95 ijknieuws R W Een relaxed begin van de zondag eeshof Tilburg Hap Stap Festival: voor elk wat wils est TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 APRIL 2018 JRGSE KOERIER Met The Perfect Side Dish Duo 'Brimstone' DOOR ZAMIRE WILLEMS Tilburger loopt marathons voor goede doelen sts 35 nl 00 uur Heyhoef Cinema met film tilburg - Het Tilburg Hap Stap Festival staat weer voor de deur. Gedurende het lange Pinksterweekend kun nen bezoekers weer terecht in de Interpolistuin voor de lekkerste gerechten en bruisende acts. Kindermiddag Op tweede pinksterdag staan de team zamelt tegen MS. C jment rmatie Een ibin- jo duurt uur. De is twee kerstsnal zijn doer 1 tilburg - Een mix van moderne en traditionele swingende, vrolijke en easy listening jazz-klan- ken. Het wordt achter over leunen en genieten voor bezoekers van het La Rosa Cultura Koffie concert zondag 15 april, als The Perfect Side Dish Duo hun begenadigd piano- en saxofoonspel ten gehore brengt. »rs centraal tij- Idag. In Kinder- Je eigen nestkastje maken tilburg - Op zondag 15 april is er voor alle vogelfans van 14.30 tot 16.30 uur een leerzaam evenement in wijk centrum De Back, Schout Backstraat 33 in Tilburg. Er zijn zestien deelnemende res taurants waaronder twee nieuw komers. Daarnaast is er een bomvol programma met enter tainment voor jong en oud. Het festival trapt op vrijdagmid dag 18 mei af met de grootste VrijMiBo, waarbij de muzikale omlijsting wordt verzorgd door DJ Ties, 's Avonds kan er naar har- tenlust gedanst en meegezongen worden op covers van o.a. Stevie Wonder, James Brown en The Beatles, uitgevoerd door de ze venkoppige partyband Everybo dy Charles. Op zaterdag kun je tussen 14.00 en 1.00 uur weer terecht op het festival, voor gerechten van res- Cancer strijdt i fysieke oefenir nomen in het programma na de behandeling van kanker. Tim heeft binnen z.,_. vriendengroep met eigen ogen ge zien hoe belangrijk het is om een actieve, positieve mindset te heb ben bij het herstellen van kanker. Het Marathon Strides Against MS It geld in voor de strijd Glenn, een van Tims t ervoor dat actieve ingen worden opge- rt algemene herstei- na de behandeling zijn eigen draai aan heeft gegeven." De liefde voor jazz ontstond bij Van Schaik, die opgroeide in een zeer muzikaal gezin en als achtja rige zijn eerste pianoles kreeg, al op zeer jonge leeftijd. "Ik kan er de hele dag naar luisteren. Dat had ik als klein manneke van 5,6 jaar al. Ik luisterde toen al naar jazz albums bij mijn opa en oma."Toch besloot hij na de middelbare school de stu- het type PZ1 meenemen. Geef je op door een e-mail te sturen naar middenbrabant@wnfregioteam.nl Informatie: 15 april, tot 13.00 uur. Locatie Italy, gratis, vrijwillige gewaardeerd. “Mijn favoriete nummer is toch wel 'Blues on the corner' van McCoy Tyner", vertelt Daan van Schaik (30) over één van de nummers die hij zondag, samen met saxofoniste Renske Elzerman (32) in de forma tie The Perfect Side Dish Duo, zal spelen. "Blues is eigenlijk een afge- agd ding in de jazzwereld, maar >ze versie heeft een bepaalde ak- orden techniek, waar Tyner een beste vrienden werd op gediagnosticeerd met deze ziekte. Om een mooi geldbedrag bij el kaar te krijgen is Tim een fundrai ser gestart en aan zijn trainingen begonnen. "Een persoonlijk record zou natuurlijk prachtig zijn maar het gaat in eerste instantie om het lopen voor de goede doelen!" aldus Tim. Wilt u ook uw steentje bijdragen? Dat kan via www.gofundme.com/helptimrun. Er wordt eerst een korte uitleg gegeven over vogels en daarna mogen alle kinderen aan de slag. In een leuke workshop mogen de deelnemers een eigen nestkastje maken. Dit mag je na afloop mee naar huis nemen. Het Wereld Natuur Fonds niseert maandelijks specia tiviteiten voor kinderen, beter