G w z ijknieuws Modeshow Terre des Hommes uid Bingo in Spijkerbeemden HDnf° Oranje Rally opnieuw tijdens Koningsdag Theatervoorstelling over dementie in Het Laar Talentenjacht Volkszanger Junior 2018 van start DONDERDAG 15 MAART2018 TILBURGSE KOERIER 14 £0^5^ Pythia Winia FOTO: Cleo Goossens Mi FOTO: Oranje Comité Tilburg Volkszanger Junior winnares 2017 Chana de Bruijn op het Festival van het Levenslied een DePvdATill Wnf° Meer informatie over de voorstelling vindt u op www.pythiawinia.nl/oploskoffie ?ns in Meer informatie: www.factorium.nl/volkszangerjunior bingoavond met mooie prijzen. Ook is er een extra levensmiddelenron de. De bingo begint om 20.00 uur. Adres: Don Sartostraat 4 in Tilburg. Volksza De orge kundige strikken. tateert. De it haar zor- Leijpark Vertrekpunt van deze tocht is ca fé Het Maoske, Middelstraat 24 Tilburg - Dit voorjaar gaat talentenjacht Volkszanger Junior voor de derde keer op zoek naar jonge levens- liedtalenten tussen 9 en 16 jaar. Tilburg - De traditionele oldtimerrit op Koningsdag wordt ook dit jaar georganiseerd. Het Oranje Comité Tilburg heeft weer een mooie route uitgestippeld, deze keer door het Brabantse polderland. Eindpunt is zoals vanouds het Leijpark, waar het Leijparkfestival traditioneel georganiseerd wordt. Voor deTilb wensen die De afgelopt De komend Na de 200 r huidige coll I de hoogste de wijken ei maar de bal Tilburg als g Wij willen a in plaats va het groen ir huurwonini ineen cultu I stadsdeel w Filmpje Wil je meedoen? Stuur vóór 1 april a.s. een auditie-filmpje waarin je je voorstelt (met naam en leeftijd) én waarin je jouw favoriete Neder landstalige liedje zingt naar volks- zangerjunior@factorium.nl. Het moet een echt Nederlandstalig levenslied zijn. Kies dus geen pop- nummer en zorg ervoor datje het liedje heel goed kunt zingen. Fase 2 nieuwbouwwijk Willemsbuiten verdeeld over zes buurtjes. Fase 1 is ,Mri opgeleverd en bewoond. Alle wo- aan een Sta ningen in fase 2 zijn verkocht. Deze |eeS| u j n (j( maand worden de eerste woningen van fase 2 opgeleverd, de bouw van de laatste woningen in fase 2 is in februari 2018 gestart. De woningen van fase 3 zijn in verkoop. DDED BI Meer informatie over het programma van het Leijparkfestival is te vinden op www.facebook.com/OranjeComiteTilburg Eerste prijs is een optreden tijder het Festival van het Levenslied i Tilburg. Maar sowieso krijgen alle finalisten gratis zangles en coa ching bij Factorium Podiumkun sten en ze mogen twee liedjes zingen in de nieuwe finaleronde bij Café Bolle. Dus heb jij die snik? Of het talent om het te leren? Kun jij de jury van ervaren volkszangers overtuigen? Doe dan mee en stuur je auditie- filmpje in vóór 1 april! Deskundige jury De veertien kinderen die het bes te hun zangtalent in het filmpje laten zien, mogen op zondag 15 Tilburg - De bouw van de laatste wo ningen in fase 2 van nieuwbouwwijk Willemsbuiten is gestart. Ten zuiden van de Ringbaan-Zuid in Tilburg, tussen de Goirleseweg en de Stap- pegoorweg, verrijst Willemsbuiten. Willemsbuiten is een nieuwbouw wijk met ongeveer 480 woningen, Tilburg - Op zaterdag 24 maart or ganiseert country linedance-groep The Dream Dancers in wijkcentrum Spijkerbeemden een gezellige Indringend beeld Zoals Pythia en theatercritici aan geven is haar voorstelling 'Oplos- koffie' deels autobiografisch: "Een aangrijpende en uiterst herken bare voorstelling over dementie en wat dit doet met de directe omgeving van de dementerende. Deze voorstelling is doorspekt met humor én een groeiende zwarte rand. Recht uit het hart en als 'er varingsdeskundige' slaat Pythia heersende taboes over en stapt, met respect, middenin de mate rie. Met Oploskoffie ziet u een in dringend beeld van drie