nu o *4 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg or Werkzaamheden aan wegen Wegen dicht tijdens d’n Opstoet op zondag ;en Vanaf najaar 2018 betaald parkeren in de Piushaven Jaarcijfers criminaliteit: minder woninginbraken en overvallen 3 De Piushaven. (Foto gemeente Tilburg) Voorbereidingen nieuwbouw Hendrik van Tulderstraat De kruikenzeiker. (Foto gemeente Tilburg) e-mailservice: www.overheid.nl gratis app: Tilburg - omgevingsalert Bouwvergunningen, bestemmings plannen en andere officiële bekend makingen alleen op internet taat de tpslag van Deg 201C Klaproosstraat Afgesloten tot 2 maart 17 uur. Puccinistraat Afgesloten tot 9 februari 17 uur. nen en he- in- Ringt Aan te versr i de voorbereidende werkzaamheden m Tulderstraat. In het voc iting eind dit jaar 15 bomer ■en snoeien. Ir. proefsleuven 1 ;ring, gas, water en Stappegoorgebied/Willemsbuiten Aanleg nieuwbouwwijk op voormalig sportcomplex Stappegoor. Van Goorstraat Afgesloten tussen Van Berkumstraat en Hoefstraat tot 26 februari 17 uur. irland het eren leuk wordt ran ver- j dan ooit, ipende en en voor bebouw- ral van 1 ki- ngen dis- uiz over hoe ze de jssen. Het i het ken- idgemaakt t (burgemees- >rie en de Offenbachstraat Herinrichting en aanleg blauwe ader in fasen tot half april 2018. Wagnerplein Werk aan noordkant Von Weberpark tot juni 2018. Fietsers worden om geleid. naakt voor *n. Ze spe en is be- Zevenheuvelenweg Weg smaller door werk aan riool tot half maart. iitie dwingt iken over an duurza- slag. Daar in van de biedt," Vries (Mi- t doen we ht voor een assing én geving." ite resulta- onderzoek 18 wordt voor de gbaan-Noord lieg riool (blauwe ader). Rijbanc smald tussen Hasseltrotonde er Oude Lind tot half juni 2018. Taxusstraat Afgesloten tussen het Regenboog- park en lepenstraat tot 27 april 17 uur. veiliger Ti aan de bi je gelukkig gezamenlijl fect. Ik ro“r najaar 2018 betaald It 1 euro per uur voor betalen via de parkeer-app. Het betaald i zaterdag tussen 9 en 02 uur. En op zon- Foto gemeente Tilburg. Tilburg heeft op 2 februari de jaarcijfers op het gebied van veiligheid over 2017 gepresenteerd. Er waren minder woninginbraken en overvallen, de zo genoemde High Impact Crimes. Door werkzaamheden zijn wegen I lemaal of deels afgesloten. Meer ir formatie: http://live.andes.nl/til- burg en www.haalmeeruitdeweg. nl. Slecht weer kan leiden tot wijzi gingen. In de hele omgeving van de Piushaven wordt in het r parkeren ingevoerd. Het tarief voor bezoekers wordt een kaartje uit de automaat of te I parkeren geldt van maandag t/m dag tussen 12 en 02 uur. De cijfers werden bekent door de lokale driehoek (b ter, het openbaar minister politie). In het district Hart van Bra bant waren er in 2017 61 procent minder woninginbraken, vergeleken met het peiljaar 2011. Het aantal wo ninginbraken in studentenhuizen is in 2017 helaas verdubbeld. Er loopt een campagne om studenten bewuster te maken en om ze tips te geven om in braak te voorkomen. Het aantal overvallen daalde vorig jaar licht in vergelijking met 2016. Het aantal straatroven nam vergele ken met peiljaar 2011 af met 44 pro cent. Maar vergeleken met 2016 was er een stijging van het aantal straat roven: 66 in 2017, 43 in 2016. De piek van de straatroven lag in de eer ste helft van 2017. Burgemeester Theo Weterings: "We werken zeer intensief samen aan een De Hendrik van Tulderstraat. (Foto gemeente Tilburg) Op maandag 5 februari zijn de voorbereidende werkzaamheden gestart voor nieuwbouwplan Hendrik van Tulderstraat. In het voorjaar start hier de bouw van 22 