ijknieuws R Verkiezingsdebat stadsdeel Reeshof eeshof Bijzondere reis naar Suriname Tom Lanoye naar Bibliotheek Heyhoef Mi BIT pleit voor transferium Reeshof Werner Vermelis 'Spartan Brand Ambassador' 'Het wordt een LSD-trip zonder de LSD' F TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 MAART 2018 17 DOORTIEME BRUURS ïtter te DOOR ZAMIRE WILLEMS Info r in de Reeshof moet )e bewoners en de raadslede de Reesf kom n= de Rees Het TILBUF gelen Tilburg - Een muzikale wereld vol verwondering, verrassing en verbeel ding.'Down the Rabbit Hole'neemt het publiek mee op reis langs een bonte verzameling van theatrale personages, die de muziek van Des Uni que doorkruisen, onder steunen en versterken. reizigers met isjees vanaf het station l, ïlektrische .«..rzij maanden van voorberei- ling met onder meer harde trai ling en aangepaste voeding is Ver- Heyhoef. Van elke komt een kandidaë tig in de Reeshof het ma onderbouwen, uit de Reeshof zijn i welkom. Om 19.30 uur z spreksleider Richard Eng« debat openen. Wie weet het beste wat er de ko mende 4 jaar gebeuren? De Hind Hakki Na ruim een jaar van voorbereiden, uitdagingen op financieel, crea tief en muzikaal gebied te hebben doorstaan en zestien Nederlands en Engelstalige nummers 'Des Uni- que's'te hebben gemaakt, moet het dit weekend dan echt gaan gebeu ren. Iets waar ook Hind Hakki, één van de gastartiesten én oud-Des lburg - Twee en een half jaar ’leden kreeg Werner Vermelis een ernstig ongeluk, waardoor hij moest stoppen met zijn passie ijs hockey. Bij zijn revalidatie kwam de nu 50-jarige bewoner van de Reeshof terecht bij crossfit, waar hij erin slaagde om in drie maan den weer aardig fit te worden. Dit smaakte naar meer. Afgelopen jaar is de Tilburger een weg inge slagen om gezonder en fitter te worden buiten het crossfit. Samen met zijn sportbuddy is hij voor de grap begonnen aan obstacle races en uiteindelijk beland bij de zoge heten spartan races. Deze races werden afgelopen jaar meer dan 300 keer georganiseerd in meer dan dertig verschillende landen. Uiteindelijk heeft Werner Vermelis I in december j.l. meegedaan aan de ultieme beproeving, het WK in Usland. Dankzij BIT meent datje zo'n terrein moet opplussen en meer moet bieden dan louter gratis parkeerplaatsen. "Om te laten zien datje er ook een stukje stadspromotie mee kunt maken, gaan we op een ludieke manier het Reeshof Transferium openen", aldus Jontie Haans. Zo kunnen reizigers met een heuse paardensjees vanaf het parkeer terrein naar het station gebracht worden, zijn er elektrische fietsen Op donderdag 15 maart om 19.00 uur vindt er een presentatie over deze reis plaats in wijkcentrum Heyhoef aan de Kerkenbosplaats in Tilburg. Hebt u interesse om deze avond bij te wonen? Laat het even weten aan Henk van Tilborg, tel. 06-53648374 of e-mail henk- vantilborg@live.nl politieke partij iat die woonach- iet partijprogram- i. Alle bewoners vanaf 19.00 uur zal de ge- gelfriet het Harmonische, warme klanken weer kaatsen door de gymzaal van basis school De Elzen als het 14-koppige koor Des Unique het nummer 'Kiss from a Rose' van Seal inzet. Meer stemmige zangpartijen zorgen voor een waar kippenvelmoment en ontnemen alle vooroordelen dat een koor saai en stoffig zou zijn. Tilburg - De autodruk op het cen trum verminderen via een transfe rium vinden veel politieke partij en een goed idee. Burger Initiatief Tilburg (BIT) wil vier transferia in de stad, om uit alle windstreken automobilisten op te vangen. De parkeerplaatsen aan de Da- lemdreef bij de Reeshof speel tuin zijn volgens BIT uitermate geschikt om als transferium te dienen. Des Unique tijdens een van hun repetities met gastartiest Hind Hakki. Het kind is prachtig!" vertelt me- de-koorlid Paulien Mars, over één van de getalenteerde, jonge dan seressen. "Het wordt een LSD-trip zonder de LSD, een soort van Alice in Wonderland. De show gaat over alles watje niet zou verwachten. En dat laten we ook terugkomen in de locatie", ligt Verhaeren toe om de toch wel opmerkelijke keuze voor een showroom van een autobedrijf te verklaren, die voor de gelegen heid wordt omgetoverd tot een uniek Wonderland. Iets waar Ver haeren naar uitkijkt: "Normaal spe len we in theaters met pluche stoe len. Nu is het een rauwe locatie." tilburg - Van 20 tot 30 november organiseert de stichting Kansrijk Suriname een anders dan anders reis naar Suriname. De stichting probeert op een bijzondere ma nier kansarme mensen in Surina me een kans te geven. Er worden verschillende projecten bezocht, ook in