n 3 o ijknieuws bst Koffieconcert Uitslag Paaspuzzels ■T SollicatieVragenUurtje biedt gratis hulp bij het'nieuwe'solliciteren Rossignol Strijkkwartet in De Schalm Shoe^ama I 79-J. jfjWW TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 APRIL 2018 IGSE KOERIER Koffieconcert Tilburgse Opera DOOR THEO VAN ETTEN Bijen en hommels Braqeez jongensschoen Maten 31-40 Solliciteren is maatwerk Martin werd zelf ooit 'boventallig' Deze week 10% korting op alle Braqeez schoenen! sts lie Dat izen- pen zetter een Daar tor it heb I ver- :pro- schoenen 4- sport Breda 4 Valkenierslaan 59 Sprang-Capelle Nies v.d. Schansstr. 5-7 shoerama.nl Tilburg - Solliciteren is tegenwoordig een vak apart. Waar je vroeger een brief schreef met een cv, moet je tegenwoordig een expert zijn op social media. "Los nog van de verwachting van de werkgever, want die is ook sterk veranderd. En de eerste selectie gaat in tien seconden", zegt Martin Hogenhout. ^7?ra zal onder lei- Jirigent Lex Wiersma gen van o.a. Verdi, Bel- tti, Leoncavallo en Sme- iit concert werken mee i Nancy Verschuuren »n Peter van Hoesel pen. Dat een bedrijf zegt: Yes, die persoon wil ik spreken." ngen een aarde van iciteerd. Peter is een van zijn 'klanten'. Voormalig, inmiddels een baar ioord van de leden op maar begr _::n voormalige lig, omdat hij an heeft gevon- chen van Schubert. Entree: 8,00 euro (inclusief con sumptie in de pauze). Reserveren: tel. 013-5331333. Meer informatie: www.rossignolstrijkkwartet.nl tilburg - In onze paaseditie kon den lezers deelnemen aan twee lentepuzzels. Op de eerste plaat konden mensen eieren tellen di in de krant waren 'verstopt', waren er 38. Uit de juiste im dingen werd een prijswinnaar getrokken. Of twee in dit geval, namelijk Siem en Sofie Bertens uit Berkel-Enschot. Daarnaast konden onze lezers Katalysator Mensen gaan bij Martin nooit weg zonder dat een vraag beant woord is. "Het doel is dat mensen zichtbaar en vindbaar zijn. Maar ik word al heel blij als mensen stap an, ik ga namelijk voor kwalitatieve ontwikkeling, arbij ben ik een soort katalysa- in het proces van een ander. Ik geen antwoorden, de kandi daat wel. Door ze een spiegel voor te houden, vinden ze vaak zelf de antwoorden." Volgens Martin heeft een persoonlijk gesprek tij dens het SollicitatieVragenUurtje veel voordelen boven een telefo nisch gesprek of e-mail. "Tijdens een 'echt' gesprek herken ik bij de persoon de momenten waarop ik kan inspelen. Zodat ik gericht tips en adviezen kan geven. Mijn ad vies is dan ook: loop gerust eens binnen!" In het dagelijks baanbegeleider mansbedrijf MH vies Training, geen gebruik ki een (betaald) dingstraject kur terecht tijdens het Sc genUurtje. Een grati_ ke inloopspreekuur waar mensen tips, antwoorden en informatie krijgen over solliciteren. vanaf van een kantoorruimte mag maken. Elke donde 14.00-17.00 uur zi je vragen te bear voor meer inform www.sollic Voor het SollicitatieVragenUurtje houdt Martin kantoor in wijkcen trum De Baselaer, waar hij gratis 1 te gebruik ierdag van □t hij klaar om al intwoorden. Kijk rmatie op website icitatievragenuurtje.nl jks leven is hij loop dr voor zijn een- Loopbaanad- Maar mensen die cunnen maken van loopbaanbegelei- cunnen nu bij hem iet SollicitatieVra- jratis toegankelij- den. "Ik had wel gehc sollicitatiemogelijkheden op Lin- kedln bijvoorbeeld, maar begreep dat toch niet helemaal. Met een paar tips zat ik al snel op het juiste spoor. Maar wat vooral geholpen heeft is het inzicht dat ik me moest verdiepen in het bedrijf waar ik wil de solliciteren. Wat zoeken ze? En wat wil ik zelf? Martins laagdrem peligheid, zijn toegankelijkheid en enthousiasme hebben me uitste kend geholpen bij het vinden van de antwoorden." tilburg - KNNV-afdeling Tilburg zorgt gratis activiteiten rond het ject 'Nederland zoemt'. Op dinsdag avond 17 april verzorgen Wim Klein en Theo Peeters om 20.00 uur duopresentatie'Bijen en hommel: Natuurmuseum Brabant, Spoorla 434 in Tilburg. Zij geven een glob overzicht van de wilde bijen en hun leefwijze in Nederland. In het week end van 21 en 22 april organiseert de KNNV-afdeling Tilburg twee ex cursies. Op zaterdag 21 april verzor gen Theo Peeters en André van Eek een bijen- en hommelochtend in de Naturentuin van Anneke Scholte, Nieuwkerk2 in Goirle. Tijd: van 10.30 tot 12.30 uur. Samen met de deelne mers gaan zij in de Naturentuin op zoek naar wilde bijen en hommels. Op zondag 22 april begeleiden Theo Peeters, Wim Klein en