1 u 'ki IWT* Ét it Jubileumconcert L'Echo des Montagnes In de Vlaamsche Pot naar het theater Maria-concert in Hasseltse kapel Zigeurnermuziek in Ursulinenkapel TK Pop Up Cinema met film'Manifesto' theaterstilburg.nl Mooi weer vandaag - Bram van der Vlugt, Nettie Blanken e.a. Margot Vanderstraeten wint E. du Perronprijs 7 DONDERDAG 12 APRIL 2018 TILBURGSE KOERIER t Oranje traditie - Pr FOTO: RG Wolken feit tie ssen >e FOTO: Teddie Hwang Elin Eriksson >ires ttikzieje In de tragikomedie Mooi weer vandaag van David Storey volgen we de gesprekken tussen vier mensen. Hun gesprekken gaan veelal over het weer en stokken voortdurend. Langzaamaan wordt duidelijk dat er met alle vier iets aan de hand is. Een tragikomedie gespeeld door fantastische acjeurr. en mooi af. irant voor een 1 en keihard i tijdelijk :egenover de winkel straat 27 irstelling gar ongeremd URGSE KOERIER BURG trijs FHK ickets via r informa- L'Echo des Montagnes in de Concertzaal in januari van ditjaar. Tilburg - Koninklijk Erkende Harmonie L'Echo des Mon tagnes viert haar 15-jarig jubileum met een speciaal concert op zondag 22 april in de Concertzaal. Lezers van kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: m [püÖjö 1]*! Mormale prijs 27,50 (incl. servicetoeslag) Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode DavidStorey via www.theaterstilburg.nl, aan de balie of via 013 543 22 20. ’U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Tilburg - April is de maand van de filosofie met als thema Verbeelding aan de Macht. Dit is de bekende leus van de grote studentenrevol te van 1968. Met de film Manifesto brengen Pop Up Cinema op dins dag 17 april een hommage aan de kunst. Filmisch oogstrelend met magistraal acteerwerk van Cate Blanchett. De voorstelling begint om 20.00 uur in De NWE Vorst, Wil lem Il-straat49 in Tilburg. Manifesto: het dada-manifest als grafrede, een lunchgebed gewijd aan pop-art, een nieuwsitem over conceptuele kunst en een school juf die de Dogma 95-regels do ceert. Het zijn enkele van het dik ke dozijn aan personages van alle deze voor avondje lachen. Op zaterdag 21 april staat in de Vlaamsche Pot in de schouwburg van Theaters Tilburg. Tickets zijn verkrijgbaar via www.theater- stilburg.nl, telefonisch via 013- 5432220 of rechtstreeks aan de balie van Theaters Tilburg. Vrijdag 13 april| 20.15 uur - schouwburg geheimzinnige reservering in de agenda? De theaterversie van hilarische hitserie In de Vlaamsche Pot wordt gebracht door Theater van de Klucht. Net als toen is Haye van de Heijden verantwoordelijk voor het script. Met in de hoofd rollen o.a. Bas Muijs, Bettina Hol- werda en Arijan van Bavel staat Zangeres en bandleidster Alexan dra zingt de sterren van de hemel in het Romanes, het Hongaars, Roemeens of Russisch. Zij mixt traditionele zigeunermuziek met eigen arrangementen. Het con cert begint om 20.00 uur. Kaarten kosten 10 euro in de voorverkoop en zijn verkrijgbaar via 013 467 11 13 of 06-24 51 95 88. Of mail naar Athanasia en Mark Hasperhoven via m.hasperhoven@fontys.nl. Aan de deur kosten de kaarten 10 eu ro. Tijdens het concert zijn cd's te koop, de opbrengst hiervan gaat naar het School-project Roma voor Roma in Szészcsavas. sproken. Mazzel tov toont hoe je, ondanks deze grote verschillen, van elkaar kunt leren en met elkaar kunt leven. De andere genomi neerden waren Alex Boogers (On der een hemel van sproeten) en Tommy Wieringa (De heilige Rita). De prijs bestaat uit een geldbe drag van 2500 euro en een tex- tielobject, ontworpen door studio by aaaa (Moyra Besjes en Natasja gramma, met de titel 'Liederen vol Verlangen', staat traditionele Zweedse volksmuziek en muziek uit Het Zweeds Hymne boek, een Luthers- reformatorisch gezang boek uit 1697. Kaarten kosten 10 euro. Bestellen van kaarten via www.hasseltsekapel.nl of tel. 06-81283807. rangen en standen die Cate