w ijknieuws I R L (Maai Dansavond met wereldmuziek eeshof The Tibbs naar Heyhoef in wijkcentrum Heyhoef 'Het is mijn missie Nederpop groter te maken' Cursus plaatsen? Verkiezingsdebat Reeshof: 'Als je ergens woont, weet je pas hoe het is' BDnfo m TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 MAART 2018 en Gregoor van Zummeren slaan de handen ineen. Laura Beekman FOTO: Hans Bremmers DOOR ZAMIRE WILLEMS DOOR ZAMIRE WILLEMS Ga naar: www.tilburgsekoerier.nl Klik op de button ^Adverteren -> Cursusaankondigingen^ Lijsttrekker uiteindelijk tc of ze nu uit i Tilburg - Vrolijke Nederpop klanken vullen zondag 18 maart de ruimte van The King of Italy als de 'flamboy ante singer-songwriter met dat hoedje', Laura Beek man, haar eigentijdse popsongs ten gehore brengt tijdens het maandelijks koffieconcert van La Rosa Cultura. Examentraining Frans, Duits, Engels, Nederlands. chts 1 - :art v.a. akantie verte< cept,t door eens leen mete hoe L-. dat er den gen het langrijk! Gemiste kans "Veiligheid, het Reeshofpark, de jeugd. Dat weet iedereen wel. Toen ik hier in 1995 kwam wo nen, waren dat ook al thema's. Het kan ook over andere dingen gaan, zoals de ontwikkeling van het industriegebied of bodem- verzakking door de sluis in het schreef samen met Nick en Si- >n de titelsong voor de film Har- met het Volendams in een uitverkocht Ahoy ag, als voorprogram- andenlange clubtour :inde Haagse Examentraining moderne vreemde talen, crashcours van 1 of meer weken? Alles kan! Voor VMBO-, HAVO- of VWO-niveau. Gegeven door bevoegde en erva ren docenten! Dit in een setting van slechts 1 - 4 pers. Start v.a. 23 april 2018 - mei vakantie Schrijf snel in! Metstartgarantieengegarandeerd re sultaat! Slagingspercentage van 91 De strategieën die je tijdens deze training krijgt aangereikt, zijn deels toepasbaar op leesteksten van an dere vreemde talen. De aanpak voor Duitse, Engelse en Franse teksten is gedeeltelijk hetzelfde. Je zult dan ook zien dat je, na het volgen van deze training, tevens vooruitgang zult boeken bij het maken van teksten in andere talen. De begeleiding geschiedt door be voegde en ervaren docenten. Inl. 013-5362101 of www.bogaersta- len.nl I tilburg - Een verkiezingsdebat met, voor en door Rees- I hof-bewoners. Gericht op jeugd, openbare ruimte, I veiligheid, cultuur en vermaak. tilburg - Op zaterdag 17 maart is de soul- en funkbandTheTibbs te gast bij Heyhoef-Backstage. Het voorprogramma wordt verzorgd door deTilburgse zangeres Merel Donders, artiestennaam Emme- rell. Het programma begint om 20.30 uur. Tickets zijn te bestellen via www.heyhoef-backstage.nl Voorver koopadressen zijn Sounds Nieuwlandstraat, wijkcentrum Heyhoef en Melati Dua. Ruim honderd wijkbewoners lie pen maandagavond uit voor het verkiezingsdebat in wijkcentrum Heyhoef. Op de Verenigde Seni orenpartij (VSP) na waren alle Til- burgse politieke partijen, waar 21 maart op kan worden gestemd, tegenwoordigd. Een uniek con- >t,bedacht en georganiseerd r Wijkraad Reeshof, waar nu 5 niet de lijsttrekkers, maar al- partijenleden uit de Reeshof elkaar in debat gingen. Maar belangrijk is het nu eigenlijk cr alleen (potentiële) raadsle- den uit het meest westelijk gele- gen stadsdeel aanwezig zijn? Heeft *■■■1 het een meerwaarde? "Heel be- langrijk! Die weten waar het over gaat!", zegt Ineke Toten resoluut. I "Anders wordt er altijd vanuit het centrum naarde Reeshof gekeken. Als je ergens woont, weet je pas hoe het is." tilburg - Op zaterdag 24 maart or ganiseert Gregoor van Zummeren in samenwerking met wijkcentrum Heyhoef een dansavond wereld muziek. Deze duurt van 20.00 tot 24.00 uur in het wijkcentrum aan de Kerkenbosplaats 1 in Tilburg. De avond begint met een balafoon-op- treden onder leiding van Paul Nas. Gregoor van Zummeren kwam op het idee voor deze avond toen hij werd geraakt door een documen taire over de Syrische Aeham