c J ir Factorium zet de bloemetjes buiten olumn IkPas Recordaantal bezoekers voor 013 in 2017 IS Frans van Aarle onderscheiden studentenhuis ps ps Verkiezing beste p,k - Film over Els Brüens vertoond in Tunesië TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 15 FEBRUARI 2018 3 1GSE KOERIER Ruud Jol ie M.E.N.S. Bogarf Petra Jansen tn Uw maat is ons probleem! nl Hackett Tilbum verwel Een dag voor met muziek, c sical. Je ziet sp Tilburg - Op zondag 4 maart wordt Factorium Podiumkunsten omgeto- i verd tot één groot podi um voor het Factorium Festival. 013, Veemarkt- irg, www.013.nl Rletatoró d'n Irste. Met bekende voorgan- als o.a. Jan Melis, Jos v.d. Aa, Xarts, Gerrit Brokx, Miet van inbroek en Roel van Gurp best om trots op te zijn. Schouwburgring 125 Tilburg Tel. 013-5426847 www.ggtilburg.nl - gspecial@xs4all.nl ma. gesloten - do. koopavond TILBURG - jaar rolstot Noorderslag. Vanwege het suc ces verhuist WOO HAH! voor haar 2018 editie naar een nieuw terrein bij evenemententerrein Beekse Bergen. Meer informatie: straat 44 in Tilburc bijzondere masterclasses bijwo nen, terug in de tijd gaan bij een Chaka Khan tribute en er is zelfs een Room for guilty pleasures! Dit is slechts een greep uit het pro- nen knutselen, met muziek bezig kunnen zijn en mee kunnen doen aan mini-workshops. Natuurlijk zijn papa en mama ook van harte welkom. capten van Tunesië. Vandaar dat deTunesiërs h&r de naam 'Mada me Karroussa', Mevrouw Karretje, hebben gegeven. Onder die titel werd enkele jaren geleden ook een documentaire gemaakt over het liefdadigheidswerk van Els. Onlangs vertoonde ze de film zelf op het filmfestival in het cultureel centrum van Chenini, een stad in het zuiden van Tunesië. Na afloop van haar documentaire hield Els Bruëns een speech en vertelde de gasten hoe zij in 1986 begonnen is met het geven van rolstoelen aan de minderbedeelden. Daarna ont ving ze een oorkonde. Ook bij dit bezoek doneerde Els een rolstoel aan een gehandicapte. Kinderen met een beperking kregen een etui met inhoud. gramma. I ma vind je factoriumf. Speciaal voor de kinderen is er een kinderatelier, waar ze lekker kun- ■ril 2018 - Els Bruëns doneert al 32 Istoelen aan de gehandi- tilburg - D66 organiseert dit jaar opnieuwe de verkiezing van het beste studentenhuis. Studenten huizen kunnen zich tot 21 februari opgeven via de website van D66 Tilburg via www.d66tilburg.nl/ac- tueel. Een gerenommeerde drie koppige jury zal uit de inzendin gen drie finalisten kiezen waarop tussen 26 februari en 5 maart een week lang gestemd kan worden. Op dinsdagavond 6 maart reikt D66 Tilburg-lijsttrekker Berend de Vries de trofee uit. Het winnende studentenhuis mag zich een jaar lang het beste studentenhuis van Tilburg noemen. in Tilburg worden gisteren heel wat er biertjes en wijntjes lonken. Tenminste, genoeg Tilburgers aan IkPas. Een actie om men- nuleren 30 of geen alcohol te Wethouders Erik Een dag voor jong en oud, gevuld met muziek, dans, theater en mu sical. Je ziet spetterende optredens én kunt zelf in de huid van een superster kruipen bij een van de vele workshops en masterclasses van o.a. Ruud Jolie (gitarist Within Temptation) en Daphne Scheerlink (o.a. Everybody Dance Now). Tussen 13.00 en 18.00 uur wordt alles uit de kast getrokken in een heel afwisselend programma in onder andere Factoriumzaal, De Witte Salon, De Nachtclub, Kin deratelier en Poptempel. Dit alles in lentesfeer. Je kunt op je gemak rondslenteren, genieten van de vele optredens en voorstellingen, meelopen in een mysterietour, muziekinstrumenten uitproberen, je coupe laten stylen door zingen de kappers, openbare repetities en SPECIAL SIZES FOP MEN tilburg - Frans van Aarle van Lokaal Tilburg heeft afgelopen zaterdag de wisseltroffee 'Geminteraods- leuterèèr 2018' in ontvangst geno men