c I Zondag 31eTruck Tour Tilburg olumn hoes ----- E Westerbork Serenade 9,95 9,95 Informateur: geen coalitie met Hans Smolders Landelijke Drone Cup Finals in Koepelhal Boomhenge TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 APRIL 2018 CHTEN Petra Jansen en...heb je het al gehoord? [wat? Fistje? j sh.nl s vak IJS Kto- t/m 26 april I F/ ^■owziejedaar! ‘t is vanaf 15 uur - i voet- atis een dse uit- len, is de en zorgt I en voet deze hoenen. ook nog y o .De inen Informj LST het verkennint ten zonder waarin same iding tussen stad moesten *ge- igen ar te van in- achniek. rlingen intwer- grote ter- ja, hij geeft al z’n klanten 1 een kadootje - j men, verbinc en in de Ja gezellig toch! ga je mee? rijden er ruis mee. 11 vrijwil- idag be- i van dngswinnaar irg teleurge- onwil van indelijke Jdelbare ?pel- scholen jffen en ..erclass avolgd wage..;. Verder is ligers op last met lunchpakl cadeautas het inrich het lenwerking en i diverse partij- *'*“n leiden tot Tilburg - Kom op vrijdag 13 april kijken naar de spannende eindfinale van de landelijke dronerace wedstrijd voor middelbare scholieren en -zelfs op deze onderwijsstakingsdag- de Tilburgse finale voor basisschoolleerlingen. Leuk! Ku én meubeltje Peerke in de wii verkeerspunten af. Ook r wagens van het Rode Krui irder is een groot aantal i zaterdag en zondag o.a. het klaarmaken cketten, het vullen van asjes voor de deelnemers, :hten van de pauzeplaats, koffiezetten en het regelen Peerke gebruikte meubelen! bestaat 35 jaar! I van het verkeer op de vertrek- en stopplaats. Kunnen we kunst „tjes kijken bij i de winkel URGSE KOERIER I In de Week van de Drones is de zamenlijke ambitie om leerlinc in de leeftijd van 8 tot 18 jaar stimuleren op het gebied van novatievaardigheden en tech... Leren door te doen. De leerli-- werden uitgedaagd met or popdrachten die tot deze gro finales hebben geleid. Het achtt liggende verhaal is dat drone races De volledige route is terug te vin den op www.trucktourtilburg.nl I tilburg - Op zondag 15 april vindt de jaarlijkse Truck Tour Tilburg plaats. Maar liefst 275 vrachtwagens rijden dan in vier colonnes door de omgeving van Tilburg. de kijksport van de toekomst zijn. Vanuit de drone scene in Neder land is er behoefte aan specta culaire obstakels, om publiek en jonge drone racers aan te trekken. Dus de leerlingen zijn aan de slag gegaan om zelf obstakels te be denken en realiseren door middel Programma 's Ochtends vanaf 8.00 uur vindt de aanmelding plaats op bedrijven terrein Katsbogten bij DB Schenker en Bakker Logistiek in Tilburg. I ze bedrijven stellen hun terreir belangeloos ter beschikking. De dagtocht van ongeveer 90 kilometer gaat door Tilburg en omgeving. Om 10.00 uur vertrekt de stoet in vier colonnes met tus senpozen van een kwartier. Het eerste deel van de route leidt naar de stopplaats, waar tussen de mid dag wordt geluncht. Dit jaar heeft Van Oort Tentenverhuur aan de Tijvoortsebaan in Goirle hiervoor zijn terrein gratis ter beschikking gesteld. Tijdens de stop is er volop live mu ziek van diverse zangers en band jes. Om 14.45 uur vervolgt de stoet zijn weg om om ongeveer om 16.45 uur weer op het de Katsbog ten te arriveren. De allereerste Drone Cup Finals naderen hun ontknoping. Eenen twintig scholen doen mee. Ruim twaalfhonderd leerlingen zijn ge traind in drones, techniek en crea tief denken. Meer dan 40 obstakels zijn gebouwd en meer dan 40 dro nes zijn gemodificeerd. Zesenveer tig raceteams deden mee met de regiofinales. Tien raceteams zijn door naar de landelijke finale op 13 april. Nietalleen de allereerste lar J drone race finale voor midoc.u scholieren is vrijdag in de Koef hal. Ook de Tilburgse basissc1- - laten van zich horen. Tien juffei meesters hebben een master:' innovatievaardigheden gevolgd en kunnen nu zelf met drones vlie- a.s. Zondag opent Hans Smolders de kunstéxpositie van Joop Verhagen gen. 265 Tilburgse leerlingen van groep 5 tot en met 8 zijn getraind in drones, techniek en creatief denken. Acht raceteams gaan hun school vertegenwoordigen tijdens het Tilburgs kampioenschap. Zij zijn afkomstig van de basisscho len De Wegwijzer, Koolhoven, De Vuurvogel en De Triangel. tilburg - De grote winnaar van de Tilburgse raadsverkiezin gen, Lijst Smolders Tilburg (LST) komt niet in een nieuwe coalitie. Informateur Philip Eijlander ziet na twee vergeef se pogingen geen mogelijkhe den voor een coalitie met Hans Smolders. Truck Tour Tilburg is een schitte rend evenement met een landelij ke uitstraling, voor zowel mensen met een lichamelijke en/of geeste lijke beperking als voor de vracht wagenchauffeurs. De Stichting Truck Tour Tilburg is hoofdzakelijk aangewezen op steun van het be drijfsleven en particulieren. De be drijven stellen hun vrachtwagens en brandstof ter beschikking, leve ren hun bijdrage voor o.a. gebruik van materiaal, lunchpakketten, at tenties voor de deelnemers of ge woon een sponsorbijdrage. Evenals in de afgelopen jaren is er weer een groot aantal inschrijvin