GEMEENTENIEUWS S3&SE Regionale aanpak voor match tussen werkgever en werknemer I Ger uit 'BKOiiSSi met Vernieuwd Ypelaerpark geopend Ontdek Start werkzaamheden uitbreiding van heidegebied De Sijsten öb TILBURG i5S5£S! Diti Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg er Kijk ook op www.stadsbos013.nl UWV en gemeenten zoeken regionale matches. (Foto Gemeente Tilburg) Horeca verzamelt i HOLLANDSE TOPPERS uvvtilburg.nl Tilburg BESPAARTIP www.tilburg.nl/energie Werk aan de weg www.tilburg.nl/wegwerkzaamheden leenten kijken voortaan in de hele regio naar de juiste Dat Spoortaal) 434a 583! CH Tilburg Tel: 813-5323728 vvv@tllburg.nl Koepelhal. Kaarten kosten 17,50 euro en zijn te koop via de site hollandsetoppers.nl. UDENHOUT ONDER ZEIL Udenhout staat op 24 en 25 maart in het teken van Uden hout onder zeil, een jaarlijks terugkerend evenement. Er zijn optredens van onder meer BZB, de WC Experience en de Bijtels. Het festival is van 20 tot 01 uur. Tickets kosten 17,50 euro per dag en zijn te koop via udenhoutonderzeil.nl. de logo's van de deelnemende basisscholen. Heidegebied De Sijsten (Foto Guido Stooker) TV I ■neen ten iden ver is op zerk. gebruiki pand Nf Stichtini van de van br van 300 koop va Ateliers stichtinf ruimtes het NS-I Voor, dox trek euro uit van het Paradox plaats v Het pod verzamt talent, F urn, pro om een De verb staat on haar rol te vervi komen i mestudi WATER VOOR LATER Dit jaar keert Rotaryclub Tilburg Triborch (RTT) terug met het initiatief WATER voor LATER. Het project, wat in september 2017 is gestart, wil de bewustwording over water bij kinderen vergroten. Op donderdag 22 maart wordt het vlaggenpark op de Heuvel Hollandse Toppers, het gezelligste geopend. Op de vlaggen staan voorjaarsmuziekevenement, is op zaterdag 24 maart in de Koe pelhal in Tilburg. Tijdens dit mu ziekfestijn optredens van onder meer Tino Martin, Snollebollekes en Wesley Klein. Het programma begint om 18 uur en duurt tot middernacht Er zijn drink- en eetkraampjes aanwezig in de De werkzaamheden om heidegebied de Sijsten in Stadsbos013 uit te breiden, starten maandag 26 maart en duren tot 21 april. De werkzaamheden zijn in het broedseizoen. Daarom komt er eerst een flora- en faunacheck. I Foto geme Inwi Het Ypelaerpark. (Foto: Baakbeeld) Dedeelnei I een progra van een be I isongevee II kelijk van c proef start I een jaar. I Wethoui I iedereen k werken. M mogelijkhe I plooien en I periment f II structuur ii krijgen en Het doel niet om mi Sijsten wordt de dus uitgebreid. eling krijgt de biodi- aied een belangrijke gebied beter tot het aan bij de gras iep. Het leefge- vordt daarmee en wordt ook aan- iressanter voor re- Het UWV en de gemeenten kijken voortaan in de hele regio naar de ji match tussen werkgever en werknemer, in plaats van per gemeente, doen ze vanaf deze maand, met een regionaal werkgeversteam. Isoleer uw woning Vaak gaat veel warmte ver loren via uw zolder of vloer. Vervang enkel glas door HR++ glas. Dat isoleert erg goed, is minder inbraakgevoelig en houdt ook geluid tegen. Tilburg stai newoud. D maatschap moet snel verwerkt worden, om het nog te kunnen verkopen. De op brengsten hiervan zijn bestemd voor het project. Na deze zaagwerkzaam- heden volgen in het najaar en de winter aanvullende maatregelen, zo als plaggen en maaien. Allemaal be doeld om de heide te herstellen. De grootste machines zijn 13 april van I het terrein af. Heidegebied de komende periode i Door de verdubbeli versiteit in dit gebit impuls, komt het g' zijn recht en sluit h< landen van de Kaaistoef bied voor de dieren wo. ook groter. De Sijster trekkelijker en intere creanten en bezoekers. De uitbrei ding is eind 2020 klaar. weggegooid eten Deze week verzamelt de horeca in Tilburg al het eten dat ze dagelijks weggooien. Dit wordt aan het eind van de week gewogen. Horecaon dernemers en de gemeenten weten zo hoeveel kilo eten per week weg gegooid wordt. In Nederland wordt ieder jaar ruim 2 miljard kilo eten weggegooid. Vaak mankeert daar weinig aan. Een deel daarvan wordt verspild in de horeca. Tilburg heeft de ambitie om in 2045 circulair te zijn. Daar past verspilling niet bij. Eind vorig jaar ondertekenden de gemeente, De Rooi Pannen en de afdeling Tilburg van Koninklijke Ho reca Nederland (KHN) een Green Deal om samen te werken aan duurzaamheid in de horeca. 