jmmïIW Wordt Tilburger -.Sjef (26) Sociaal Werker van 2018? j^0 81^ 8^ A contourdetwern KBO helpt u met uw belastingaangifte :her IO V sance Openingstijden Stadsdeel Telefoonnummer Periode Reeshof tot en met 12 april 06 437 00 257 Ma. t/m vrij. 9.30 -12.00 uur 19feb.t/m 12 april Ma. en don. 9.00 -12.00 uur 06 171 12 844 West Noord 19feb,t/m 17 april 06 386 27 765 Oud-Noord toten met 13 april Do. en vrij. 13.00 -17.00 uur 06 441 11 990 26 feb. t/m 12 april Ma. t/m don. 9.00 -12.00 uur Zuid M post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. ien,ervaar en ontdek Sjef van der Klein maakt kans om de landelijke 'Sociaal Werker van het Jaar' te worden. Deze nominatie en de bijkomende aandacht wil hij voor al gebruiken om nieuwe projecten op te zetten en aandacht te vragen voor maatschappelijke opgaven en uitdagingen die hij in de Tilburgse wijken ziet. Hij is trots op zijn nomi natie: "Er komt nu van alles op me af maar ik doe het graag!" Verbinden: dat is de rode draad door Sjefs werk. Dagelijks zoekt hij wijkbewoners, professionals en organisaties bij elkaar om 'zijn' wijk Reeshof een stukje mooier te maken. Hij werkt daarom bijvoorbeeld samen met enkele zorgpartners, zoals praktijkverpleegkundige ouderenzorg Marieke Dooremalen, Gezondheidscentrum Reeshof en Huisartsenpraktijk Tuindorp. Sjef: "Om een concreet voorbeeld te noemen: Marieke kwam laatst een oudere vrouw tegen met een geheugen dat achteruit gaat maar die wel mee wil blijven doen in de wijk. Dan appt ze mij en gaan we samen op huisbezoek om De Belastinghulp van KBO Tilburg is al jaren een groot succes. Vorig jaar hielpen vrijwilli gers samen met ContourdeTwern bijna 2.200 Tilburgers met het invullen van de belasting aangifte. Ook de komende maanden staan de vrijwilligers weer klaar voor leden van de ouderenbonden en alle gepensioneerden die de AOW-gerechtigde leeftijd hebben. Als inkomensgrens geldt 35.000 euro voor een alleenstaande en 50.000 euro voor gehuwden/ samenwonenden. Aangifte doen en eventueel geld terugvragen kan ook voor de vier jaren vóór 2017. Spreekuren in de wijken Mensen die al eerder van de Belastinghulp gebruikmaakten, krijgen in februari opnieuw een uitnodiging. Nieuwe cliënten zijn ook welkom via één van de hiernaast vermelde telefoonnummers. Een afspraak kan alleen worden gemaakt als u in het bezit bent van een machtigingscode. Die kunt u aanvragen bij de Belastingdienst: 088 123 65 55. haar te leren kennen. Ik heb mevrouw daarna meegenomen naar geheugenfitness en ande re activiteiten in het wijkcentrum." Bescheiden als hij is benadrukt de jonge sociaal werker dat alles van twee kanten komt: "De samenwer king tussen zorg en welzijn gaat steeds beter in de Reeshof en dat komt echt niet alleen door mijn toedoen." Sjef is er voor wijkbewoners van alle leef tijden. Vanuit zijn aanwezigheid in de wijken en buurten is hij dan ook bij veel mensen en initiatieven betrokken. "Ik heb het Buurtpunt in de Gesworen Hoek (waarin verschillende organisaties samenwerken) mogen opzetten, mag mooie activiteiten van wijkbewoners on dersteunen en kan bijdragen aan een sterker wijknetwerk. Daar ben ik erg trots op." Sjef is enthousiast en praat graag over zijn vak. Een dag in de week doet hij dat als docent bij ROC Tilburg, School voor Welzijn. Met zijn prak tijkervaring probeert hij de volgende generatie warm te maken voor het vak. Want: "Het is zo mooi om met wijkbewoners en vrijwilligers Neem bij de afspraak alle benodigde papie ren mee, zoals de machtigingscode, de jaar- opgave(n) van het inkomen, bankafschriften, bonnen van medicijnen en toekenningen van zorg- en huurtoeslag. Dan kan de aanvraag meteen worden verstuurd. Ook is dan duidelijk of de Belastingdienst geld terugbetaalt. Het belastingspreekuur in een wijkcentrum kost 6 euro per aangifte, als bijdrage in de kosten voor de vrijwilligers. Als u aan huis gebonden bent, kan een huisbezoek worden gepland. Dat kost 12 euro. 06 510 17 099 06 214 17 727 samen te werken. Zo ontstaan er projecten en activiteiten die de wijken en buurten sterker maken. Dat is toch fantastisch?!" Op 14 maart wordt bekend of Sjef