w n I ijknieuws R 'Het ongedwongen en sympathieke karakter geeft mij een goed gevoel' I eeshof Expositie schilderijen in Het Laar PA'S! L DAC MD! Meedoen met Verbeeten Challenge Cursus plaatsen? The Jazzy Rabbits l ■I TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 MAART 2018 27 JRGSE KOERIER /Mazda Missan/Kia Van links naar rechts Alyssa Colsters, John Emmen, Sven Molenschot en Perry Janssen. BJnfo R ruim Sam's Kledingactie Stadsretraite bij SATI Cindy van Hamond KAMER TING SSOIRE ■■c uit de ouis /illiar Ron wielen, Meer informatie is te vinden op de Facebookpagina van Rewind @rewindtilburg geproduceerd veiligheidsglas reinigingsslot >p de en voor ite afsluiting eep en het verbete- ing van vrou- er die op de Tilburg - Een beetje jammen, repeteren of gewoon kijken en genieten van muzikale uitspattingen van anderen. Met het aan de Zuilichemstraat gelegen Muziekcentrum Rewind heeft de Reeshof er een ontmoetingsplek bij voor jong en oud. 6.00 uur AL UW: John Emmen één van de trommels van haar r' Een helpenc die middag ziekcentrum klein was kr meltje met Arms ims, Bix it 17.30 uur. Toegang grati effec- iereen ditatie hoef conG.Li iedere mooie Een gr is ook woon naast sponsorgeld mee aan het waarmee j" is wat telt! streep mee? g jaar lid toen nog itrum. Ze aan om nieuwe golfbaan Tilburg - Op zondag 8 april vindt de vijfde editie van de Verbeeten Challenge plaats. Ga naar: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button ^Adverteren -> Cursusaankondigingen^ geliefde drumstel stemt, ende hand waarvoor ze speciaal naar het mu- i is getrokken: "Toen ik creeg ik een klein trom- dierengeluiden en ben kinderen ontdekken, snuffelen aan een instrument. Ik doe het vooral voor mensen met een minima, die geen Factorium of muziekschool kunnen betalen." er toen mee doorgegaan." Les heeft ze nooit gehad."lk vind het leuk om het zelf te ontdekken."Een muzikaal gehoor waarin Emmen, zelf al 35 jaar gepassioneerd drummer, zich herkent: "Ik ben hier geen drumle- raar, maar een soort coach. Ik leer Tilburg - De KBO hobbyschilders van de donderdagochtendgroep van het Kreverplein-Heikant expo seren op dit moment werk in verzor gingscentrum Het Laar, Gen. Win kelman 175 in Tilburg. De expositie duurt tot en met maandag 30 april. De vereniging heeft de werken van de leden verzameld en opgehan gen in de tentoonstellingsruimte. De verzameling toont uiteenlopen de schilderijen van een bonte groep van tien schilders. Het gaat om mo- Snuffelen aan instrumenten I Terwijl een aantal van de inmiddels i honderddertig leden samen met nieuwsgierige wijkbewoners tijdens de vaste inloopzondag ge- Tilburg - De inzamelingsactie van Sam's Kledingactie voor Men sen in Nood in Tilburg vindt weer plaats van 3 tot en met 5 april, bij basisschool Helen Parkhurst. Daar kunnen van 3 april tot en met 5 april, dagelijks tot 15.00 uur, ge bruikte en nog bruikbare kleding en schoenen ingelev Adres: Gramsbergenk to-opbrengst van a<= kleding komt ten go onderwijs in‘ de crisis de Centraa I Naast een record aantal deelne mers van 2000 wordt gestreefd naar een recordopbrengst van 1100.000 euro. Dit bedrag is nodig voor de bekostiging van een pro ject, dat gericht is op I ren van de behandelir wen met borstkanker I borst worden bestraald. Cindy van Hamond: "Als mens én inwoner van Tilburg vind ik het be- tilburg - Op maandag 2 april, tweede paasdag, is er weer live muziek in cafe Hoegaarden, Piusplein 2 in Tilburg. Deze keer staan The Jaz zy Rabbits op het podium. Het repertoire van The Jazzy Rabbits is de classic jazz, oude stijl, akoestisch, metb een voorkeur voormedium tempo authentieke New Orleans songs uit de periode 1915-1930. De inspiratiebronnen zijn artiesten als Louis Armstrong and the Hot Fi ve, Hot Seven, King Oliver, Clarence Williams, Bix Beiderbecke en Tiny Parham. Het optreden duurt van 14.30 tot 17.30 uur. Toegang gratis. rare kleding '?verd worden. mlaan 4. De net- igst van de ingeleverde omt ten goede aan het in1 de crisisgebieden in aal