s Tilburgse Koerier enwezijn ervolM 21 D Levensliedweekend met veel grote sterren Hap Stap Festival lanceert nieuwe huisstijl Zomertijd 2018 GEMEENTENIEUWS Cfloor VAN LIESHOUT Verbod op straatintimidatie JRGSE KOERIER Fotoboek over Broekhoven DONDERDAG 22 MAART 2018 8,50 2,50 ben van het Festival DOOR ELLEN VAN SLOOTEN FOTO: Staet van Creatie Pagina 8,9 en 10 TK bakkerfloorvanlieshout.nl Quiz over Tilburgse burgemeesters Inwoners mee laten doen met experiment Doe Mee aats inTilbi mei kan ir 23+24 maart 3,00 1,50 fiets naar de binnenstad en Tilburg arrangement Tilburg Regionale aanpak voor match tussen werkgever en werknemer lekkerste I taurants. Ga op de fi en win eer Tilburg - Traditiegetrouw vindt in het pinksterweekend het Hap Stap Festival plaats in Tilburg. Van 18 tot en met 21 mei kan in de Interpolis tuin weer genoten worden van de gerechten van lokale res- Deze 23e editie is extra itste sterren, de dikste hits èn een topor- burg kan zich nu al gaan verheugen op iitie van het Festival van het Levenslied. een nieuwe'look'. Het nieuwe logo van het Hap Stap Festival en de bij behorende huisstijl zijn op woens dag 21 maart gepresenteerd. Daar na hebben de deelnemers van dit jaar -waaronder de nieuwelingen EethuisTwintig en BijVermeer- Weekendaanbiedingen 6 Speltbolletjes Slagroomprogresje Vlaai van de maand Appelvlaai met slagroom Brood van de maand Pittig Meergranen ten in Tilburg. Elk jaar komen er vele tiendui zenden bezoekers naar de binnenstad om te genieten van het beste wat de Nederlandsta lige muziekwereld te bieden heeft. Het festi val heeft dus een naam hoog te houden en dat zal dit jaar zeker gaan lukken. De absolute top komt naar Tilburg. Op zater dag staan grote sterren als René Schuurmans, dag is het de beurt aan hitkanonnen als Django Wagner, Henk Dissel en de absolute superster Tino Martin. Veel artiesten worden live begeleid door het Euregio Jeugdorkest, dat bestaat uit 50 talenten van Vlaamse en Zuid-Nederlandse conservatoria. De grootste sterren, -1- *-**- 1-- kest.Tilbi deze edii Konings, Stef Ekkel, Sander 1 anwijk, Wesly Bronck- Opening orkest, John r en Ruth Jacott. )ano, Wes- ank Dissel, Handhaving Claudia Dankers (Groep Dankers) wil van de burgemeester weten hoe hij denkt dit te gaan hand haven. "Als je boetes gaat uitde len kan dit in hoger beroep in de rechtszaal weer ongedaan worden gemaakt." Frans van Aarle (Lokaal Tilburg) denkt dat het pas echt ef fect heeft, als je handhavingscapa- citeit vrij maakt. Volgens de burgemeester is het intimiderend als de betrokkene aangeeft dit als onprettig te erva ren. Hij wil het overigens breder trekken dan alleen de vrouwelijke Tilburgers. Ook gender neutralen en anderen zijn mogelijk slacht offer. Hij ziet mogelijkheden om dit onderwerp in de al bestaande enquête over veiligheidsbeleving tilburg - Straatintimidatie kan van af nu worden aangepakt. Ook als het slachtoffer geen aangifte doet bij de politie. Tijdens de laatste ge meenteraadsvergadering in deze samenstelling is unaniem vóór ge- md om de Algemene Plaatselij- Verordening (APV) te wijzigen. de themacommissie Bestuur was dit al eens besproken. Een preekster van Stichting Stop aatintimidatie vertelde destijds eigen ervaring hoe het is om oerkt te worden in je vrijheid. "Ik mijd oogcontact met mannen, ga sommige plaatsen uit de weg en durf me niet meer luchtig te kleden in de zomer. Het geeft me en machteloos gevoel. Er is geen verbod en ik kan geen melding doen. Wetende dat ik de man die mij intimideert fysiek niet aan kan, maakt me erg bang". Met de resultaten van een onder zoek in Rotterdam en de invoe ring van een verbod in andere gemeentes zoals Breda, Rotterdam en Amsterdam, hoopt de inspreek- ster dat ook Tilburg onderzoekt in welke mate en door wie intimida tie wordt ervaren en welke types er zich voornamelijk aan schuldig Programma Zaterdag: Corry Konings, Stef Ekkel, Kwarten, Samantha Steenwijk, Wesly horst, Rene Schuurmans, C de Bever, Marianne Weber Zondag: Yosee, Rein Mercha, Patrick Dé ley Klein, Jannes, Django Wagner, Her Opening Orkest,Tino Martin en John West. een voorlichtingscampagne no dig is om iedereen te laten weten dat het niet getolereerd wordt. Ze pleit ook voor samenwerking met jeugdwerk, Feniks, vluchtelingen werk en tal van maatschappelijke organisaties om heel de doelgroep te bereiken. "Veel mensen denken aan intimidatie tijdens het uit gaansleven in het centrum, maar het speelt zich ook overdag op de pleintjes in de wijk af". Tilburg - De zomertijd dient zich weer aan. Vanaf zondagochtend kunnen we weer genieten van een uur extra daglicht. Laten we hopen dat het de voorbode is van veel uurtjes zon de komende maan den. In de nacht van zaterdag 24 op zondag 25 maart om 02.00 uur wordt de klok een uur vooruit ge zet. Dat betekent voor veel men sen een uurtje minder slapen. Op zondag 28 oktober om 03.00 uur is het gedaan met de zomertijd en wordt de klok weer een uur terug gezet. over landelijk wetgeving komt, lijkt hem onverstandig. In de landelijke politiek is een initiatiefwetsvoor stel ingediend door de PvdA en het CDA om seksuele intimidatie op straat strafbaar te stellen. Vanaf nu is het in Tilburg dus al verboden en krijgt men een boe te bij verbale of fysieke vormen van intimidatie op straat en in openbare gebouwen. In de APV staan voorbeelden als hinderlijk achternalopen of blokkeren van de doorgang, ongewenste aanra kingen, spugen, aanstootgevende gebaren, schelden, denigrerende opmerkingen maken en het doen van oneerbare voorstellen. FOTO: Marcel van Dorst Het evenement vindt Samantha Steenwijk, John de Bever en Ruth uit bei ver

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 1