Aad van Die men een excursie in de Drunense Duinen om daar bijen te observe ren. Aanmelding voor deze excursie is verplicht. Dit kan via het formulier op www.knnv.nl/titburg. Na aanmel ding ontvangt u per e-mail de start plaats van de excursie. Mocht de excursie wegens slecht 'bijenweer' worden afgelast, dan krijgt u hier over via de mail bericht. een kruiswoordraadsel oplos sen. De oplossing hiervan luidt als volgt: 'Doe net als lentebloe men en kijk reikhalzend uit naar de zon'. Ook hier is uit de juiste oplossingen een winnaar ge trokken. Dat is Wim Schalken uit Tilburg. De prijswinnaars ontvanc VW cadeaukaart ter wa< 50 euro. Van harte gefelic Berkel-Enschot. Het Rossignol Strijkkwartet is een jong en gedreven professioneel ensemble, dat bestaat uit Rolin van Opstal (viool), Tiara Kobald (vi ool), Anne Coppoolse (altviool) en Cor Coppoolse (cello). Het kwartet kwam tot stand in 2012. Een van de eerste strijkkwartet ten die het Rossignol strijkkwartet speelde was het tweede strijkkwar tet van Borodin. Het langzame der de deel van het strijkkwartet deed erg denken aan de zang van een nachtegaal, waardoor de naam Rossignol Strijkkwartet ontstond. Borodins strijkkwartet staat ook in dit concert op het programma. Daarnaast speelt het kwartet het bekende "Der Tod uns das Mad- socks nmore: Sokkenwinkel in Tilburg De naam zegt het al: Sokken en meer! In haar winkel aan de Oerlesestraat presenteert Angelique Henskens een prachtige collectie sokken, kousen, panty's en alles wat met been- en ondermode te maken heeft In Tilburg is soeks 'nmore een van de weinige exclusieve zaken in beenmode. 'Afgelopen jaar zijn er een paar oude vertrouwde 'stenen' speciaalzaken gestopt Maar er zijn nog steeds veel mensen die hun sokken niet via internet willen kopen of die gewoon een goed advies willen hebben, willen berkel-enschot - Op zondag 22 april organiseert de Tilbu Opera in samenwerking met tureel Centrum de Schalm koffieconcert in de kapel van Ons Koningsoord, Trappistinnentuin 77 in Berkel Enschot. De Tilburgse Opera zingt, onder leiding van diri gent Lex Wiersma, werken van on der andere Verdi, Bellini, Donizetti, Leoncavallo en Smetena. Aan dit concert werken de solis ten Nancy Verschuuren (sopraan) en Peter van Hoesel (bas) mee. Het concert begint om 11.00 uur en duurt tot ongeveer 13.00 uur. Tijdens de pauze wordt een gra tis kopje koffie/ thee geserveerd. Toegangskaarten a 10 euro zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij mevr. I. Koopman, tel. 0161-45 19 61, e-mail: fmckoopman@hetnet. nl. De kaarten zijn ook verkrijgbaar ar aanvang van de uitvoering bij kapel. berkel-enschot - Op zondag april organiseert DeTilburgse Ope ra in samenwerking met cultureel centrum De Schalm een koffiecon cert in de kapel van Ons Koni oord, Trappistinnentuin 77 in kei Enschot. De Tilburgse Oper ding van dirigen: werken zinge lini, Donizetti tena. Aan dit de solisten (sopraan) er (bas). Dit concert begint om 11.00 uur en zal duren tot ongeveer 13.00 uur, inclusief pauze. Tijdens de pauze wordt een gratis kopje koffie en thee geserveerd. Kaarten kosten 10 euro en zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij mevr. I. Koopman, tel. 0161-451961 en e-mail fmek- oopman@hetnet.nl Kaarten zijn ook verkrijgbaar voor aanvang van de uitvoering bij de kapel. voelen en passen of willen kijken of de kleur wel matcht met de kleding. Wij blijven dat gewoon bieden en daarbij is onze winkel altijd goed te bereiken en is er parkeerplaats voor de deur', vertelt Angelique alsof het vanzelfsprekend is. Voor hen die toch via internet willen shoppen is er de site www. socksenmore.nl. nmore?! Jazeker! Naast kousen en sokken vindt je hier ook een mooie collectie ondermode en ook breiwol. soeks 'nmore is gevestigd aan de Oerlesestraat 186 in Tilburg, tel. 013-5445846 ADV verklaard en zag dat bepaalde mensen bij het solliciteren buiten de boot vielen. "Veel mensen heb ben behoefte aan persoonlijke begeleiding, maar aan zo'n traject hangt vaak wel een prijskaartje. Zolang het bedrijf dat betaalt, pri ma. Maar dat is niet altijd het ge val." Zo bedacht Martin het Sollici tatieVragenUurtje. Speciaal voor mensen met een smalle beurs waarbij het internet te weinig in formatie biedt. "Want solliciteren is wel maatwerk. Bedrijven zoeken meerwaarde, ze willen de juiste persoon op de juiste plek. Dus zal je je als sollicitant moeten verko- 22

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 13