gen. Ongeveer 450 deelnemers en ruim 300 vrachtwagenchauf- "Voor mijn opdracht was de deel name van de Lijst Smolders Til burg (LST) als grootste partij en winnaar van de verkiezingen (van I 5 naar 10 zetels) uitgangspunt", zegt Eijlander in zijn eindrappor tage. "Ik onderzocht als eerste de mogelijkheid van een coalitie van de LST met drie van de vier partijen van de huidige coalitie: D66, Groen Links en het CDA.... Ik moest vaststellen dat een coa- litie met zowel de LST als D66 (de op één na grootste partij) er niet in zat. D66 hield vast aan de, kort voor de verkiezingen uitgespro ken, uitsluiting van de LST als be- stuurspartner." De poging om tot een brede coalitie van LST, Groen Links, VVD, CDA en PvdA te ko- Teleurgesteld lateur Philip Eijlander: "De ?eft nog overwogen om de ig verder voort te zet- ;r de deelname van D66 en Groen Links, maar ziet daar op dit moment vanaf omdat dit -zo verwacht het- niet zal leiden tot een stabiel stadsbestuur dat kan rusten op een gezonde basis. Ik meen dat dit op een goede pro fessionele afweging van fractie leider Hans Smolders berust." Als de grote verkiezir- is Hans Smolders erg steld en boos over de andere partijen om met hem en zijn fractie samen te werken. Hij vindt dat zij zich moeten verant woorden voor de weigering om een stabiel gemeentebestuur te vormen. feurs hebben zich aangemeld. Er is echter een limiet van het aantal vrachtwagens, anders wordt de stoet te lang en de organisatie ervan te groot. Bovendien wordt alles door vrijwilligers ten uitvoer gebracht, ruim 350 in totaal. Zo'n 225 motorrijders begeleiden vrij willig de colonnes en sluiten de Ineens kwam ik ze vorige week tegen, tijdens mijn wandelingen die ik onlangs hier beschreef: cirkels van boomstammen. Dode bo men rondom levende bo men. Ik zag ze in het Leijpark en op het Korvelplein. Ik vind ze niet direct mooi, de boomhenge-cirkels. Maar ze roepen wel een gevoel van mysterie op. Zouden er 's nachts ook heilige ritue len worden uitgevoerd door druïden in witte gewaden? Je weet in elk geval wel waar al het hout blijft van de ve le bomen die overal in Til burg gekapt worden. Of de gemeente kapt juist al die bomen voor de stammencir- kels, dat kan natuurlijk ook. Fraai zijn de boomstammen in mijn ogen dus niet, maar ik kwam er wel achter dat ze in elk geval een functie hebben. Alle bomen waar ze omheen liggen, zijn namelijk oude bomen. De houtbuf- fers beschermen ze tegen het geweld van grasmaaiers. Binnen de cirkel vormt zich een soort composthoop en dat is ook weer goed voor de boom. Dat verzacht de pijn aan mijn ogen al weer enigs zins. Maar ik denk ondertus sen wel: hadden ze dit maar gedaan toen de Lindeboom nog op de Heuvel stond. De kaphonger van de ge meente is trouwens nog niet gestild. Zie de Piushaven. In mijn eigen straat is van een mooi, vol stukje groen een gebiedje gemaakt dat eruit ziet alsof er net een orkaan overheen is geraasd. Om de hoek zijn in een straat plot seling alle bomen, 12 stuks, geveld. De stammetjes staan als treurige monumentjes nog overeind. Nu schijnt de kap hier juist op verzoek van bewoners te zijn gebeurd. Omhoogkomende tegels, te weinig lichtinval, blaadjes in de dakgoot, duivenpoep op je auto. Ik snap het wel een beetje. Maar dat dat allemaal zwaarder weegt dan de groene longen in je straat, vind ik onbegrijpelijk. Dan liever nog wat lelijke boomhenge-cirkels. een stabiel stadsbestuur, was uit eindelijk ook tevergeefs. Groen Links haakte af omdat de partij de kans te klein acht, dat in deze samenstelling voldoende van het eigen programma kan worden gerealiseerd. Meisjes finale bij basisschool De Wegwijzer met Manon (links) tegen Denia. van design thinking. Wil je de Drone Cup Finals live in actie zien en je laten inspireren door techniek? Kom dan op 13 april van 10.30-13.30 uur naar de landelijke finale in de Koepelhal in de Tilburgse Spoorzone. De entree is gratis. tilburg - Op donderdag 19 april is het toneelstuk Westerbork Serena de te zien in Theaters Tilburg. Wes terbork Serenade is een toneelstuk van Edwin de Vries, dat hij schreef over het leven van zijn joodse va der: toneelleider, regisseur, acteur •en verzetsman Rob de Vries. Ac teur Edwin de Vries vertelt samen met zijn zoon Sam het verhaal van hun moedige (groot)vader. Toen Rob de Vries 24 jaar was, pleegde hij tijdens de Tweede Wereldoor log in kamp Westerbork een bij na onvoorstelbare verzetsdaad. Inmiddels is zijn kleinzoon Sam even oud als zijn opa toen was. Hij speelt Rob de Vries in de oor logstijd. Zijn vader, Edwin deVries, speelt de rol van zijn overleden vader, die op deze wonderbaarlij ke liefdesgeschiedenis terugkijkt. Hoewel Edwin het verhaal van zijn vader al kende, leerde hij de rest van het verhaal van een vrouw die een heel belangrijke rol speelde in deze geschiedenis. Tickets zijn ver krijgbaar via www.theaterstilburg. nl, telefonisch via 013-543 22 20 of rechtstreeks aan de balie van The aters Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3