contourdetwern Laat niemand in eenzaamheid sterven leest E3** colofon URGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 MAART 2018 7 HQnfo •up iving adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. De Tilburgse wijkcentra bruisen als nooit tevoren. Er is steeds meer te het organiseren van activiteiten en het helpen van andere wijkbewo ners, ook buiten het gebouw. doen voor en door wijkbewoners. Wist je dat je de ruimtes in het wijk centrum ook kunt gebruiken zonder daarvoor te betalen? We vragen dan wel een tegenprestatie: dat je je inzet voor het wijkcentrum of de wijk. Denk aan bar- en buffetwerkzaamheden, is het aan de In Het Kruispunt in de Kleuren- en Kruidenbuurt wordt dit principe volop toegepast. "Bij alles wat we doen, gaan we uit van wederkerigheid", vertellen sociaal werker Joy's van Lieshout en centrumcoordinator Karin Willemsen. "Als mensen een ruimte bij ons willen huren, kij ken we altijd wat ze dan ook voor een ander kunnen betekenen. Dat levert heel veel op." Gevraagd naar voorbeelden: "Het team van de Stadscamping zocht een mooie binnen ruimte voor hun teambuildingsactiviteit. Die vonden ze bij ons, gratis maar niet voor niets. In ruil boden ze vier gezinnen uit de wijk een minivakantié op de camping aan. Zo konden zij toch vakantie vieren!", zegt Joy's enthousiast. Karin vult aan: "Een theaterclub zocht nog een Dat is ons uitgangspunt in de begeleiding van zieke mensen in een zorginstelling. Mensen die stervende zijn, vragen extra zorg van hun omgeving. In een zorginstelling is het niet altijd mogelijk om continu aanwezig te zijn. De medewerkers hebben de zorg voor meerdere bewoners. Sommige bewoners hebben geen familie of familieleden vinden waken (te) zwaar. Daarom zoekt ContourdeTwern vrijwilligers voor de terminale nachtzorg. De vrijwilliger waakt bij de bewoner en krijgt zo nodig hulp van de medewerker van de afdeling. Familieleden kunnen dan rusten en de zorg volhouden. geschikte plek om te repeteren, voor ze in het Jan van Besouw in Goirle zouden optreden. Onze theaterzaal leent zich daar uitstekend voor. Samen besloten we wijkbewoners uit te nodigen voor de try-out. Mensen die anders niet naar het theater gaan, konden nu gratis van een voorstelling genieten. Het was die avond hartstikke gezellig. En dat met gesloten beurzen!" Iedereen die een passende ruimte zoekt en iets voor anderen wil betekenen, kan daarvoor te recht bij het wijkcentrum in zijn of haar buurt. "Het bespaart je geld maar het is vooral heel erg leuk om op deze manier te werken", zeg gen Joy's en Karin. "Kom maar op met je idee, wij denken graag met je mee!" Meer informatie: www.contourdetwern.nl/ruimteverhuur Werken in de nacht bij mensen in de laatste levensfase is een bijzondere ervaring. Vaak is de sfeer in de nachten anders en dat maakt het werk heel speciaal. Spreekt u dit aan en bent u één a twee nachten in de week beschikbaar? U ontvangt goede begeleiding, een introductie cursus en een onkostenvergoeding. Als vrij williger palliatieve nachtzorg bent u lid van het enthousiaste en betrokken team Vrijwilligers Palliatieve Terminale Zorg. In april starten wij een introductiecursus. Iets voor u? Dan horen wij het graag! U kunt contact opnemen met ContourdeTwern via 013 549 86 46 ofvptz@contourdetwern.nl. Film kijken bij Heyhoef-Cinema Brimstone vertelt het verhaal van Liz, een jonge vrouw die niet kan spreken. Het is een verhaal van de onderdrukking van de vrouw in een streng calvinistische, oorspronkelijk Nederlandse gemeenschap in het Amerika van het Wilde Westen. Ondanks de beladen scenes waardoor men in het buitenland met moeite financiering kon vinden, gooi de deze film ook internationaal hoge ogen. Je kunt de film zien in wijkcentrum Heyhoef, op vrijdag 13 april om 14.00 uur en op zater dag 14 april om 20.00 uur. Kom naar de gratis vrijwilligersmarkt Vrijwilligers maken de wereld een beetje mooier, socialer en gezelliger. Maak ook het verschil en kom naar de vrijwilligersmarkt op 22 maart tussen 15.00 en 19.00 uur. De loca tie is Avans Hogeschool (groene gebouw) aan de Prof. Cobbenhagenlaan 13 te Tilburg. Check www.vrijwilligerstilburg.nl voor een overzicht van de deelnemende organisaties, en meld je aan! Als dank voor je komst ont vang je van ons een klein cadeautje. Ben jij erbij? Nationale Pannenkoekdag in Noord Op vrijdag 16 maart vindt de 12de editie van Nationale Pannenkoekdag plaats. Onder het motto 'Jong bakt voor oud' zetten kinderen van verschillende groepen van Basisschool de Regenboog in Tilburg Noord (Stokhasselt) opa's en oma's in het zonnetje met zelfgebakken pannenkoeken. Van 12.00 tot 14.00 mogen zij smullen in wijkcentrum De Ypelaer. tel mail internet Wist je dat... ContourdeTwern in Tilburg 14 wijkcentra beheert? In Koningshaven doen we dit samen met bewoners. deze centra in 2017 1.661.152 keer werden bezocht? er naast de 114 beroepskrachten, ook 173 vrijwilligers actief zijn in het beheer? bezoekers de wijkcentra met gemiddeld een 8 waarderen? de wijkcentra steeds vaker open zijn, met name op vrijdagavond en in de week enden? we in de centra samenwerken met wijk raden en talloze andere organisaties? Chef's Level breidt uit naar drie gangen De leerling koks en obers van Chef's Level zijn zo goed op weg, dat de menu's met een gang worden uitgebreid! Kom jij gezellig dineren in het pop-uprestaurant, waar leer ling koks en obers bouwen aan een mooie toekomst? In een ongedwongen sfeer samen met -collega's, familie of vrienden? Of als teamuitje? Het restaurant is iedere woensdag geopend van 18.00 tot 21.30 uur en is te vinden in V39, het jongerencentrum van R-Newt aan de Veemarktstraat 39. Reserveren kan telefonisch via 013 543 01 40 (ma-do van 9.00 tot 17.00 uur) of per e-mail: chefslevel@r-newt.nl. Handig om te weten; alleen cashbetaling mogelijk. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Bijzonder trots zijn Joy's en Karin op Gerwin Nijenhuis (foto). Deze jonge wijkbewoner kan door omstandigheden nooit meer werken maar hij heeft wel een grote passie: koken en bakken. Karin: "Bij Het Kruispunt hebben we een mooie, grote keuken waar hij zijn ei hele maal kwijt kan. Iedere woensdagmiddag duikt hij de keuken in en schotelt hij wijkbewoners, die er speciaal voor naar het wijkcentrum ko men, een heerlijk stuk gebak voor. Dat is toch fantastisch?!" el-Enschot. In stelling door- iet program- >n 2018-2019. or vragen en dien nummer Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg helemaal er kans op /rijkaarten irt melden uw mailtje 'ijgen per- e een intiem dveld brengt igsgedicht en je het thea- ■ndrix en Elfie a persoonlijke rair redacteur, i Jeroen Kant itse literatuur st is het Dirty aul. The Passion, Prestige, soils- éHabrakenen Frans Oomes lias Landveld, is in handen in Pruijssen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7