u it Ode aan de muzikale komiek Clubavond in Paradox nit HDnf° Kim's Klassiek Café met Robbrecht Van Cauwenberghe en Coraline Groen Truken van de Foor TK Stichting Sporck zoekt jonge pianisten 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 FEBRUARI 2018 SE KOERIER I ii. Buster Keaton it voor nail trier.i en Lezersactie Lezersactie Robbrecht Van Cauwenberghe en Coraline Groen FOTO: Lynn Ferleu Mireille Vaessen Voor de gramma Koerier jkaarten Het uur. 22.30 uur snten ider lobby? wie weten ISn. tilburg - Kim's Klassiek Café presenteert op zondag 18 februari een concert van Robbrecht Van Cauwenberghe en Coraline Groen met Opposite Pieces. De concertre menwerking kr de De Café Heyhoef >emer 'on- maanden 'schillende hema's in- endepres- introvert/ ensdag 28 eve lezing, sprek kun- imit. Zij is moet nog irin rekent introversie i. Aanvang 19.30 uur. 30 uur. De lag vooraf Programma pauze staan op het pro- de Sonate voor viool Uniek duo Op zondag 18 februari spelen Rob brecht Van Cauwenberghe (bajan) en Coraline Groen (viool) in Kim's Kroeg. Zij vormen een uniek duo treeks is een sa- g tussen Kim's troeg, Grasveld Muziekhan del en de Tilburgse Koerier, volgende Kim's Klassiek éis op 18 maart. Robbrecht Van Cauwenberg he speelt de bajan. Wat voor instrument is dat? Stuur uw oplossing samen met uw persoonlijke gege vens in vóór maandag 12 februari door een e-mail te sturen naar lezers@tilburg- sekoerier.nl. Uit de juiste inzendingen worden twee winnaars getrokken die gra tis kaarten ontvangen, maar wel vooraf moeten reserve ren i.v.m. de lunch. Zij krijgen hierover persoonlijk bericht. en accordeon van M. Majkusiak (*1983), Eurasian Tango I, II, V van A. Takahashi (*1960) en Oblivion van A. Piazolla. Na de pauze volgen nog de sonate voor viool en klave cimbel BWV 1017 in c klein van J.S. Bach (1685-1750), Nightsong van K. Rofelt en 3 Opposite Pieces van M. Padding (*1956). pleinen in de binnenstad van Til burg aangedaan. Jonge pianisten van 8 tot en met 16 jaar kunnen met een kort optreden dingen naar de titel van 'Tilburgs pianota- lent van het jaar'. In twee leeftijds categorieën wordt er om deze titel 'gestreden' en iedereen die in Til burg woont, of les heeft in Tilburg, komt hiervoor in aanmerking. Het repertoire is vooraf bepaald dat geldt ook voor de lengte van het optreden. Gegevens hierover zijn te vinden op www.sporck.nl, waarop alles te lezen is over het repertoire en het reglement van deze wedstrijd. De prijsuitreiking vindt plaats op zondagmiddag 14 oktober tijdens het slotconcert van 'Tilburg op Vleugels'in de concert zaal van Theaters Tilburg. Tenzij het maximum aantal deelnemers eerder is bereikt, sluit de inschrij- vingstermijn op 1 juni. Opgeven kan via e-mail jo@sporck.nl Time Machine haalt Paradox een Tilburgse supergroep op het po dium, waarbij jazz, blues, soul en rock samenkomen. Een weelde rige ode aan Sly Stone, Led Zep pelin, Mingus, Coltrane, en Henri Threadgill. Na The Man In With The Red Face die in de versie van Private Time Machine Blue Faced Man werd, komt Eric van der Westen nu met met een nieuwe bewerking van het legendarische Born Slippy van Underworld. programma begint om 20.30 Entreeprijs: 5 euro/7 euro. Na :0 uur is de toegang gratis. De organisatie stelt voor le zers van de Tilburgse twee keer twee vrij) (inclusief lunch) ter beschik king. Wie hiervoor in aan merking wil komen dient het juiste antwoord te geven op de volgende vraag: Kim's kroeg is dit jaar op de klassie ke toer met zondagsconcerten ka mermuziek. Solisten en ensembles van hoog niveau vertolken reper toire van de baroktijd tot in de 20ste eeuw. De musici zijn studenten van de opleidingen Master of Music uit heel Nederland. Zij behoren tot de meest getalenteerde instrumen talisten en vocalisten en staan op concertpodia