woningen die naar verwachting eind dit jaar klaar zijn. De gemeen te moet een aantal lantaarnpalen, 15 bomen, gravel en straatstenen verwij deren en een deel van het groen snoeien. In de week van maandag 19 fe bruari worden archeologische proefsleuven gegraven voor onderzoek. Van af half maart wordt riolering, gas, water en stroom aangelegd. De (duo)con- tainers moeten buiten de wegafzetting staan en goed bereikbaar zijn via ver harde wegen. jse carnavalsoptocht (d'n Opstoet) op zondag 11 februa- egen afgesloten tussen 12 en 20 uur. De route is hetzelfde Opstoet trekt langs Prinsenhoeven, Sint Josephstraat, Kor- ing, Paleisring, Stadhuisplein, Oude Markt, Heuvelstraat, toorlaan en Heuvelring. De Kenderstoet is op 13 februari Hij loopt langs de Kapelhof, Oude Markt, Stadhuis- Heuvelstraat, Stadhuisplein (Katterug), Paleisring, ulbergstraat en het Heuvelplein. Info over carnaval Tilburg. Denk bijvoorbeeld buurtpreventieteams. Dat zie ;g terug in de cijfers, onze uilijk inspanningen hebben ef- roep alle inwoners op om ver dachte situaties te blijven melden, dat maakt echt verschil. Ook als het gaat om ondermijnende criminaliteit." Bestrijding van de georganiseerde criminaliteit blijft heel belangrijk voor de gemeente. Samen met part ners als politie, het openbaar minis terie en de belastingdienst wordt daar fors op ingezet. In 2017 is een belangrijke stap gezet met de invoe ring van de vergunningplicht in de autoverhuurbranche. Ook werden in 2017 in Tilburg 97 hennepkwekerijen geruimd. 38 woningen werden tijde lijk gesloten vanwege de vondst van soft- en/of harddrugs (Damocles). woners en ondernemers hebben zelf de beste kijk op de parkeer overlast in hun wijk. Ze zijn samen prima in staat om met een goe de oplossing te komen. In Noord- hoek hebben we vorige jaar goe de ervaringen opgedaan met deze aanpak, maar ook in de Piushaven heeft het goed gewerkt". Rond de Piushaven is in veel straten het parkeren nog gratis. Er is parkeeroverlast door bezoe kers van de binnenstad of men sen die in de binnenstad werken, gemeenteraad heeft in april 16 besloten om het parkeren in woonwijken rond de binnenstad beter te gaan regelen. De ervaring leert dat door de invoering van be taald parkeren en parkeervergun- ningen de parkeeroverlast vrijwel meteen verdwijnt. Buiten deze tijden is het parkeren gratis. Bewoners en ondernemers in het gebied parkeren straks met een vergunning. Het is de ver wachting dat de parkeeroverlast door de invoering van betaald par keren en parkeervergunningen vanaf het najaar snel zal verdwij nen. Bewoners betalen 5 euro per maand voor een parkeervergun- ning. Waarschijnlijk wordt het be taald parkeren rond 1 november 2018 ingevoerd. Lokale ondernemers, de buurt- raad en een vertegenwoordiging van bewoners zijn bij de plannen betrokken. Samen met de ge meente hebben ze bepaald tot waar het betaald parkeren geldt en op welke dagen en tijden er voor parkeren betaald moet wor den. Wethouder Mario Jacobs: "Be- Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Beethovenlaan, De Schans, Franz Lisztstraat, Kapel straat, Leharstraat, Oude Dijk en Te- legraafstraat. Volledig overzicht staat op internet. Telegraafstraat Afgesloten tussen IJzerstraat en Ma- gazijnstraat tot 23 februari 12 uur. Tijdens de Tilburgsc ri is een aantal weg als vorig jaar. D'n C. te Heuvel, Heuvelrir. Willem II straat, Spoo.iaan van 13:30 tot 14:45 uur. F‘ straat, Monumentstraat, F Piusplein, Juliana van Stolt op www.kruikenstad.nl. £■£**7*

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 9