uit handen van Prins Ettienne Het volledige program- je op www.factorium.nl/ ifestival Zo'n 15 jaar geleden zat ik als niet-drinker bij een carnavalsorkest. Zeker in het begin wilden mensen graag van me weten waar om ik niet dronk. Want alcohol en carnaval, dat hoort toch bij elkaar? En natuurlijk werden er ook wel eens grappen ge maakt, die ik maar gewoon negeerde. Als je op zo'n avond broodnuchter in de kroeg staat, herinnert het gedrag van sommige men sen je er trouwens meteen aan waarom je het zelf ook al weer bij cola houdt. Maar de laatste tijd lijkt er zowaar wat meer begrip te komen voor het niet drinken van alcohol. Ster ker nog, een tijdelijk lid maatschap van de Blauwe Knoop is ineens helemaal hip. Een paar weken terug zag ik op televisie een re portage over Dry January, waarbij deelnemers de eerste maand van het jaar droog stonden. Ze voelden zich fitter en sliepen beter. Een deskundige legde uit dat ook je cholesterol naar beneden gaat door tijdelijk niet te drinken. En je lever krijgt de kans om zich te herstellen. Ook sinds minder gescho als er meedoen landelijke ac sen te stimi 40 dagen drinken. Wet de Ridder en Hans Kokke en burgemeester Theo We terings geven het goede voorbeeld. Zelf doe ik dus ook mee, maar mij kost het geen enkele moeite. Ik vermoed dat dat voor veel deelnemers anders ligt. Moet alcohol drinken nu het nieuwe roken worden? Zo'n gewoonte die vroeger ok was, maar waar ieder een nu een vies gezicht bij trekt? Nee, ik denk dat een glaasje bier of wijn op zijn tijd best kan, zoals je alle slechte dingen, met mate zou moeten doen. Maar wees je bewust van de ge varen, alcohol is en blijft een verslavend en schade lijk goedje. wist dit jaar ruim 4.875 bezoekers te verwelkomen waarvan maar liefst 67% afkomstig was uit het buitenland. In totaal wist Road- burn in 2017 bezoekers uit 55 ver schillende landen te verwelkomen. Het afgelopen jaar wist 013 een mooie mix aan unieke shows te bieden binnen verschillende gen res. Met shows van Lorde, Alt-J, The Prodigy, Ayreon, Joris Voorn, Logic, Prophets of Rage, Paramore, Dream Theater, Korn, Deftones, Evanescence, Weezer, MHD, Sun- nery James Ryan Marciano, Rag 'N Bone Man en meer viel er voor een breed scala aan muzieklief hebbers wat te genieten. Naast de activiteiten binnen het podium is 013 ook verantwoorde lijk voor de organisatie van hip- hopfestival WOO HAH! dat samen met Mojo Concerts wordt geor ganiseerd. Het festival was afgelo pen jaar 3 maanden van tevoren uitverkocht en verwelkomde op beide dagen 15.000 uitzinnige hiphop fans. Deze prestatie werd ook door de industrie opgemerkt, reden om het festival te belonen met een 'Ijzeren Podiumdier'voor 'Beste Festival' tijdens Eurosonic tilburg - 013 Poppodium wist het afgelopen jaar een recordaantal bezoekers te verwelkomen. Liefst 310.000 muziekliefhebbers wisten afgelopen jaar de weg te vinden naar het Tilburgse poppodium voor shows van klinkende namen als Lorde, Ayreon, Alt-J en meer. Ook wist 013 een Ijzeren Podium dier te verzilveren voor haar aan deel in hiphopfestival WOO HAH! Na de verbouwing van 013 die eind 2015 werd afgerond kan het irgse podium 3000 bezoekers /elkomen in haar'Main'zaal en 700 in de kleinere Jupiler Stage. In 2017 wist 013 gretig gebruik te maken van deze uitgebreide capa citeit. Het podium verwelkomde een recordaantal van 310.000 be zoekers, een groei van ruim 18% ten opzichte van 2016 waar het poppodium 262.000 bezoekers wist te verwelkomen. Met zo'n 12% is een flink deel van de bezoekers van internationale afkomst. Zij wisten de weg te vin den naar één van de ruim 300 ac tiviteiten in 013, maar ook naar het Roadburn Festival. Het vermaarde festival voor doom, metal, stoner en andere hardere muziekstijlen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3