u it A JE TO! TK Buurman Buurman komen Warme Australische blues van Lloyd Spiegel Lezersactie ants Bonte Hond met foute voorstelling voor slechte kinderen a Carel Kraayenhof Ensemble - 30! TK i: BURG W M klussen in Tilburg Sophie Walker bij De Pont - I theaterstilburg.nl Carel Kraayenhof Ensemble viert dertigjarig jubileum 11 Staten Carel Kraayenhof FOTO: Casper Rila Niet snoepen uit de koektrommel. Zaterdag 21 april| 20.30 uur - concertzaal n plaats bij iniseerd in het zwem- de school- om de kids Dertig jaar geleden, toen hij zelf dertig werd, richtte Carel Kraayenhof zijn Ensemble op met de liefde voor de Argen tijnse tango als drijvende kracht. In dit concert worden de afgelopen jaren aan prachtige muziek en verhalen gevierd. Van Adiós Nonino en de traan van Móxima naar de rauwe en indringende klanken van Carets eigen compositie. Metals strale^jniddelpuntdegeliefde bandoneon. koop via of aan de Kijk op www.denwevorst.nl voor meer informatie. jeleden to TILBURG Buurman en Buur man komen op dinsdag 1 mei klussen in Theaters Tilburg. De Tilburgse Koerier mag 5x2 kaarten weggeven voor deze leu ke voorstelling. TILBURG Op zaterdag 21 april presenteert De NWE Vorst de voorstelling Foei (5+) van de Bonte Hond. Aanvang om 15.30 uur. eldvoetbal id gaan de i met deze lie support xbeel- daarna oed te uur. Kaarten zijn te www.paradoxtilburg.nl kassa van Paradox. TILBURG - Op het Carel Kraa> om 20.30 uur i van Theaters Till angs tigjarig jubileum itige bandoneonist en TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 19 APRIL2018 IURGSE KOERIER risten aller tijden. Met negen cd's op zijn naam, een onafgebroken tourschema en dito podiumervaring is hij uitgegroeid tot de drijvende kracht van akoes tische bluesscene in Australië. Spiegel staat op zondag 22 april in Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. Aanvang om 15.00 zaterdag 21 april staat ayenhof Ensemble in de concertzaal Iburg om haar der- n te vieren. Toen leonist en componist Carel Tuin van Sophie Walker rondom Sky Mirror (for Hendrik). FOTO: René de Wit Lezers van WxffigjaaKssüfla? kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: Normale prijs 24,50 (incl. servicetoeslag) Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode bandoneon via www.theaterstilburg.nl, aan de balie of via 013 543 22 20. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Stuur je antwoord voor dinsdag 24 april naar lezers@tilburgsekoe- rier.nl onder vermelding van je naam en mailadres. Je krijgt automa tisch bericht als je gewonnen hebt. Tickets zijn online verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432200 of rechtstreeks aan de balie van Theaters Tilburg. rtwerk actueel 50 vrijwilligers ig met de Bra- nze bedoeling vee jaar te ver duft, manager De Tilburgse Koerier mag 5x2 kaarten weggeven voor de voorstel ling van Buurman en Buurman op 1 mei om 15.30 uur in Theaters Tilburg. Winnen? Beantwoord dan de volgende vraag: Uit welk land zijn de Buurmannen oorspronkelijk afkomstig? a) Nederland b) Verenigde c) Tsjechië Er zijn op 1 mei voorstellingen om 13.30 en 15.30 uur. Tickets zijn verkrijgbaar via www.theaterstil- burg.nl, telefonisch via 013-543 22 20 of rechtstreeks aan de balie van Theaters Tilburg. je slecht als je je vergrijpt aan een taartje? Ben je slecht als je stiekem een beetje liegt of iets doet wat verboden is? In Foei kunnen twee jongens zich niet inhouden. Wel als ze samen zijn maar nooit alleen. Daarom be sluiten ze elkaar te trainen in wils kracht. Niet denken aan roze oli fantjes, niet spugen op de grond, niet snoepen uit de koektrommel, niet stiekem naar je buurmeisje gluren en niet uit bed kruipen om even met de iPad te spelen. Zo snel mogelijk willen ze nette, voort dige mensen