Blan chett voor haar rekening neemt in de filmversie van de gelijknamige installatie van de Duitse kunste naar Julian Rosefeldt, gewijd aan zestig kunst-revolutionairen en hun manifesten. Levendig, inspi rerend, hoogdravend, aanstellerig, actueel, poëtisch, boos, bevlogen, theatraal, contradictoir, humorvol en ongrijpbaar als de kunsten zelf. De film heeft een passend voor- jrogramma en er wordt nagepraat met het publiek en onder meer fi losoof Daan Keij. Kaarten kosten 9 euro; fr 50% ofwel 4,50 euro. Tic) www.denwevorst.nl Meer ii tie: www.popupcinema.nu Al 150 jaar behoort uit Tilburg tot een vaste waarde in de Brabantse amateurmuziekwereld. Het or kest kent momenteel zo'n zeven tig musicerende leden, verdeeld over opleidingsorkest en groot orkest. Tijdens het bijzondere ma tineeconcert op 22 april geven zowel het opleidingsorkest als het groot orkest acte de présence. En om het jubileumconcert een ex tra feestelijk tintje te geven, is de Na afloop van het jubileumconcert wordt het speciaal voor L'Echo des Montagnes geschreven jubileum boek gepresenteerd. Dit full colour boek vertelt de geschiedenis van 150 jaar L'Echo des Montagnes, zo wel in tekst als in beeld. Het boek is daarna te koop via het bestuur van L'Echo en bij boekhandel Gianot- ten Mutsaers in Tilburg. Het con cert duurt van 14.30 tot 17.00 uur. Kaarten kosten 17,50 en zijn koop via Jef Biekens (jefbieken home.nl 013-467 60 91). Het taalbedrag graag overmaken op NL28 INGB 0001 0789 32 t.n.v. L'Echo des Montagnes. Tilburg - Op dinsdag 17 april vindt in de Hasseltse Kapel het traditi onele 'Maria concert' plaats. Het wordt verzorgd door 'Karin's Folk', een Zweeds ensemble dat wordt gevormd door Karin Strinnholm, sopraan, Elin Eriksson, viool en Sarah Louise Ridy, harp. Aan vang om 20.15 uur. Op het pro- tilburg - Twintig jaar na de laatste aflevering is In de Vlaamsche Pot terug! Deze keer kun je in plaats van op tv in het theater aanschui ven bij chef-kok Luciën en eige naar Karei. Ook kun je genieten van het gestuntel van Dirkje en de op geld beluste Frits. Alles gaat rustig zijn gang, totdat een oude kennis langskomt. En... wat is die Tilburg - De Nadara Gypsy Wed ding Band verzorgt op zaterdag 14 april een concert in de Ursu linenkapel aan de Elzenhof 139. Dit orkest behoort tot de top van zigeunerorkesten uit Hongarije en Roemenië. Het repertoire bevat oorspronkelijke zigeunermelodie- en maar ook repertoire van naburi ge volkeren, onderweg opgepikt in hun Roma Drom (de levensreis van de zigeuners). Op deze tour neemt Nadara vooral de Mahala-muziek mee uit de regio van de Zwarte Zee. Dit belooft voor het concert in De Ursulinen Kapel een extra oriëntaals dansfeest te worden. samenwerking gezocht met stu denten van Fontys Hogeschool voor de Kunsten én met Pearl Joan Jozefzoon, zangeres, musicalster en bekend van o.a. The Voice of Holland. Op het concertprogram ma staan onder andere Star Wars: The Force Awakens (J. Williams), Bridge Over Troubled Water (Si mon Garfunkel), Glitter and be Gay (L. Bernstein), Saga Maligna (B. Appermont) en Skyfall (Adele). Tilburg - De E. du Perronprijs 2017 is toegekend aan Margot Vander straeten voor haar boek Mazzel tov. Mijn leven als werkstudente bij een orthodox-joodse familie. De jury eert Margot Vanderstrae ten omdat zij een fascinerend boek schreef waarin ze een inkijkje geeft in de besloten gemeenschap van een orthodox-joods gezin: het anders-zijn worden intelligent be- Lauwers) en vervaardigd bij het TextielMuseum in Tilburg. De uit reiking vindt plaats op woensdag 18 april om 20.00 uur bij brabants kenniscentrum voor kunst en cul tuur (bkkc), Spoorlaan 21 in Til burg. Voorafgaand aan de uitrei king houdt Marja Pruis, schrijver en redacteur van De Groene Am sterdammer, de E. du Perronlezing over arrogantie.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7