o ijknieuws TK Zondag 8 april stadswandeling door Tivoli ost Lezersactie 'Het Geheugen van Water'in première bij I I I BBnfo Cum Laude Award voor Kaasmakerij Abdij Koningshoeven 'Pasen aan de Schoorstraat' IGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 29 MAART 2018 Horsefood Dressuur Talent iasd< Mail uw antwoord naar het adres lezers@tilburgsekoerier.nl. Vergeet niet om ook uw telefoonnummer te vermelden. i moe- reser- r Kroon oude me" Lai inden en kleurrij ke bewoners van Ie moei- Tilburg 1 alleen maar voor licaties. Buiten is het iergesneeuwd. Bin- om het. Kaarten kosten 12,50 euro. Reserveren is mogelijk via ttt-theaterproducties.nl Tilburg - Op zondag 8 april I staat de Tivoli-wandeling op de agenda van Stads- I gidserij Tilburg. Villa Tivoli stond ooit in de huidige Tivolistraat en werd in 1965 afgebroken. Hoe heette deze straat tot in de zestiger jaren? strijden met geweer, luchtbuks en handboog. Ook voor de kleine kin deren zijn er activiteiten, zoals eieren schilderen en is er een springkussen. De activiteiten beginnen om 14.00 uur. De inleg voor volwassenen be draagt 3 euro. Elke deelnemer wint minimaal 10 echte eieren en er is een prachtige hoofdprijs. kaasmakerij komt ten goede aan de maatschappelijke doelen van de abdij. Meer inforr www.trappistenkaas Tilburg - De eerste voorstellingen door TTT Theaterproducties Tilburg van "Het geheugen van Water" komen eraan. Dit successtuk van Lezersactie In het kader van haar 20-jarig bestaan organiseert Stadsgidserij i.s.m. de Tilburgse Koerier elke maand een fotoprijsvraag. inaar worden deze keer twee deelname-plaatsen voor ndeling gereserveerd. De vraag van deze maand luidt Tilburg i Voor de winr deTivoliwanc als volgt: ge historische pan< ke verhalen overdr toen. Al met al meer dan de te waard dit mooie stukje 1 te leren kennen. De wandeling begint om 13.00 uur bij Popcentrum 013 waar de wandeling ook zal eindigen. Wan delaars die willen meelopen ten vooraf wel een plaatsje i udenhout - Op zondag 1 april, eerste paasdag, wordt er iets bijzonders georganiseerd in Udenhout. Aan de Schoorstraat 16a in Udenhout wordt het evenement'Pasen aan de Schoorstraat' georganiseerd door i het gilde Sint Antonius - Sint Sebas- tiaan. Het wordt een dag voor jong en oud. Er zijn diverse schietwed- kan immers gezien worden als de bakermat van 'Tilburg Onderwijs- stad'. Vanuit het onderwijs duiken de deelnemers de 'medische wijk' rondom het voormalige zieken huis in. VeelTilburgers hebben nog herinneringen aan "het oude Elisa beth" met haar traditionele zieken zalen en bijbehorende'zusters'. Via berkel-enschot - Op maandag 2 april, tweede paasdag, staat Ma nege De Kraan, De Kraan 39a in Berkel-Enschot, in het teken van de finale van het evenement Horsefood Dressuur Talent. De beste combinaties uit voorselecties in Tolbert, Aalsmeer en Berkel-En- schot zullen die dag gepresenteerd worden. Het programma met een keur aan dressuurpaarden start om 09.30 uur. Er zijn vanaf dan verschillende beoordelingen en demonstraties. Het programma eindigt om 17.40 uur. Aansluitend is de prijsuitreiking te paard voor de beste vijf combinaties. een stukje Ringbaan-Oost en een kort bezoek aan de begraafplaats, waar enkele prominente Tilbur- gers van weleer worden gezocht, komen de wandelaars tenslotte in de St. Josephstraat terecht, die een goed beeld geeft van de roem ruchte Tilburgse textielhistorie. Dit alles uiteraard verrijkt met prachti- voor mens en maatschappij. De trappistenkaas wordt daarom op biologische wijze geproduceerd. Een deel van de opbrengst van Omdat deze wandeling niet zo vaak wordt aangeboden is dit een unieke kans om mee te gaan op ontdekkingsreis door een stuk je Tilburg, dat bij veel Tilburgers nog niet zo bekend is. En dat is jammer...! Tivoli betekent eigen- I lijk'pleziertuin', wellicht het meest bekend in Kopenhagen. En ja, ook Tilburg heeft in een ver verleden i eens zo'n tuin binnen haar stads grenzen gehad. Maar plezier kan er ook anno 2018 beleefd worden aan een rond- i tocht door het Tilburgse Tivoli. De afwisselende route voert vanaf I Popcentrum 013 langs een stukje I onderwijsverleden. De Tivolistraat berkel-enschot - De uitreiking van de landelijke Cum Laude Awards, georganiseerd door de Bond van Boerderij-Zuivelbereiders (BBZ), vond onlangs plaats in Bodegra ven. De zeven ingezonden kazen van Kaasmakerij Abdij O.L.V. van Koningshoeven behaalden hier elk minimaal 90 van de 100 punten. Zes van deze kazen werden be kroond met zilver. De 15 maanden Isid'orkaas (bierkaas van koe- lelk) verdiende goud én de Cum aude Award in de categorie Ove rige harde kaas Specialiteiten. Als enige van alle 277 geproefde ka zen kreeg deze volle 100 punten. Abdij OLV van Koningshoeven aan de Eindhovenseweg 3 in Berkel-En- schot heeft een eigen kaasmakerij. Op ambachtelijke wijze worden door monniken unieke kazen ver vaardigd. Kazen met verschillende smaken op basis van biologische geiten- of koemelk. Speciale krui den of een van de trappistenbieren van La Trappe Trappist geven deze kazen hun bijzondere karakter. De kaasmakerij is opgericht met oog de Engelse schrijfster Shelagh Step henson is te zien in het LOFT-theater, Ringbaan Oost 8 in Tilburg, op vrij dag 6 en zaterdag 7 april om 20.00 uur en op zondag 8 april om 14.30 uur. Els van Heijst regisseert Tilburgs be kendste amateurgroep in dit tragi sche én komische stuk. Drie zussen die ieder hun eigen weg gingen, tref fen elkaar bij de begrafenis van hun moeder. Pijnlijk en hilarisch zijn de confrontaties van de drie. De twee partners zorgen nog meer compli koud, alles is onde nen kolkt en stroor veren. Dat kan via website www. stadsgidserij.nl Onder "agenda" vindt u informatie over de rond leiding en de mogelijkheid online te reserveren. Hebt u geen inter net? Bel dan naar Marcel de Reu ver, 013-4633067 (na 18.00 uur). De kosten voor deze wandeling bedragen 4 euro per persoon. Let op: vol is vol!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 15