met deze prestigieuze titel aan de haal gaat. Als hij wint, is Sjef een jaar lang ambassadeur van het vak en de branche en wint hij enkele mooie prijzen, waaronder 1.000 euro om te besteden aan een project in de Reeshof. Ma. 13.00 -17.00 uur Din. 8.30 -12.30 uur Muziekmiddag in Spijkerbeemden Elke derde dinsdag van de maand zijn er gezellige muziekmiddagen in wijkcentrum Spijkerbeemden. Voor 3,50 euro entree krijg je koffie/thee, een consumptie en een hap je. Opgeven kan via het beheer, maar je kunt ook contact opnemen met Lisa van Korven, via 06 836 92 667. De eerstvolgende editie is op 20 februari met Marc van Alphen. Je bent welkom van 14.00 tot 16.30 uur. Chef s Level gaat weer open Op 21 februari gaat Chef's Level weer open! Kom jij gezellig dineren in een pop-up- restaurant, waar leerling koks en obers bouwen aan een mooie toekomst? In een ongedwongen sfeer samen met collega's, familie of vrienden? Of als teamuitje? Pop up restaurant Chef's Level is dé plek om een hapje te gaan eten! Het restaurant is elke woensdag geopend van 18.00 tot 21.30 uur en is te vinden in V39, het jongerencen trum van R-Newt aan de Veemarktstraat 39. Reserveren kan telefonisch via 013 543 01 40 (ma-do van 9.00 tot 17.00 uur) of per e-mail: chefslevel@r-newt.nl. Handig om te weten; alleen cashbetaling mogelijk. Vergeet-Me-Niet in de Reeshof Ontmoetingskamer Vergeet-Me-Niet is een plek in wijkcentrum Heyhoef waar mensen met geheugenproblemen en hun naasten zich welkom voelen en elkaar kunnen ont moeten. Maar ook voor mensen die zich (te vaak) alleen voelen staat de deur wagenwijd open. De ochtenden in de Ontmoetings kamer zijn vooral erg gezellig en er wordt van alles ondernomen. Eigen inbreng is altijd welkom. De nadruk ligt op wat nog wél kan en lukt. Je bent van harte welkom op maan dag-, woensdag- en donderdagochtend. Extra hulp voor statushouders Het Oranje Fonds heeft aan ContourdeTwern en ons jongerenwerk R-Newt een bedrag toegezegd voor 'aanvullende wijkgerichte activiteiten' voor statushouders in Tilburg. Het bedrag investeren wij in activiteiten die statushouders helpen zo snel mogelijk mee te doen in Tilburg. Bij de een gaat dat sneller dan de ander, wij bieden dan ook passende ondersteuning voor wie dat nodig heeft. tel mail internet Stem op Sjef! Sjef neemt het in de verkiezing op tegen colle ga's uit Den Haag en Utrecht. Maar jij vindt toch ook dat onze mede-Tilburger het verdient om Sociaal Werker van het Jaar 2018 te worden? Ga dus naar www.zorgwelzijn.nl/verkiezing en stem op Sjef! Samen met de stemmen van de bezoekers van de Dag van de Sociaal Wer ker bepalen de digitale stemmen voor de helft wie de winnaar of winnares wordt. De vakjury heeft ook een belangrijke vinger in de pap: zij bepalen voor de overige 50 procent wie Soci aal Werker van het Jaar wordt. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg GSE KOERIER Vrijwillige belastingconsulenten Vrijwilligers van de ouderenbonden vullen de aangiften in. Zij hebben allemaal een instructie gehad en worden elk jaar bijgeschoold. U kunt er dus op rekenen dat ze goed op de hoogte zijn van mogelijke aftrekposten en dergelijken. De eindverantwoordelijkheid over de aangifte i blijft wel altijd bij u zelf. Meld u aan voor de Belastinghulp door op onderstaande momenten te bellen met het afsprakenbureau in uw wijk. U spreekt dan ook af of u naar het wijkcentrum komt of dat de vrijwilliger naar u thuis komt. annenkoor- jw naam Secretariaat: colofon adres ie echt itu ities oende ook een ?erd. nder egeleiding ?MFA raat 1 te 15 uur. p24 ilaats, eindigt zijn om ca. ndeals zijn van bands van Greg Osby, ig&Ty-sha- i Dave King tussen de izz met zijn eer succes- 'aarmee ze aal ombou- stukken of I x rw fotö: Drawing Light by Camiel Donders ;ale visboer •Zeeland en isnellers uit a en Adam :huil achter avonturier, r, inspirator cher vertelt 5 uur in de ers Tilburg, ir via www. fonisch via tstreeks aan ilburg. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 FEBRUARI 2018 ii staan op I in Paradox, Iburg. Aan- i rpen 19.30 13.00 euro. ar via

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7