Afrikaanse Republiek. OOORZAMIRE WILLEMS Laagdrempelig lets waarin ook Rewind zich wil on derscheiden door het bieden van een laagdrempelig concept, een jaarlidmaatschap van slechts vijf euro en onbeperkt toegang voor leden tot meerdere electrische-, akoestische- en basgitaren, drum stellen, keyboards en complete zanginstallaties. Veelal instrumen ten en vertrouwen geschonken door mensen die het centrum een warm hart toedragen, zoals Lya van Poppel (67). De Reeshof- bewoonster werd vorig tijdens een open dag in t het Reeshof Business Centrum, grijpt de inloopzondag e samen met haar zoon de locatie op de voormalig golfbaan Vossenhole te bezoeken. "Ik vind het fijn om dingen te doen binnen de wijk. Het ongedwongen, laag drempelig en sympathieke karak ter van Rewind geeft mij een goed gevoel. Ook voor mij qua leeftijd is dit leuk. Zeker met muziekdingen ervaar ik geen drempel. Ik kom dan makkelijk in contact met mensen." Of Van Poppel vaker gebruik gaat maken van de inloopzondagen? "Zeker wel!" langrijk om mij in te zetten voor de lokale gemeenschap. In het bijzon der voor de strijd tegen de ziekte kanker. Iets meer dan twee jaar ge leden verloor ik mijn moeder aan deze ziekte. Het gevecht, de on macht en het verdriet dat ik voelde zijn met geen pen te beschrijven. Sinds dit jaar maak ik deel uit van de organisatie van de Verbeeten Challenge. Het is fantastisch om te zien dat een groep enthousiaste vrijwilligers zo'n prachtig sportief evenement organiseert, waarmee de afgelopen 4 jaar al meer dan 200.000 euro is opgehaald." De Verbeeten Challenge wordt vol ledig belangeloos georganiseerd en dankzij veel sponsors en vrij willigers mogelijk gemaakt. Ook Rabobank Tilburg en omstreken is trouwe sponsor van het evene ment. "Rabobank steunt veel loka le initiatieven, zo ook de Verbeeten Challenge. Ik ben er trots op dat mijn werkgever ook dit initiatief steunt", aldus Cindy van Hamond. Om aan de Challenge mee te doen ïf je niet over een ijzersterke iditie te beschikken. Er is voor leeftijd, jong en oud, een Challenge om aan te gaan, jrote zak geld meenemen, niet verplicht. Probeer ge- je inschrijfgeld extra te werven. En doe sportieve onderdeel jij jezelf uitdaagt. Dat t! Samen sterk over de op zondag 8 april. Doe jij Sati Tilburg organiseert van 13 t/m 15 april 2018 een weekendretraite. In deze retraite besteden we bij zondere aandacht aan de opmerk zaamheid op gedachten en emoties. Mede aan de hand van richtlijnen van de boeddha gaan we aan de slag met meditatie oefeningen om c“** tief te 'dealen met denken', lede die (enige) ervaring met medi heeft kan deelnemen aan de week endretraite. De kosten bedragen 125,- exclusief dana voor de bege leiders. Informatie en aanmelden via http://sati.nl/blog/retraites/ "Wat is er mooier dan een plek te maken, waar op een zondag alle maal muzikanten bij elkaar zitten", zegt Perry Janssen. Hij is ervan overtuigd dat het door hem en John Emmen geïnitieerde concept van een clubhuis, voorzien van re petitieruimte en de mogelijkheid muziekles te volgen, staat als een huis. "Hier kan veel uit voortko men. Leden organiseren nu zelf ook al jam-sessies onder elkaar en omdat je eigenlijk alles zelf moet doen, krijg je een leuk, apart mu ziekcentrum." Een plek waar vol gens Janssen alle Tilburgers wel kom zijn. dernen, abstracten, stillevens, mo numenten, etc. De doeken beslaan een periode van enkele tientallen jaren, waarbij voor veel variatie is gezorgd. Belangstellenden kunnen dagelijks terecht van 09.00-18.00 uur. De en tree is gratis en er is volop parkeer gelegenheid op het eigen terrein van 't Laar nabij het Koning Willem II stadion. In het grand-café kunnen eventueel consumpties worden gebruikt. nieten van een drankje aan de bar, klinkt er buiten vanuit een geluids arme cabine zacht drumgeroffel. In de 6,5 bij 4 meter grote muzi kale ruimte - in bruikleen gegeven door Reeshof Cultuurt - kijkt Alyssa Colsters (16) aandachtig toe hoe

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 27