worden. Óm da= anderen te leren net zo goec worden als zij. :gebracht, van Noordoost- en even ze bijna netwerk weef De knooppun- etspaden in de "Je fietst lar door prachtige r ook eens af, gezellige gele- Irinken. Stippel /an knooppunt verrassen." De ir bij de loka e bestellen via r€5,95. Waarom zijn ongezonde dingen het lekkerst en zijn verhalen waar je slim van wordt zo suf? En waarom mag ik niet in mijn neus peuteren terwijl die gemaakt lijkt voor mijn vinger? Kortom, waarom is slecht leuk en goed saai? Zelfbeheersing is moeilijk. Je bent er je hele leven zoet mee. Als 2-jari- ge is het hard werken om niet alles in je mond te stoppen. Als 5-jari- ge mag je pas iets lekkers als je je groente op hebt en als 10-jarige moet je stil zit ten en stoppen met gamen. En als je denkt 1 dat het op- houdt als je volwassen bent, vergeet het maar: v niemand kan zich altijd be heersen en dat wat slecht voor je is ligt altijd op de loer! Zodra de kinderen net jes in bed liggen storten de ou ders zich op chips en wijn. Maar ben Oh nee! Buurman en Buurman hebben last van mollen. Hun hele tuin gaat eraan. Dus gaan de buur mannen op mollenjacht. Geen probleem vooreen buurman. Maar als blijkt dat de mollen onder hun huis zitten, hebben ze wel een pro bleem. Of toch niet...? Buurman en Buurman, wie kent ze niet? De mannen zijn al jarenlang een enor me hit op tv. Maar ook in het thea ter weten de klussers er een potje van te maken. In de meivakantie komen ze Theaters Tilburg op stel ten zetten. Als dat maar goed gaat! jilburg - De Engelse tuinarchitecte Sophie Walker gaat op donderdag 3 mei in gesprek met directeur Hendrik Driessen van De Pont. Wal ker is de echtgenote van de Anish Kapoor, wiens werk Sky Mirror te zien is bij de Pont. Walker ontwierp de tuin rondom Sky Mirror. Exclu sief voor bezoekers van het mu seum legt de tuinarchitecte op 3 mei uit hoe haar tuinontwerp tot stand kwam en welke beplanting ze gebruikte. Aanvang 17.30 uur. De toegang tot De Pont (en het ge sprek) is gratis op donderdag van af 17.00 uur. Wel graag aanmelden via info@depont.nl. Kraayenhof dertig jaar geltv,^. zelf dertig werd, richtte hij Sextetc Canyengue op. Later veranderde de groep wel van naam, want Ca rel Kraayenhof Ensemble rolt nu eenmaal wat makkelijker van de tong. De liefde voor de Argentijn se tango bleef wel de drijvende kracht voor het hechte sextet. In het concert worden de afgelopen dertig jaar aan prachtige muziek en bijzondere verhalen gevierd. Van Adiós Nonino en de traan van Maxima, tot de ontmoetingen met Ennio Morricone en de rau we en indringende klanken van Carels eigen composities. Met de geliefde bandoneon als stralend middelpunt. tilburg - Gitarist-zanger Lloyd Spiegel is een van dé ambassa deurs van de Australische blues. Met zijn warme stem, zijn bijzon dere oeuvre en indrukwekkende fingerstyle-techniek reist hij de wereld rond, enkel gewapend met een akoestische gi-taar en stompbox. Lloyd Spiegel is nog net geen veertig jaar oud, maar staat toch al meer dan vijfentwintig jaar op het podium. Al op dertienjarige leef tijd tourde hij door Australië. Op zijn 16e trok hij naar de VS, waar hij Brownie McGhee ontmoette, één van zijn voornaamste inspira tiebronnen bij wie hij enige tijd in huis woonde. Vanaf dat moment deed Spiegel podiumervaring op met grootheden uit de blues zoals Luther Allison, Ray Charles, Bob Dylan, Etta James en BB King. Eenmaal terug in Australië trok hij de belangstelling van Sony Japan, met wiens steun hij een hit en vele uitverkochte zalen realiseerde in het land van de rijzende zon. Het toonaangevende Australian Guitar Magazine nam Lloyd op als een van de vijftig Australische topgita- ttikzieje

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 11