in binnen- en bui tenland. Voor hen de uitdaging om in de intieme omgeving van Kim's kroeg te spelen. Een bijzondere gelegenheid voor liefhebbers van klassiek én om een nieuw publiek voor kamermuziek te interesseren. Na afloop kunt u desgewenst ge nieten van een heerlijke lunch. tilburg - Op Valen tijnsdag, woensdag 14 februari, is de première te zien van 'Truken van de Foor' in de story- tellingreeks van de Hasseltse Kapel. De monoloog wordt gespeeld door Mi reille Vaessen. Sam Pasternak verzorgt de muziek. Kaartjes voor de voorstel ling kosten 11 euro. Reserveringen: be- heerder@hasseltse- kapel.nl of telefoon 06-81 28 38 07. De Wëreldband staat op 20 februari in de schouwburgzaal van Theaters Tilburg. Tickets zijn verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 of rechtstreeks aan de balie van Theaters Tilburg. tilburg - De stichting Sporck or ganiseert in september een vier daags festival op het gebied van klassieke muziek. Onderdeel hier van is een karrentocht op zaterdag 29 september, tijdens welke jofïge talenten kunnen optreden op di verse pleinen in de binnenstad van Tilburg. Hieraan is ook een prijs vraag verbonden. Het festival staat artistiek en financieel en artistiek al stevig in de steigers. Zowel de ge meente Tilburg, het ondernemers- fonds Tilburg en Theaters Tilburg hebben hun medewerking toege zegd en bekende pianisten en het gezelschap Casco Phil uit Antwer pen zijn al gecontracteerd. Op zaterdag 29 september vindt er in het kader van 'Tilburg op Vleugels' een happening plaats voor jonge pianisten vanaf 8 jaar. Met een rijdende kar worden op die dag -een zaterdagmiddag met veel winkelend publiek- een aantal tilburg - Na het grote succes van Slapstick op het internationale theaterfestival Edinburgh afgelo pen zomer is de Wëreldband weer terug in de Nederlandse en Vlaam se theaters. In deze voorstelling brengt de Wëreldband een ode aan de muzikale komiek: van de middeleeuwse troubadour tot aan Spike Jones, van de Marx Brothers tot aan Grock en Mini Maxi. Geïnspireerd door deze zo be wonderde voorgangers maakt de Wëreldband zijn eigen varié té en geeft daarnaast een draai aan beroemde scènes van Charlie Chaplin, Buster Keaton en Laurel Hardy. door de combinatie van hun in strumenten en de energievolle en natuurlijke manier waarop zij samenspelen. Robbrecht bespeelt de bajan, een Russische variant van de moderne knopaccordeon. Momenteel volgt hij de Masterop- leiding aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag bij An Ras kin alsook een Bacheloropleiding musicologie aan de Katholieke Universiteit in Leuven. Coraline is een gepassioneerd kamer- en or- kestmusicus en studeerde tijdens haar Bachelor in Londen (Royal Academy of Music) en Den Haag (Koninklijk Conservatorium) bij Peter Brunt, Philippe Graffin en sir Rodney Friend. Dit jaar is zij be gonnen aan haar Master in Den Haag bijVera Beths. Reserveren Het concert begint om 12.00 uur, inloop vanaf 11.30 uur. De kosten bedragen 12 euro inclusief lunch of 7,50 euro voor alleen het con cert. Reserveren concert en lunch uiterlijk 16 februari via welkom@ kimskroeg.nl. Info: www.kims- kroeg.nl. Adres: Piusplein 61 in Tilburg. tilburg - Als tegengeluid tussen al het carnavalsgeweld is er op zaterdag 10 februari in Paradox Tilburg aan de Telegraafstraat een clubavond. De 10-koppige band van Eric van der Westen genaamd Private Time Machine speelt een ode aan Mingus en Led Zeppelin. Daarna draaien DJ's vloervullers uit alle windstreken van de aardbol. Club Playgrounds springt met een achterwaartse salto in een klotsend bad vol avontuur. Een clubavond waar muziek uit de hele wereld, uit diverse genres bij elkaar worden gekneed tot een broeierig geheel. Met vlaggenschip Private

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7