.9 Tilburgse Koerier 'Si SI 31 Nieuwe plattegronden (molenwijk) GEMEENTENIEUWS CINE Cl A[ BURGSE KOEF G DONDERDAG 29 MAART 2018 8,50 2,50 [GEBITSPROTHESESJ Pagina 8 en 9 I JK bakkerfloorvanlieshout.nl Films en meer Kruisweg in de openlucht bij Peerke Donders Voor elke situatie een passende oplossing Ronde van den Besterd breidt spektakel uit iverse f gemeer Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 Hugo de Jonge FOTO: Rijksoverheid/Nia Palli 6,45 2,15 TILBURG Minister Hugo de Jonge van Volksgezond heid, Welzijn en Sport was deze week op bezoek in Tilburg om te praten over de aanpak van hui selijk geweld en kinder mishandeling in de regio. Nieuwe plattegrond bij de bewaakte statio - Diverse prominente lo- i de gemeente Tilburg zijn nieuwe de zogenaamde en Recreatie- igen de gemeen- in kaart. Op de taan onder meer parkeergarages, i en beziens- www. Tilburg Aanpassen oversteekplekken fietsers op de Bredaseweg Enquête over ervaringer Veiligheid van de Cityrini Nieuwe huisartsen): opent in Tilburg No, sn en 'ing npraktijk Joord Lof voor strijdplan kindermishandeling en huiselijk geweld Weekendaanbiedingen Paasbrood Nougatine-ei Vlaai van de maand Appelvlaai met slagroom Brood van de maand Pittig Meergranen Cf loop VAN LIESHOUT TILBURG Play-offs Oberliga: en dat is twee! FOTO: Joep de Beer aan een actieve en attractieve bin- kindvriendelijke vrolijke banieren- nenstad en veel gezinnen naar dit park zal trekken. Tilburg - Diverse pronmic caties in de gemeente Tilbi deze week voorzien van i plattegronden, Centrumwijzers ^ijzers. Zij brenc, te overzichtélijk i plattegronden st< straatnamen, fietsknooppunten waardigheden. Ook op pemeentewijzer.nl is de gemeen- met het over- actieprogramma jrmishande- tilburg - In de play-offs van de Duitse Oberliga heeft ti telverdediger Tilburg Trap pers de halve finales bereikt. Net als in de eerste ronde te gen Blue Devils Weiden reken den de Tilburgse ijshockeyers al in drie wedstrijden af met de Eisbaren uit Regensburg. Afgelopen zondag werd ook het derde duel in de serie best- of-five met winst afgesloten. In eigen huis werd het 4-1. De Tilburgse doelpunten werden gescoord door Nardo Nagt- zaam (2x), Kevin Bruijsten en Parker Bowles. Omdat nog niet alle andere se ries in de kwartfinales zijn be slist is nog niet bekend wie in de halve finales de tegenstan der wordt van Tilburg Trap pers. De Tilburgers hebben in elk geval weer thuisvoordeel. Het eerste duel in het IJssport- centrum Tilburg op Stappe- goor staat op het programma voor maandag 2 april, tweede paasdag, om 15.00 uur. Het tweede thuisduel in de serie is op vrijdag 6 april om 20.00 uur. kidsmakendeblits.nl gratis stem men op de banier die in aanmer king komt voor het winnen van de publieksprijs. .totary club Tilburg Triborch orga niseert dit jaar voor de vierde keer 'Kids maken de Blits'. Alle basis scholen in de gemeenten Tilburg en Goirle hebben dit creatieve en educatieve project opgezet. Rota- ryclub is met dit thema aan de slag gegaan omdat jongeren de toe komst zijn. Zij zijn ervan overtuigd dat dit kleurrijke project bijdraagt letsenstalling. te Tilburg te vinden. Inwoners vinden er evenementen, tips, fa ciliteiten en lokale instellingen. Gemeentewijzer wijst inwoners hiermee de weg in hun gemeen te en houdt ze op de hoogte van alles wat er in de buurt of in een andere gemeente te doen is. Til burgers kunnen zelf kosteloos evenementen, tips of informa tie over hun eigen vereniging toevoegen. Tilburg - Onlangs is het spectacu laire Banierenpark van'Kids maken de Blits' onthuld op de Heuvel. De winnende banieren van de ont- pi werpwedstrijd 'Water voor later' Rc blijven tot 1 juni op de Heuvel iperen. leerlingen en ouders van de ir liefst 67 deelnemende bas- Isischolen uit Tilburg en Goirle wer- den uitgenodigd voor dit spekta kel op 22 maart. Tevens werd toen het startsein gegeven voor een pu blieksactie. Iedereen kan via www. De minister prees de praktische in steek van de samenwerking in Til burg en de regio Hart van Brabant: "Alles ademt hier een verfrissende handen-uit-de-mouwen-cultuur. Ik ben een oude schoolmeester en ik zei dus altijd dat afkijken niet mag. Maar in dit geval: Nederland, doe je voordeel met deze aanpak." Met een klein gezelschap ging de minister om tafel. Onderwerp was de strijd van partners in de stad en de regio tegen huiselijk geweld en kindermishandeling. In de geza menlijke aanpak focussen de par tijen zich onder andere op nieuwe manieren van samenwerking en preventie. Twee initiatieven die vanuit deze focusgebieden zijn ontstaan kwamen aan bod: het Family Justice Center (FJC) en het programma Nu Niet Zwanger. Bij het FJC werken politie, justitie, reclassering, opvang en hulpverle ning samen, zodat het slachtoffer van huiselijk geweld snel complete hulp krijgt. Er is hulp voor zowel slachtoffers als plegers van ge weld. Er wordt een integrale ana lyse gemaakt, waarna de hulpver leners samen bepalen welke hulp nodig is en wie dat gaat bieden. Het programma Nu Niet Zwanger richt zich op het voorkomen dat kinderen geboren worden in een situatie waarin ouderschap (tijde lijk) tekortschiet. En daarmee ook op het voorkomen dat kinderen opgroeien in een onveilige of on gezonde situatie. Naast persoonlijk leed voorkomt deze aanpak (veel) duurdere jeugdbescherming en/of jeugdzorgplaatsingen. Daarnaast krijgen de ouders op deze manier de kans om eerst hun leven op or de te brengen. De avond eindigde handigen van hetac van de Taskforce kinder ling aan de minister. In het actie programma is in één oogopslag te zien hoe de Taskforce concreet aan de slag gaat. De Taskforce is de 'aanjager' van de aanpak kinder mishandeling in de regio.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 1