitleg over het wijkcentrum en de moge lijkheid voor vrijwilligerswerk via het programma 'Accent op ieders talent'. Graag aanmelden via info@ wijkraadzuiderkwartier.nl. ropa en de Verenigde Staten heb ben het ensemble in de voorhoede geplaatst van de 21ste-eeuwse muziek. to Bieb Konings woonboot in de decor. Tijdens de vijfde bijeenkomst gaan de kinderen op ontdekkings reis naar een geheime bestem ming. Deze bestemming kunnen de kinderen aan de hand van leesopdrachten zelf achterhalen. Hierbij komt een grote verschei denheid van boeken aan bod: verhalen over piraten en ontdek kingsreizigers, informatieve boe ken over varen, maar ook kijk- en zoekboeken over de wereld in, op en langs het water. De kinderlee sclub stimuleert de verbeeldings kracht van kinderen, verrijkt hun kennis en prikkelt hen om ook in hun eigen leefomgeving op ont dekkingstocht te gaan. Leesbe vordering wordt hiermee op een natuurlijke manier gekoppeld aan erfgoed- en milieueducatie. De bijeenkomsten zijn op de woensdagmiddagen 16, 23 en 30 mei en 6,13 en 20 juni, telkens van 14.00-15.30 uur (13 juni iets langer i.v.m. vaartocht). Locatie op 16 mei en 20 juni is Place to Bieb Konings haven, Kruisvaardersstraat 32 in Tilburg. Op de andere dagen woon boot 'Drie Gebroeders, Havendijk 7

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 15