Ah mad, die als volleerd pianist in de door oorlog verruïneerde en ver laten straten van zijn stad muziek speelde voor de achtergebleven mensen, tot hij uiteindelijk ook zelf moest vluchten naar Duits land. Juist de muziek in deze do cumentaire opende voor Gregoor het hart om iets te doen voor de slachtoffers van oorlog in de we reld. Hij groeide op met wereldmu ziek dankzij zijn ouders. De entree en hapjes zijn deze avond gratis, maar het wordt ont zettend gewaardeerd als u een vrijwillige bijdrage levert. De op brengst van de avond gaat naar Artsen zonder Grenzen. Zes mor tenstrijd, trad duo op en sluit vrijdag, ma, een maar... met Martijn Fischer af i poptempel, Paard. Singer-songwriter Laura Beekman (22) lijkt het voor de wind te gaan. "Het was niet te bevatten. Begin 2016 kwam mijn eerste single,'Tot snel', uit en eind 2016 had ik op eens een single met Nick en Simon en stond ik in Ahoy met hun con cert." Muzikale hoogtepunten die maart vorig jaar resoluut onder broken werden door een poliep, operatie en drie maanden van ge dwongen stilte. Een tegenslag van korte duur, want in juni behaalde de getalenteerde muzikant het fel begeerde diploma van de Tilburg- se Rockacademie. De opleiding waar de sprankelen de singer-songwriter verliefd werd op Nederpop: "Ik voel me als een vis in het water als ik in het Neder lands zing. Het is mijn missie om Nederpop wat groter te maken." Nederlandstalige I jlgens haar namelijk »n taboe: "Ontzettend! krijg tres?'. Op Nederlandstalige liedjes rust volgens haar namelijk nog steeds een taboe: "Ontzettend! Hoe vaak ik wel niet te horen krijg 'ben je dan een volkszangeres?'. Het is best moeilijk om als Nederpop zangeres gewaardeerd te worden. Breder kijken Bladerend door verkiezingspro gramma's, instemmend knik kend, hoofdschuddend en zo nu en dan luid applaudiserend, luistert de zaal tweeënhalf uur naar het verkiezingsdebat tussen wijkgenoten. Zo ook mevrouw Bax: "Ik kijk zelf wat breder, maar ik snap wel dat sommigen het fijn vinden. Ze vertellen waar ze voor staan en wie dat dan is, maakt niet uit. Lijsttrekker of niet. Ze moeten uiteindelijk toch samen werken, of ze nu uit de Reeshof komen of niet." Wilhelminakanaal. Een tenen krommend aantal mensen denkt dat de sluis klaar is", aldus een betrokken Reeshofbewoner, die anoniem wenst te blijven. "De mensen zijn zo slecht op de hoogte. Rijkswaterstaat praat nog steeds een andere taal, dan dat de politiek nu spreekt. Er zijn maar twee partijen die hebben opgelet over de sluis." Een in zijn ogen gemiste kans voor de aan wezige 'wijk politici', die zich juist nu hadden kunnen profileren. De omgevingskennis van de de batterende wijkbewoners zorgt naast herkenning ook voor een meer levendig debat. Mede te dan ken aan de veelal emotionele be trokkenheid vanuit de zaal. Zo pas seert het aanhoudende probleem van drugsdealers in de wijk meer dere keren de revue. Maar ook het tekort aan recreatief groen, be hoefte aan een schonere wijk, de gevaarlijke verkeerssituatie op de Reuverlaan en het gemis van een gezellige, veilige en droge hang plek voor 14 tot 18-jarigen zorgen voor rumoer. Als je niet richting urban of rap gaat, is dat best lastig." Ze heeft met al haar nummers con nectie, maar als ze écht moet kie zen, steekt 'Zoete witte wijn' daar toch wel bovenuit: "Het schets mijn persoonlijkheid en heeft als onderliggende gedachte; lekker eigenwijs zijn en doen waar je voor staat." Wat bezoekers zondag kun nen verwachten? Beekman: "Een combinatie van blije, vrolijke lied jes. Nummers waar ik een verhaal vertel, relativeer en grapjes maak. Voornamelijk eigen werk, dat is toch het leukst om te doen." Info: Locatie The King Of Italy, Huibevendreef 2. Aanvang 1130-13.00 uur. Toegang gra tis, vrijwillige bijdrage wordt gewaardeerd; www.laurabeekman.nl VL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 29