w ijknieuws R Cora van Nieuwenhuizen eeshof bezoekt Heyhoef S.B.V. Reeshof 5 weer kampioen Opera Carmen live in Cinecitta Lente begonnen bij Kinderboerderij 't Valleike Beatrix College domineert finale scholierendebat JRGSE KOEF TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 1 MAART 2018 23 DOOR ZAMIRE WILLEMS Stagiair Joris Does bekommert zich om de nieuwe wijkbewoners. Het debatteam van het Beatrix College, Veritas Omnia Vindt. 3 Cora van Nieuwenhuizen FOTO: Hans de Vries en debatteer- iale identiteit, het referendum >mpetitie. Jakub Hrusa dirigeert een inter nationale cast van zangers, inclu sief de Russische mezzo-sopraan Anna Goryachova als Carmen en ;sseer- *n. niBURG - Lief, pluizig, zacht en pas enkele weken oud. Koning Winter mag ons land dan in zijn greep houden, met de geboor te van veertien Duitse Reuzen en enkele cavia's kent de lente bij Kinder boerderij 't Valleike een vroege start. Hoop-geboortes Naast de donzige knaagdieren, kijkt de kinderboerderij uit naar dat de dieren rust van een verbouwin van de leg zijn." Een kostenplaatje van 4500 euro, waar de boerderij door de wettelijke ophokplicht sim pelweg niet omheen kan. "Onze grootste angst is dat onze collec tie vogels geruimd moet worden, als er in de omgeving vogelgriep uitbreekt." Daar waar er plannen zijn om in de toekomt het aantal geitjes uit te breiden, geldt dat niet voor de drie alpaca's. "Faya is erg lief, maar ge netisch niet het sterkste jong", zegt de voorzitter over het met een scheve bek geboren alpaca kalf. Doorfokken zal dus niet gebeuren. het Odylphuslyceum, Theresialy- ceum, ROC Welzijn en het Beatrix College deden mee aan de vierde editie van dit toernooi. Met deze overwinning sloot het debatteam van het Beatrix een succesvol debatjaar af. In januari waren de leerlingen de beste debutant op het NK Debatteren voor scholie ren en behaalden ze de achtste plaats. De leerlinger den over de nationa het nepnieuws, en de voetbalcor de Italiaanse tenor Francesco Me li als Don José. De voorstelling begint om 19.40 uur. Kaartjes via www.cinecitta.nl Tilburg - Voor de derde keer is het team S.B.V. Reeshof 5 kampioen geworden in de spelsoort libre. De laatste wedstrijd werd met overtuiging gewonnen met 39.06 punten. Het seniorenteam had een voorsprong van 24.28 punten op de nummer twee, Jan van Besouw. S.B. Concordia werd derde met een punten totaal van 34.50. Op de foto van links naar rechts Bas Vingerhoets, Jo Verrijt, Rob Bakker, Jack Horsten, en Gerrit de Wolf. Op 13 april a.s. wordt in Oosterhout de finale gespeeld door alle zeven de kampioensteams. Dagelijks open Vanaf dit voorjaar zal de kinder boerderij dagelijks bemand zijn door een fulltime, betaalde me dewerker. Een gediplomeerd en vakbekwaam dierenverzorger. Bezoekers zullen niet langer meer onverhoopt voor een gesloten poort staan, veroorzaakt door een vrijwilligerstekort. "De kinderboer derij moet het bruisend hart van de gemeenschap worden", aldus Van Rossem. Tilburg - Beide debatteams van het Beatrix College stonden vrij dag tegenover elkaar in de finale van het Groot Tilburgs Scholie rendebat dat plaatsvond aan de Universiteit van Tilburg. Goud en zilver gingen naar het Beatrix uit de Reeshof. Vorig jaar won het Beatrix College het toernooi ook al. Met succes is de wisselbeker verdedigd. De organisatie van het debattoernooi ligt in handen van Tilburg DebatStad en TDV Ci cero. Het Koning Willem II College, Tilburg - Minister Cora van Nieu wenhuizen (WD) gaat in gesprek met de kiezer. Op woensdag 21 maart zijn er gemeenteraads verkiezingen. In het kader van deze verkiezingen zal Cora van Nieuwenhuizen (Minister van In frastructuur en Waterstaat) op za terdag 3 maart om 11.00 uur een bezoek brengen aan Tilburg. Zij zal samen met de WDTilburg bij win kelcentrum Heyhoef staan. Hier kunnen de Tilburgers onder het genot van een kop koffie met de minister in gesprek gaan. Ook de lijsttrekker van de WD Tilburg, Os car Dusschooten, zal aanwezig zijn. Locatie is de Heyhoefpromenade. “Cavia's nemen niet zoveel ruimte in beslag en mogen allemaal blij ven. Voor de Duitse Reuzen gaan we te zijner tijd een goed huisje zoeken", vertelt voorzitter Rogier van Rossem over het grootste ko nijnenras ter wereld, die eenmaal volwassen een lengte van 75 cm en een gewicht van 8 kilo kunnen bereiken. "De dieren mogen pas weg als ze het goed doen, groot genoeg zijn en we een goed huisje voor ze vinden", zegt Van Rossem, die laat weten dat geïnteres den zich altijd kunnen melder Tilburg - In Cinecitta is op dins dag 6 maart de opera Carmen te zien, in de uitvoering van The Royal Opera. The Royal Opera presenteert op dinsdag 6 maart vanuit Londen Georges Bizet's Carmen - één van de meest po pulaire en bekendste opera's ooit geschreven - wereldwijd live in de bioscoop. Deze uitvoering is een nieuwe productie van de Au stralische regisseur Barrie Kosky. Door de combinatie van passie, sensualiteit en geweld, bleek Carmen te schokkend voor het publiek tijdens de première in 1875 en de opera was aanvanke lijk een behoorlijke flop. Deson danks werd Carmen, door aria's als Habanera en Toreador Song één der meest geliefde opera's, die alleen in The Royal Ope ra House al meer dan 500 keer werd uitgevoerd. Het verhaal schetst de moeilijke relatie tus sen de naïeve jonge soldaat Don José en het uiterst zelfbewuste zigeunermeisje Carmen, een re latie die o.a. door diepe jaloezie een tragische ontknoping kent. nog veel meer 'hoop-geboortes' bij ondermeer de eekhoorns, schil- draven en vuurbuikschildpadden. De Kookaburra, of lachvogel, heeft vorig jaar, toen ons land in de greep was van vogelgriep, nog een jong gekregen. 'Gezinsuitbreiding' dit jaar is voor nu onzeker. Van Ros sem: "De Kookaburra is moeilijk op te hokken. In het ergste geval moeten we ze nu plaatsen in een te kleine voliere. Een onleefbare situatie voor een langere periode. We zijn daarom een fondswerving gestart om een nieuw, ruimer ver blijf te bouwen. Het kan dus zijn

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 23