het oerwoud. Unique-lid, erg naar uitkijkt. Ge boeid luistert ze naar de laatste fi netune momenten van het koor tot het haar beurt is. Een blaadje met eigen geschreven tekst voor nu nog even bij de hand. "Ik vind het spannend, ik heb nog nooit zoiets gedaan. Het is echt een uitstapje voor mij." Als veelzijdig artiest be heerst Hakki onder meer de fijne kneepjes van de rapkunst, is ze be genadigd zangeres, coach, schrijver en regisseert ze video's. Voor deze show stapte ze voor even uit haar comfortzone. "Iets uitvoeren in het Nederlands, doe ik niet vaak. Maar ik heb de smaak wel te pakken als het om Nederlandstalig schrijven gaat." Of ze zin heeft in de optre dens? "Jazeker!" melis in Usland eerste geworden in zijn eigen leeftijdscategorie, 18e bij de mannen overall en 21e in de hele race, waaraan o.a. ook de fits te vrouw ter wereld mee deed. Een enorme prestatie van de Tilburger, zeker in de wetenschap dat 3 uur en 34 minuten in de kou en in het donker heeft geracet, want het Spartaanse evenement begon al om 6 uur 's ochtends. Omdat Werner tijdens de aanloop naar zijn topprestatie veel mensen kon motiveren tijdens wedstrijden en trainingen, waaronder mensen van zijn eigen leeftijd, heeft Spar tan USA besloten dat hij zich nu of ficieel Spartan Brand Ambassador mag noemen voor Europa en het Midden-Oosten. Een bijzondere titel, die slechts een select aantal mensen mag dragen. Inmiddels doet Vermelis mee aan meerdere internationale wedstrijden. Op za terdag 17 maart neemt hij bijvoor beeld deel aan de Stadion Sprint in Parijs. Later dit jaar staan wed strijden op het programma in o.a. Maastricht, Tirol en Schotland. De avond vindt plaats in het ka der van de Boekenweek, van 10 tot en met 18 maart. De film Spra keloos is gebaseerd op een boek van Lanoye. Het verhaal gaat over het leven van de succesvolle schrijver Jan Meerman dat over hoop komt te liggen wanneer zijn moeder onverwachts een beroerte krijgt. De film begint tilburg-Op woensdag 21 maart mag er weer gestemd worden voor de gemeenteraad van Tilburg. Door te stemmen oefen je invloed uit op de keuzes die de gemeenteraad in de periode 2018-2022 maakt. Je kiest de vertegenwoordigers die jouw stem in de gemeenteraad laten horen. Weet jij op wie je gaat stemmen? Kom op maandag 12 maart naar het verkiezingsdebat in Wijkcentrum beschikbaar en kan er zelfs met een elektrische step naar station Reeshof gereden worden. "Na tuurlijk kunnen mensen ook een voudig te voet naar het station toe, dat duurt ongeveer 10 minu- tjes", weet Jontie Haans. De start van de activiteiten is gepland op vrijdag 9 maart om 16.00 uur op het parkeerterrein van de Reeshof speeltuin aan de Dalemdreef. den die woonachtig zijn in >hof. Kom beslagen ten ijs en naar het verkiezingsdebat in ;eshof. verkiezingsdebat Reeshof wordt georganiseerd door Contour- deTwern en Wijkraad Reeshof. De locatie is Wijkcentrum Heyhoef, Ker kenbosplaats 2 in Tilburg. Kijk voor een actueel overzicht van de deel nemers op www.wijkraadreeshof.nl Informatie: 10 en 17 maart, aanvang 20.30 uur, 18 maart, aanvang 16.00 uur. Locatie Autobedrijf Probaat, Leharstraat 21. Entree 12,50 (voorverkoop), aan de deur 13,50. Meer informatie: www.desunique.nl Young Urban Creators Toch kampt ook Des Unique naar eigen zeggen met een vrij negatief karakter. Geheel onterecht volgens koorlid van het allereerste uur, Sabi ne Verhaeren: "Wij voldoen niet aan het stoffige imago. Als mensen ko men kijken, vinden ze het wel leuk!" Het is dan ook een bewuste keuze geweest om zes'Young Urban Cre ators' op het gebied van rap, mo derne dans en straattheater bij hun voorstelling te betrekken. "We zijn op zoek gegaan naar kunstvormen die ons versterken. Zo hebben we bijvoorbeeld een moderne dans, die mooi aansluit op wat wij zingen. tilburg - De Bibliotheek Heyhoef, Heyhoef Cinema en ContourdeT- wern organiseren op zaterdag 10 maart een speciale vipavond: een interactieve lezing met de Vlaam se schrijver Tom Lanoye in com binatie met de film 'Sprakeloos' en een hapje eten. In de pauze tijdens het hapje eten schuift Tom aan voor een Meet Greet. om 17.30 uur. Het eten is in de pauze van de film, om 18.30 uur. De interactieve lezing start om 20.00 uur. Kaartjes voor deze vi pavond kosten 10 euro. Alleen de interactieve lezing bijwonen kost 7,50 euro. Wie alleen voor de film en het eten komt, betaalt 5 euro. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Bibli otheek Heyhoef. IRGSE KOERIER L k

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 17