ijknieuws R Mountainbiken voor kinderen eeshof met Duchenne Spierdystrofie Repair Café in Wijkcentrum In De Boomtak Angst- en dwangklachten Leerlingen O.B.S. De Fonkel snuffelen aan beroepen Inloopavond Muziekcentrum Rewind DONDERDAG ,15 FEBRUARI 2018 13 Vanaf 1 maart gaat Rewind officieel van start. i op vrije en blijft I Vragen? Neem dan contact op via info@duchenneheroes.nl of bel naar 088-3665460. Het ekening maand na zv.tilburg.nl :asso stop- mier. »n keer of d altijd het linste de een andere ingen hon- jrg staatin- ■dres waar >nen of u de onroe- opende het dus loeft u w.tilburg. jrg.nl of DOOR CARLA MIERES EN HAILEY TUIJTELAARS 17 febrt >m aan >er post rheidónl. U ichtenbox. zonder spaart van idle Hen. en ing waar ingklach- erva- I door igaan. ;ld een gt, hangt -ermogen. g.nl/kwijt- bel 14013 een besluit ing mee lag voor Tilburg - Weer een beetje bijgekomen van carna val? Dan wordt het mis- I schien tijd om aandacht te besteden aan spullen die kapot zijn. Kom dan zaterdag naar het Repair Café in wijkcentrum In De Boomtak. ileer dan irg.nl. Of g. Doe dit g. Voor lijk 12 april Nederlandse samenlevi uilen op t bezwaar- arschrift, fining, itstel van rtegen in één URGSE KOERIER TILBURGSE K0ER,ER Gereedschap dat je niet meer ge bruikt en dat thuis maar in de weg ligt kun komen inleveren. Dit ge reedschap gaat naar de Stichting Gered Gereedschap Loon op Zand. Heb je heel veel gereedschap of hele grote voorwerpen die je zelf niet kunt brengen? Dan kan het bij je thuis opgehaald worden. I Hailey Tuijtelaars (I) en Carla Mieres. j| Tilburg - Knallende kurken, kleurrijke confetti en vro lijke muziek zorgden 8 november vorig jaar voor een V feestelijke opening van IMC Basis op O.B.S. De Fonkel. Een lesprogramma waar kinderen kennismaken met verschillende carrièremogelijkheden. Als afsluiting van de les journalistiek schreven wij, Carla Mieres (10) en Hailey Tuijtelaars (11) dit artikel. ge gevraagd. Soms is het druk en moet je wat geduld hebben voor je aan de beurt bent. Maar met een gesprek je met andere mensen uit de wijk bij een lekker kopje koffie gaat de tijd snel voorbij. En wie weet, zijn je spulletjes weer zo goed als nieuw als je het Repair Café weer verlaat. Tilburg - Vrijdag 16 februari tussen 19.30 en 22.30 uur zijn muzikanten en muziekliefhebbers van harte welkom op de eerste inloopavond waarop Muzikantenvereniging Rewind tekst en uitleg geeft over de mogelijkheden en toekomst plannen van het nieuwe muziek centrum in de Reeshof. De inloop avond op vrijdag keert wekelijks terug en blijft voorlopig vast on derdeel van de activiteiten van Re- JëTöént op 17 februari vanaf 13.00 uur welkom aan de Boomstraat 81 in Tilburg. Tot vier uur kun je je ndommen voor reparatie aan- en. Deskundige vrijwilligers eren, liefst samen met jou, de en weer in orde te krijgen. Je kunt terecht met elektrische ap paraten, computers en fietsen. En met kleine reparaties aan kleding weten de vaardige dames achter de naaimachine wel raad. Hiervoor lyprdt slechts een vrijwillige bijdra- tilburg - Duchenne Heroes is de naam van een indrukwekkende zevendaagse mountainbiketocht door België, Luxemburg, Duits land en Nederland. De bikers fiet sen 700 óf 500 kilometer in 7 da gen voor kinderen met Duchenne Spierdystrofie. De dertiende editie van Duchenne Heroes vindt plaats van 9 tot en met 15 september 2018. De organisatie van Duchenne Heroes verzorgt op woensdag 21 februari om 19.30 uur een