I Tilburgse Koerier Tilburion wordt leeg gemaakt D H 'Ongelooge waor, 55 jaor!?' CTfloor 6 15 en Tilburgse Voorleesfinale bij Factorium CINE cir a[ GEMEENTENIEUWS De Brouwers van Korvel DONDERDAG 15 FEBRUARI 2018 Bouw huizen in Tilburg in principe aardgasvrij Pagina 8,9 en 10 [GEBITSPROTHESES] 8,50 1,95 turg, FOTO: Joep de Beer TK (MOLENWUK) bakkerfloorvanlieshout.nl ?csavers :ilms en meer Voor elke situatie een passende oplossing De winnende grote waogen van de Schèèl Praaje. Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 Tilburg erstructureerd: gen en veel groen 16+17februarl 2,50 1,00 23 i stel Ie. Natk krijgi Nieuwe roltrap, rolpaden en overkapping stalling Heuvel Ontwerp embleem Bij het motto hoort het s bleem dat Kruiken en Krt gedurende het carnavalsseizoen met trots dragen. 2019 is een extra speciaal j' jaar opent stad :- stadsem- ruikinnen Tilburg - 'Ongek jaor!?'Met dat mot stad het 55e jaar naval in.Tijdens URGSE KOERIER Nederlands Studenten Kamerkoor zingt over oorlog en vrede Q or, 55 ruiken- mbaarcar- detradi- tilburg - Op woensdag 21 februari organiseert de Bibli otheek Midden-Brabant de Tilburgse Voorleesfinale. looge waor )tto gaat Kru arvanopenl is Et Sebiet, -enen van acht e gemeente Til- isdag voor het i op schoolni- /ijkniveau is al )len gestreden voor bibliotheken. Weekendaanbiedingen Honing of Kandijkoek Parijse bol Vlaai van de maand Peren-chocolade vlaai Brood van de maand Eiwitrijk brood wog, VAN LIESHOUT Groeseind geher nieuwe woninge Tilburg - Het heeft even geduurd, maar er wordt nu werk gemaakt van de sloop van het bekende apparte mentencomplex Tilburion aan de Spoorlaan. Het gebouw wordt gesloopt om plaats te maken voor een nieuw busstation naast het NS-station. Op dit moment wordt het gebouw leeg gemaakt in aanloop naar de definitieve sloop van het gebouw. Deze spannende voorronde van de Nationale Voorleeswedstrijd vindt plaats tussen 15.00 en 17.00 uur in de theaterzaal van Facto rium aan het Koningsplein. De presentatie van deze middag is in handen van kinderboekenschrij ver Thijs Goverde. Doel van de Voorleeswedstrijd is het plezier in lezen te vergroten. De jury bestaat uit Loek Sijbers, directeur van Fac torium, Erik van Os, schrijver en dichter, en Angelique de Kort van de Bibliotheek Midden-Brabant. Samen kiezen zij de Tilburgse Voorleeskampioen 2018. tionele afsluiting van carnaval op dinsdagavond, heeft Prins Etienne d'n Irste het motto voor het nieu we carnavalsjaar bekend gemaakt. jaar, want dan wordt 55 nbaar carnaval in Kruiken- d gevierd. Jij hebt de kans om nieuwe embleem van Kruiken- J te ontwerpen. Geef jij carna- in Kruikenstad tijdens het jubi- mjaar vorm? Ben jij creatief, heb je een groen-oranje hart en wil jij aan de slag om het nieuwe motto visueel uit te dragen? Dan daagt Carnavalsstichting Tilburg je uit om deel te nemen aan de officiële ontwerpwedstrijd. Waar moet het nieuwe embleem aan voldoen? Het formaat van het ontwerpvak bedraagt 10x8 cm met afgeronde hoeken, plat/vlak ontwerp zonder verhogende ele menten, letterlijke vermelding van Kruikenstad 2019, letterlijke ver melding van: Ongelooge waor, 55 jaor!?, draagbaar aan groen-oranje koord en een visualisatie van het nieuwe carnavalsmotto. Landelijke finale Voorleeskampioenen van alle pro vincies treffen elkaar ten slotte op mei in de Schouwburg in Am- dveen voor de Landelijke Fina- De winnaar is een jaar lang De rionale Voorleeskampioen en krijgt naast een boekenbon een trofee mee naar huis en de wissel trofee voor zijn of haar school. De Nationale Voorleeswedstrijd is een initiatief van Stichting Lezen en de De bekendmaking betekent voor veel carnavalsvierders ook dat de creatieve voorbereiding van het nieuwe jaar weer begint. Het is echt waar: we vieren al 55 jaar openbaar carnaval in Kruiken stad! Of moeten we zeggen pas 55 jaar? Want carnaval in Kruikenstad is nog volop in ontwikkeling. En dat doen we samen met alle Krui- ken en Kruikinnen. deze finaleplaatsen. De beste kan didaten lezen een fragment voor uit een zelfgekozen jeugdboek. De winnaar van deze ronde gaat als Voorleeskampioen van Tilburg door naar de Halve Provinciale Fi nale op zaterdag 24 maart in Cul tureel Centrum Jan van Besouw in Goirle. Op 20 april is de provinciale finale in Oisterwijk. Schoolkampioenen De Voorleeskampioer basisscholen uit de g burg treden woensv. voetlicht. Niet alleen veau, maar ook op wi door 29. scholer. azen Ssssssttt...... voorlezen jcüteri.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 1