bekend als WNF-Rangers, die aandacht schenken aan dier en natuur. Op 15 april staan vogels centraal. In veel stadswijken ont breekt het vogels aan voedsel, de veiligheid van struiken en bomen en de gelegenheid om te neste len. Tijdens deze activiteit leer je hoe je een eigen nestkastje maakt en daarmee een duurzame bijdra ge kunt leveren aan de natuur. Deze activiteit is voor kinderen van 6-12 jaar en de kosten be dragen 5,00 euro voor WNF-Ran- gers en 6,00 euro voor de overi ge deelnemers. Wel moet je een kruiskopschroevendraaier van taurants zoals Eethuis Twintig, Bij Vermeer of een van de andere 14 deelnemende restaurants. Ook voor de kleinste gasten is er bij el ke deelnemer iets lekkers te eten. In de avonduren is er een spette rend optreden van Exclusive Beat by Exclusive Deejays. Zondag staat het festival in het teken van theater, met de Teejater Middag. Een keur aan theatrale acts en optredens zorgt voor ver maak. Een minifanfare van 3 per sonen, een goochelaar, een heus bingo-paleis; een kleine greep aan alle acts die voorbijkomen. van 11.30 The King of Huibevendreef 22. Entree bijdrage wordt die Pedagogische Wetenschappen aan de universiteit van Utrecht te gaan studeren. Een opmerkelijke stap voor een gepassioneerd en muzikaal onderlegd jazz-virtuoos. "Misschien dat ik er toen nog niet klaar voor was. Ik bleef wel bij een jazzbandje spelen en toen één van de bandleden naar het conserva torium ging, zei onze bandleider 'Daan, waarom ga jij niet naar het Bingomiddag tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit houdt op donderdag 19 april een bingomiddag met iedere ronde drie prijzen en dat tien ronden. De mid dag vindt plaats in wijkcentrum 't Sant, Beneluxlaan 74 in Tilburg, kopje koffie of thee is gratis. Een I gokaart kost 4,00. De binge van 14.00 tot ongeveer 16.301 zaal is open om 13.30 uur. conservatorium?'. Ik was verbaasd, dacht dat ik daar niet goed genoeg voor was. Maar op het Tilburgs Conservatorium mocht ik meteen beginnen. Dat vond ik wel cool." Tijdens deze opleiding leerde hij de uit Reeshof afkomstige Renske Elzerman kennen, waarmee hij The Perfect Side Dish Duo vormt. "Het jaar geleden vanuit een ibbel ontstaan. Vanuit daar i we steeds vaker dingen gaan ;n. We spelen eigen stukken en bestaand, aangepast repertoire", zegt Van Schaik, die laat weten jazz arrangementen - doorgaans ge schreven voor een kwartet van pia no, bas, drums en blaasinstrur - speciaal voor deze duo forn te hebben herschreven. Of de gepassioneerde jazzpianist nog muzikale dromen heeft? "Ik zou het liefst nog wat meer energie steken in mijn eigen muziek, een cd opnemen en op grote podia staan in heel Europa", aldus Van Schaik. tilburg - Heyhoef Cinema presen teert komend weekend de film Brimstone in wijkcentrum Heyhoef, Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. De voorstellingen zijn op vrijdag 13 april om 14.00 uur en zaterdag 14 april om 20.00 uur. Toegangsprijs 5 euro, inclusief een gratis kopje kof fie of thee vooraf. kleinste HapStapper dens de Sterre-Kindermiddi samenwerking met Sterre K. opvang zijn er deze middag allerlei activiteiten voor kinderen, zoals spelletjes, knutselen, schminken en muzikale optredens. Kinderen kunnen stempels verdienen door mee te doen en bij een volle stem pelkaart is er een leuke prijs. tilburg - Tilburger Tim de Groot (30) loopt in 5 maanden tijd twee marathons om geld in te zamelen voor Aktiv Against Cancer en het Marathon Strides Against MS team. Beide marathons vinden plaats in de Verenigde Saten. De eerste marathon in november van dit jaar is in New York City. De tweede in april 2019, de Boston Marathon. Voor beide doelen heeft Tim per soonlijke redenen. Aktiv Against r -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 17