3^ I TWM Gronden (eigenaar) doet sa men met deskundigen van de Ko ninklijke Nederlandse Natuurhistori sche Vereniging (KNNV) onderzoek in het veld naar kwetsbare elementen in het gebied. Denk aan mierenho pen, dassenburchten, bomen met spechtengaten en nesten van roofvo gels. Deze flora- en faunacheck is on derdeel van de Gedragscode Bosbe heer. Die schrijft voor hoe er (binnen het broedseizoen) verantwoord in het bos gewerkt kan worden. Wordt er iets gevonden, dan wordt dit door gegeven aan de uitvoerder die er dan omheen kan werken. Zo wordt de flora en fauna zo goed mogelijk be schermd. De fijnsparren in het gebied zijn aangetast door de Letterzetter(kever). Om uitbreiding van deze plaag te voorkomen, starten de werkzaamhe den in De Sijsten zo snel mogelijk. Het hout van de al dode fijnsparren Lef Wethouder Bernd Roks van de ge meente Hilvarenbeek: "Willen we een krachtregio worden voor on ze inwoners, dan moeten we be stuurlijk lef tonen. De ambitie en het vertrouwen zijn er." der Economie en Arbeidsmarkt in Tilburg. "De inwoners van onze re gio die werk zoeken en onze hulp nodig hebben, worden nu nog be ter geholpen." Ook komt er met de pas opgestelde Actiegerichte Sa- menwerkingsagenda nog meer sa menhang, eenduidigheid en focus in de samenwerking. Hiermee zor gen de huidige besturen voor een goede overdracht voor nieuwe be stuurders en leggen ze als regio de spreekwoordelijke bal klaar. ■>p 14 maart geopend. Sa- sricht, omdat er veel klach- >ek van omwonenden is een vijver doet bovendien dienst straten bij hevige regen. In ïlpaden Het vernieuwde Ypelaerpark in Tilburg Noord is op men met wijkbewoners is het park opnieuw ingeric ten binnenkwamen over de oude vijver. Op verzoek nieuwe vijver in het ontwerp opgenomen. Deze v!;- als overloop voor de riolering in de omliggende str« het park staan nieuwe zitbanken en speeltoestellen. De wandelpaden zijn vervangen en er zijn sierheesters en nieuwe bomen geplant. Ook is het gras opnieuw ingezaaid en zijn de jeu-de-boules banen hersteld. - '1* s om zaken te doen met gem« en UWV. Voor werkzoekend groot de samenwerking de kans op een goede bemiddeling naar werk. Een belangrijke stap, vindt Margo Mulder, wethouder in de gemeen te Heusden en voorzitter van het re gionaal portefeuillehoudersoverleg Arbeidsparticipatie. Ze zegt: "De ar beidsmarkt houdt natuurlijk niet op bij de gemeentegrenzen. Daarom is het mooi dat we werkgevers en werkzoekenden in de hele regio be dienen en niet per gemeente. Met deze aanpak wordt de vijver om uit te vissen een stuk groter." "Samenwerking in de regio met ge meenten en UWV is van groot be lang", zegt Erik de Ridder, wethou- De arbeidsmarktregio Midden- Brabant wil de kans op matches op de arbeidsmarkt hiermee ver groten en daarmee zorgen dat werkzoekenden zo snel mogelijk passend werk vinden. En aan de andere kant bereiken dat werkge vers de juiste kandidaten voor hun vacatures binnenhalen. De 11 gemeenten in arbeids marktregio Midden-Brabant en het UWV voeren de dienstverle ning voor werkgevers vanaf nu sa men uit. Ze pakken de vraag van werkgevers op en verbinden die aan de mogelijkheden van kandi daten uit de uitkeringsbestanden van de hele regio. Deze aanpak maakt het werkgevers makkelijker

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8