Du- We hebben tot nu toe al les gehad van onder andere een onderne mer, een wijkverpleegster en twee journalisten. Soms krijgen alle leer lingen daarbij ook opdrachten om uit te voeren. Eén van de opdrach ten van de eerste les journalistiek was om zelf een krantenstukje te schrijven, maar dan voor de grap, als oefening. Dat was om kinderen uit te kiezen die een echt stukje voor deTilburgse Koerier mochten schrijven. Wij, Carla en Hailey uit groep 7 en 8, zijn de gelukkigen geworden! IMC Basis is ervoor om kinderen meer kennis te laten maken met de ring. Op dit er nog maar elf scho- .and waar IMC Basis les is dan ook heel bijzon- -!sschool De Fonkel één is, waar de lessen een -orden gegeven. Daarbij iiulp ingeschakeld van "en. Dat zijn mensen c komen vertelk Leerzame excursies We krijgen een jaar lang iedere woensdag les over verschillende onderwerpen. De eerste drie lessen gingen over journalistiek. Vandaar ook dit artikel in de krant. Daarna hadden we Zorg en Welzijn, Onder nemen en we krijgen ook nog les over politiek en recht. We hebben niet alleen lessen, maar ook leuke en leerzame excursies. Laatst zijn we nog naar de dagbesteding van Amarant geweest, dat was heel ge zellig. Een aantal klasgenoten ging sporten met ouderen, sieraden ma ken en zingen en dansen met ou deren. Er was zelfs een oma die heel vrolijk aan het meespringen was op de muziek. 1 moment zijne len in Nederlar geeft. Het der dat basiss van de elf is, jaar lang wok I wordt de hi gastdocenter, over hun baan Masterclass Er komt ook nog een masterclass waar één van de ideeën van de leerlingen wordt gekozen als onder werp. Een aantal klasgenoten hoopt nog les te krijgen van een dierenarts, chirurg of een wetenschapper. tilburg - Op woensdag 28 februa ri start de Angst, Dwang en Fobie stichting weer met een lotgenoten groep voor mensen met angst- dwangklachten. De ADF stichtir organiseert al jaren avonden mensen met angst- en dwangk ten kunnen praten over hun ring. De groep wordt begeleid twee ervaringsdeskundigen. In deze groep voor lotgenoten wordt er aandacht besteed aan het leven met een angst- en dwangstoornis, bijvoorbeeld paniekklachten, hy perventilatie, PTSS, hypochondrie, wind. Vanaf 1 maart gaat Rewind officieel van start en kan iedereen terecht voor oefenruimte, muziek les of een hapje en drankje in een gezellig muziekcafé. Zondag 18 februari tussen 13.00 en 17.00 uur zijn muzikanten en muziekliefheb bers van harte welkom om kennis te maken met de activiteiten van Muzikantenvereniging Rewind. Ook dit is een wekelijks terugke rende activiteit. sociale angst, smetvrees, contro- ledwang en teldwang. Deelnemers komen maandelijks bij elkaar om te praten over hun ervaringen en om elkaar te ondersteunen. De bij eenkomsten zijn op 28 februari, 28 maart, 25 april, 23 mei en 20 juni, steeds van 19.30 tot 21.30 uur. Loca tie is Wijkcentrum Heyhoef, Kerken bosplaats 1 in Tilburg. HJnfo Voor extra informatie en aanmelden: www.adfstichting.nl. Bel voor vragen naar 0343-52 1031 of stuur een mailtje naar lotgenotencontact@adfstichting.nl. chenne Heroes Café bij Grand Café Reeshof, Heereveldendreef 10 in Tilburg. Tijdens deze informatie avond wordt uitgebreid aandacht geschonken aan de bijzondere uitdaging die de deelnemers te wachten staat. Opgeven voor het Duchenne Heroes Café kan via de website van Duchenne Heroes: www.duchenneheroes.nl KJnfo

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 13