O I bod Lijst 14 C NIEUWE COLLECTIE NIEUWE COLLECTIES Digitale routewijzers en wandelnetwerk Pj olumn Statiegeld Nominaties Junior Stadsdichter bekend g SMOLDERS TILBURG w BEHNIOUR 4 3 3URGSE KOER Sterk &Verbinde Frans van Aarla FOTO: Joep de Beer ash.nl Petra Jansen iwinkel Maatwerk is de kracht MEUBELHUIS Quality living by Coenen ■Ui Meer informatie: www.juniorstadsdichter nl en www.facebook.com/ juniorstadsdich tertilburg *n ko- podi- Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) www.poppelsmeubelhuis.com Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 - 18.00 u - dinsdag gesloten WWW.LIJSTSMOLDERS.NL resterma. Quality beds by Coenen rsonen. De n verband >laatsen is magnitude Hanihnai/c deMinif Regio's grootste sla< Tilburg - De nominaties voor de positie van Junior Stadsdich ter 2018 zijn bekend. Veertien leerlingen van acht scholen voor het voortgezet onderwijs in Tilburg doen mee. Hans Smolders wil een zichtbare wijkwethouder zijn die snel en effectief problemen aanpakt en oplost. De LST wil een wethouder leveren die fulltime bezig is met onze wijken. Bij problemen van allerlei aard zal hij dan snel ter plekke zijn. Voor de huidige wethouders is uw wijk nu maar bijzaak. Dat moet en kan anders en daar wil Hans Smolders zich met hart en ziel voor inzetten! Na 8 jaar inhoudelijk en positief kritisch oppositie voeren, verdient Lijst Smolders een eerlijke kans in het college van B&W. De LST wil echte verandering. De politiek is hard aan vernieuwing toé. In de oppositie konden we jammer genoeg de afgelopen 8 jaar weinig anders doen dan wanbeleid en geldverkwisting telkens pijnlijk blootleggen. De Lijst Smolders wil onderhand wanbeleid en geldverkwisting voorkomen en problemen snel en doeltreffend gaan oplossen. Om er zeker van te zijn dat Lijst Smolders in het college van B&W komt, zullen we de grootste partij moeten worden. Het gaat nog maar om een paar duizend extra stemmen. Daarom roepen wij iedereen op in Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout om 21 maart naar de stembus te gaan. De genomineerde leerlinger men tijdens een spannende i umwedstrijd op dinsdag 20 maart van 19.30-22.00 uur in Factorium tegen elkaar uit voor de titel Junior Stadsdichter. Tijdens de interne scholencompe titie heeft iedere school een eigen invulling gegeven aan het schrijf- en nominatietraject. Slechts twee regels waren van kracht: de ge dichten moeten in het Nederlands geschreven zijn en over Tilburg gaan. De komende weken schrij ven de genomineerde leerlingen een tweede stadsgedicht. Zij krij gen hierbij hulp van een redacteur. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 MAART 2018 Duizenden jongeren drinken dagelijks blikjes energie- drank. Een mierzoet (en in mijn ogen ontzettend smerig) goedje waar je een flinke op pepper van krijgt. Je schijnt er zo veel extra power van te krijgen dat je er vleugels van krijgt. Tenminste, zo jubelt de reclame. Maar waarom heb ben veel van die jongeren dan toch geen energie om, na het drinken van hun levense lixer, het lege blikje even in de vuilnisbak te gooien? Ook van andere drankjes krij gen mensen blijkbaar maar weinig fut. En dus liggen de straten en plantsoenen van Tilburg vol met lege bier- en colablikjes, en flesjes yog- hurtdrank. Zo makkelijk om je verantwoordelijkheid af te schuiven op BAT en Diamant. Die houden het ook allang niet meer bij met schoonma ken trouwens. Met al die rotzooi in de na tuur vergiftigen we boven dien onszelf. In zee heeft zich een enorme plastic soep ge vormd die onze gezondheid bedreigt. Er moet dus iets veranderen en dat zullen we samen moeten doen. Het uit breiden van de statiegeldre- geling is een begin van een oplossing. Veel burgers zijn bereid om wat extra te beta len voor hun drank en wat va ker de emballageautomaat te bezoeken. 200 gemeenten - waaronder Tilburg - hebben zich verenigd in de Statie- geldalliantie, die de Tweede Kamer oproept het zwerfaf- valprobleem serieus aan te pakken. Alleen de supermark ten laten het afweten. Behal ve Aldi en Lidl dan, maar dat is niet zo gek; in Duitsland is het inleveren van PET-flesjes en blikjes al lang gemeen goed. De straten zijn er ook een stuk schoner. En zo zijn de Nederlandse su permarkten eigenlijk net zo slecht bezig als die aso's die hun blikjes energiedrank op straat smijten. Wel flink ver dienen aan de verkoop van drank, maar niet de verant woordelijkheid nemen voor de troep die het veroorzaakt. Hopelijk kiest de Tweede Ka mer binnenkort gewoon de kant van het milieu. Ook volgen de leerlingen een per formance workshop, zodat zij hun gedichten goed kunnen overbren gen op het podium. Tijdens de podiumwedstrijd op 20 maart wijst de vakjury de twee beste kandidaten aan. Daarna is het aan het publiek om de uitein delijke winnaar te kiezen. Naast gedichten zijn er deze avond ver schillende (muzikale) optredens van onder andere Stadsdichter Onias Landveld en huidig Junior Stadsdichter Rozelijn van Gurp. Wilt u hierbij aanwezig zijn stuur dan een e-mail naar lilyspaan@bi- bliotheekmb.nl o.v.v. Junior Stads- tilburg - Op woensdag 7 maart heeft op het Burgemeester Stekelenburgplein de officiële lancering plaatsgevonden van de digitale rou- tewijzers en de uitbreiding van het wandel- netwerk. De openingshandeling werd verricht door wethouder Erik de Ridder (rechts) en Niek van den Broek van het Ondernemersfonds Tilburg. De digitale routewijzers zijn speciaal ontwor pen voor Tilburg en geven de bezoeker infor matie over het aanbod en evenementen in de binnenstad. Het wandelnetwerk biedt heel Nederalnd mooie wandelroutes. In Tilburg was er nog geen aansluiting tuussen station en cen trum en de groene omgeving. Nu wel. Bezoe kers kunnen nu vanaf het station starten met hun wandeling. dichter en het aantal perse toegang is gratis, maar in met het beperkt aantal pl. aanmelden noodzakelijk. dingen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3