vrouwen; oma, dochter en kleindochter. Elk reageert op eigen wijze op de de mentie van de oudste. Oma staat centraal en 'loopt leuk leeg', zoals in De Moer. Het bonte lint van di verse voertuigen wordt om 14.00 uur verwacht in het Leijpark. Daar wordt u met richtingborden het park binnen geleid waar ruimte is vrijgehouden om uw voertuig te parkeren en trots te tonen aan de vele duizenden bezoekers. Gelieve tot minimaal 16.00 uur te blijven zodat iedereen kan genieten van alle mooie oldtimers. Het Leijparkfestival, het grootste gratis familie-evenement van Til burg op Koningsdag, biedt een breed programma van allerlei acti viteiten en muziek, dat eindigt om 18.00 uur. verkopen gaat naar Watch land. Watch Nederland zet om seksuitbuiting van minderjarig gen te stoppen door de loverboys in Nederland aan te pakken. De kleding die wordt getoond kan na afloop van de modeshow wordert gekocht. Wilt u deze modeshow bijj wonen en gezellig rondsnuffelen? De winkel is op tweede paasdag open van 14.00 tot 17.00 uur. Tilburg - Dementie, we vroeger of later waarsch maal mee te maken, als als mantelzorger. Niet vreemd dat dit thema ook door theatermakers, vaak zeer persoonlijk gekleurd, wordt opgepikt. Wie heeft niet.ge- hoord over de film 'Mam', van Adel heid Roosen en de solovoorstel ling 'Ma', van Hugo Borst, gespeeld door Eric Corton? De theatervoorstelling 'Oploskof fie' van Pythia Winia doet mee in deze theater top drie van Neder land. Maandag 19 maart komt Wi nia van 19.30-21.30 uur met haar voorstelling naar Het Laar aan de Generaal Winkelmanstraat 175 in het kader van de 'Vergeet Me Niet'-avonden, die speciaal voor geïnteresseerden en betrokke nen bij dementie georganiseerd worden. U kunt de voorstelling gratis bezoeken en bent van harte welkom. Vanaf 09.30 uur verzamelen perso nenvoertuigen, vrachtwagens en motoren van 25 jaar en liefst veel ouder bij het vertrekpunt. Daar wordt het deelnamepakket uitge reikt dat bestaat uit een program ma inclusief routebeschrijving, lunchpakketten en rallyplaat. De rit zelf start rond 11.30 uur. Deelnemen aan de Oranjerally kan door een deelnamebewijs aan te schaffen via webwinkel www.le- ijparkfestival.nl Het is net als vorig jaar mogelijkom extra lunchpakket ten voor bijrijder en/of passagiers op de achterbank aan te schaffen. Bezoek de webshop vóór 12 april om zeker te zijn van deelname. april meedoen aan de halve finale in Theaters Tilburg. Ongeveer de helft zal daarna doorgaan naar de finale op 27 mei in Café Bolle. En daar wordt dan de uiteindelijke ranger Junior 2018 gekozen. ganisatie heeft een zeer des je jury uit het vak weten te In de voorronde winna res van Volkszanger Junior 2017 Ghana de Bruijn, zangeres Isabelle Amé (die het podium deelde met o.a. Guus Meeuwis) en een perfor mancecoach van Factorium Podi umkunsten. De jury voor de finale bestaat uit Haagse volkszangeres- sen Maria en Gaby Kagie (moeder en dochter), een docent van de Arnhemse ROC-opleiding 'School van het Nederlandse lied'. En als klapper op de vuurpijl John van de Ven, schrijver van vele liedjes van André Hazes. de kleindochter constat dochter reageert vanuit gende rol, zorgend naar boven en beneden. Angst, humor, onzeker heid, verbloemen van het verge ten, zoeken van nieuwe logica om gedrag te verklaren...., het pas seert allemaal de revue. Tilburg - Op maandag 2 april, tweede paasdag, heeft Terre des Hommes haar jaarlijks terugkeren de modeshow in de winkel aan de Korvelseweg 87 in Tilburg. In deze show, die duurt van 15.00-16.30 uur, lopen vrijwilligers en vaste klanten als model mee. Terre des Hommes Tilburg verkoopt gebruikte goederen van zeer goe de kwaliteit. De opbrengst van alle

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 14