K Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Werkzaamheden aan wegen Twe Het' 5,18 miljoen bezoekers voor de Efteling in 2017 Kinderen Nieuwe attractie Symbolica publiekstrekker - Ga op de fiets naar de binnenstad en win een Tilburg arrangement ontwerpen banieren Sh Z1-. 9< - TILBURGSE i prijzenpot bestaat uit i 9 prijzenpakketten en Fiets naar de binnenstad en win een prijs. (Foto Gemeente Tilburg) Het Comité) nu GROG Gilzerbaan Fietspad dicht en smallere rijbaan van 12 maart 8 uur tot 6 april 17 uur. lan-Noord lijke rijbaan afgesloten tot 27 TILBURG - van de I organis 25 maa paasaci deren e Hasselt want die ïn ook in Westerpark afge- 17 uur. Offenbachstraat Herinrichting en aanleg blauwe ader in fasen tot half juli 2018. i van de Nieu- 2018. Bre Sprang-Caj T" -JRG - J jrg pi april een Orkest in Meer i www.t jrotendeels te jen in Sym- teling Fraterstraat Afgesloten tussen 22 maart 8 uur en 6 april 17 uur. Stappegoorgebied/Willemsbuiten Aanleg nieuwbouwwijk op voorma lig sportcomplex Stappegoor tot 1 augustus. Wagnerplein Werk aan noordkant Von Weberpark tot juni 2018. Fietsers worden om geleid. Ringbaa Zuidelijk april. De Kraan Afgesloten ter hoogte we Warande tot eind 7 Door werkzaamheden helemaal of deels afges informatie: http://live.andes.nl/til- burg en www.haalmeeruitdeweg.nl. Door de vorst kan werk uitgesteld worden. TILBURG - staan twe traal in wijl lenbergstr om Cavale informatie: .tilburgfiets.nl/binnenstad Baden Powelllaan Zuidkant fietspad V sloten tot 2 april 17 Zevenheuvelenweg Weg smaller door werk aan riool tot half maart. i zijn wegen ’sloten. Meer KAATSHEUVEL - De Efteling heeft het afgelopen jaar 5,18 miljoen bezoekers ontvangen. In 2016 waren dat er nog 4,76 miljoen. Primus van Gilsstraat Aanleg blauwe ader kruispunt Bis- schop Zwijsenstraat en Primus van Gilsstraat tot 27 maart. Puccinistraat Afgesloten in fases van begin april tot half juni. Da5' T1LBUF wor Tilbur geven voor een pu- ïdereen kan via www il gratis stem- die in aanmer- /an de Xsensifc zwart/pa van 159 Taxusstraat Afgesloten tussen Regenboogpark en lepenstraat tot 27 april 17 uur. 'erkzaamheden in Jeethovenlaan, Hendrik de.Tulder- Jstraat, Kapelstraat, ihlerstraat, De winactie Tilburg Fietst naar de binnenstad wil Tilburgers stimuleren om de fiets te pakken. De prijzenpot bestaat uit een Tilburg arrangement ter waarde van 500 euro, 9 prijzenpakketten en 100 T-shirts. Alle kinde Maakthui palmpaas: met papa oma in e, deren ge: oudere ei afdeling g in het ETZ Pasen het Om 14.00 Hasseltse ter is er e< paasverha 15.00 uur De stijging is groU,.u<^. danken aan de investeringe de nieuwe familieattractie bolica en vakantiepark Eft« Loonsche Land. Met het passe ren van de magische grens van 5 miljoen, heeft de Efteling een be langrijke mijlpaal behaald in haar visie richting 2020. Fons Jurgens, voorzitter Raad van Bestuur: “Sinds 2014 heeft de Efteling een duidelijke visie richting 2020: het uitgroeien naar een internatio nale bestemming met 5 miljoen bezoeken per jaar. Die mijlpaal in bezoekersaantallen hebben we nu, eerder dan verwacht, in ons jubileumjaar al bereikt. De investeringen van het afgelopen jaar, in de nieuwe familieattractie Symbolica en in verblijfsaccom- modatie, werpen hun vruchten af. Dat betekent zeker niet dat we achterover gaan leunen, 5 miljoen gasten moeter 2018 weer door ons worden ver leid om een bezoek te brengen Meer verblijfsgasten Ook in 2017 kwam 80% van de Efteling-bezoekers uit Nederland, 15% uit België en 5% uit de ove rige landen (Duitsland, Engeland, Frankrijk, etc.). Deze bezoekers bleven aanzienlijk vaker over nachten in de wereld van de Efte ling ten opzichte van 2016 (25% meer verblijfsgasten). Door meer verblijfsgasten en de extra vrij dagavonden tijdens het jaarlijkse Negen Pleinen Festijn, ziet de Ef teling een steeds betere spreiding ontstaan van gasten door het jaar heen. Gefaseerde groei De Efteling wil sinds 2014 gefa seerd doorgroeien naar 2020. De eerste en tweede fase van deze investeringsstrategie zijn met de komst van Baron 1898 en de uit breiding van vakantiepark Bosrijk (eerste fase) en darkride Symboli ca en Het Loonsche Land (tweede fase) afgerond. De derde en laat ste fase van investeringen is reeds aangekondigd. Deze zal bestaan uit een uitbreiding van het park in oostelijke richting met in totaal 8 ha. De Efteling hoopt de eerste nieuwe attractie hier in 2020 te 'Tilburg Fietst naar de binnenstad' startte op zaterdag 17 maart en duurt tot het Tilburgse fietsfestival in september dit jaar. De gemeen te Tilburg organiseert de actie sa men met Tilburg Fietst, de organisa tie van de Positive Drive app en on dernemers uit het centrum. Meedoen kan via www.Tilburg- fietst.nl, het downloaden van de app Positive Drive of door Tilburg Fietst op Facebook te volgen. Voor iedere dag dat een deelnemer op de fiets naar de binnenstad komt, verdient hij of zij een ticket. Er zijn extra tickets te verdienen door de fiets te stallen in een van de gratis fietsenstallingen. Of door in een be paald gebied te fietsen: elke 3 we ken staat een ander stuk van de binnenstad centraal. Diversen Er zijn ook wegwer onder meer de: Be Franz Lisztstraat, F straat/Kwaadeinds Ledeboerstraat, Mahlerstraat, Ou de Dijk en de Pater Ruttenstraat, het Stadhuisplein en de Telegraafstraat. Volledig overzicht staat op internet Hoe vaker iemand fietst, hoe meer tickets en hoe groter de kans op een van de 9 prijzenpakketten of de hoofdprijs. Daarnaast krijgen deel nemers punten voor elke gefietste kilometer. Daarmee kunnen ze ga- men in de online gameroom van Positive Drive en maken ze kans op 1 van de 100 Tilburg Fietst T-shirts. In Tilburg zijn ook overigens fiet sen te huur, zoals een hopper of OV-fiets. Op www.hopperpoint. nl staat een overzicht van plekken waar de hoppers te vinden zijn. Om fietsen staan op de treinstations Tilburg Centraal, Tilburg Universi- teit en Tilburg Reeshof. Check voor meer informatie www.ov-fiets.nl. Tilburg - Op donderdag 22 maart wordt het spectaculaire Banie renpark van 'Kids maken de Blits' onthuld op de Heuvel in Tilburg De winnende banieren van de ont werpwedstrijd 'Water voor later1 blijven van 22 maart tot 1 juni op de Heuvel wapperen. De officië le openjng van het evenement, inclusief de onthulling van de 80 banieren, is om 16.00 uur. Het mü-l zikale programma speciaal voor de kinderen duurt tot circa 17.00 uur. De leerlingen en ouders van de maar liefst 67 participerende bas- sischolen uit Tilburg en Goirle v den uitgenodigd voor dit spek kei. Tevens wordt op 22 maart I startsein gege blieksactie. led kidsmakendeblits.nl men op de banier o king komt voor het winnen ve publieksprijs. Rotary club Tilburg Triborch orga niseert dit jaar de voor de vierde keer 'Kids maken de Blits'. Alle ba sisscholen in de gemeenten Til burg en Goirle hebben dit creatie ve en educatieve project opgezet Rotaryclub is met dit thema aan de slag gegaan omdat jongeren de toekomst zijn. Zij zijn ervan over tuigd dat dit kleurrijke project bij draagt aan een actieve en attrac tieve binnenstad en veel gezinnen naar dit kindvriendelijke vrolijke^ Spoorlaan Herinrichting tussen Noordhoekring en Heuvelring tot 31 december 2018. Eén rijbaan open. Actieplan Geluid ter inzage in Stadswinkel Tilburg heeft een actieplan geluid. Hierin staat wat de gemeente er aan doet en wil doen om inwoners zo min mogelijk last te laten heb ben van omgevingslawaai. Het plan dat er nu ligt loopt dit jaar af. De ge meente heeft besloten om het te verlengen tot de invoering van de Omgevingswet van 2021. Omdat het plan verlengd wordt, ligt het op nieuw ter inzage. Iedereen kan een zienswijze op het plan indienen. Het plan ligt van 26 maart tot 7 mei ter inzage in Stadskantoor 6, Spoorlaan 181 en het staat op de website til- burg.nl (zoekterm: actieplan geluid). Een zienswijze indienen kan schrifte lijk en mondeling. er alles aan doen om de waarde ring van onze gasten de komen de jaren naar een nóg hoger ni veau te tillen. Dat is onze nieuwe doelstelling!"

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 10