T W Gratis RUI» ijknieuws R PRO gecertificeerd! Profile Tilburg is vanaf nu Od ©PROFILE eeshof ik Kim Van Heyhoef Cinema presenteert'Spotlight' Gratis APK Profile Tilburg acties: Dat vraagt om mooie Gratis weekend Tesla rijden Lezing Liesbeth Smit Dutch City All Stars bestijgen podium Heyhoef Backstage ÈJjip TILBURGSE K 6 DONDERDAG 8 FEBRUARI 2018 TILBURGSE KOERIER Klaartje van Veen en Norman Jansen. DOOR ZAMIRE WILLEMS jrofessionele pop- en jazzorkest ter Robbrecht Va Uitlijncontrole Tegoedbon Verloting Af te halen op de vestiging TILBURG - K februari en Coral Info: Aanvang 2030 uur, locatie V 1Entree 15 euro, www.heyhoef-l Siriusstraat 104-116, Tilbui T 013 71124 50 www.profi Uniek du< Opzondag brecht Van en Coralini Kroeg. Zij urg jfile.nl/tilburg unieke verrast —?elde >ut en Wijkcentrum Heyhoef Kerkenbosplaats ïf-backstage.nl ;t 5 euro (in- thee vooraf). De Wëreldban schouwburgze zijn verkrijgba telefonisch via aan de balie va Tilburg - Bluesy, jazzy, easy listening en funky klanken gespeeld door de eredivisie van de Nederlandse jazz en pop. De Dutch City All Stars beleven zaterdag 17 februari hun première op het podium van Heyhoef Backstage. ste prol wereld. - K Mini-Metropole Als lid van Reeshof Cultuurt is de zangeres altijd op zoek naar nieuwe, culturele evene menten om 'dë wereld naar de Reeshof te brengen'. "Toen John Maes zei 'is het geen idee om het Metropole Orkest naar de Ree shof te halen', moest ik in eerste instantie lachen. Het tweeënvijftig koppige orkest in huren is natuurlijk veel te duur", vertelt Van Veen, die de open mind en daaruit voort- Tip onze correspondenten Hebt u een leuk, bijzonder verhaal of een unieke hobby? Of kent u iemand voor wie dit geldt? Laat het dan weten aan onze correspondenten. Misschien dat zij er een leuk verhaal voor deTilburgse Koerier van kunnen maken. Let wel op! Het onderwerp mag geen commercieel karakter dragen. Tip onze correspondent voor de Reeshof, Zamire Willems, via e-mail zwillems@tilburgsekoerier.nl Kim's kroeg ke toer me mermuziek van hoog toirevande eeuw. De n de opleidin heel Neder meest gel talisten en concertpoc tenland.Vo in de intier kroeg te gelegenhei klassiek én voor kame Na afloop nieten van tilburg - De bibliotheek Heyhoef organiseert onder de noemer 'on zichtbaar anders zijn'in de maanden februari, april en mei verschillende activiteiten rondom de thema's in- trovert/extravert, autisme en depres siviteit. In februari staat introvert/ extravert centraal. Op woensdag 28 februari is er een interactieve lezing, waarbij aanwezigen in gesprek kun nen gaan met Liesbeth Smit. Zij is de auteur van het boek'Ik moet nog even kijken of ik kan'. Daarin rekent ze af met het idee dat introversie iets zieligs of saais zou zijn. Aanvang 20.00 uur, inloop vanaf 19.30 uur. De lezing eindigt rond 21.30 uur. De toegang is gratis, wel graag vooraf aanmelden via e-mail: heyhoef@bibliotheekmb.nl. TILBURG - N. Slapstick theaterfesti pen zomer terug in de se theaters brengt de aan de mu middeleeui Spike Jones tot aan Gro Geïnspireer wonderde de Wëreldl té en geef aan beroen Chaplin, Bu Hardy. "We hebben zikanten var. .a..v van de Nederlandse j we het niveau van he kunnen neerzetten", Veen, zangeres van de enthousiast. Samen met haar man Jansen, aanvoerder var groep van het Metropc Maes, het brein achter I bedacht ze de mini-vari Ruimte voor improvisatie Jansen noemt zichzelf uitvoerend musicus. Toch is zijn passie voor het arrangeren van muziekstukken onmis kenbaar aanwezig. Maar van voorkeur is geen sprake. "Je moet arrangeren óm te kunnen spelen. Toen ik zelf wilde gaan schrijven, ben ik gestimuleerd door de voormalig chef-dirigent van het Metropole Orkest, Vince Mendoza. Ik zeg altijd 'arrangeren is leren'. Hoe schrijf je bepaalde stijlen, intro's? Nu ben ik bezig aan een zoektocht om meer hippe muziek te maken." Iets dat volgens Van Veen wat betreft de Dutch City AH Stars wel goed zit. "Er is ook ruimte voor improvisatie, daar kijken we echt naar uit." Was het moeilijk om de professionele muzikanten te charteren voor dit project? Jansen: "Nee, totaal niet. Ik was echt dat trompettist Rik Mol mee wilde doen. Hij spec onder meer met Candy Dulfer, Trijntje Oosterhoul Gregory Porter." Of de muziekvirtuozen na Heyhoef Backstage nog er gens anders te zien zijn, is nog niet zeker. "Eerst maar eens lekker spelen, live, op het podium. Het is geweldig dat John ons deze kans geeft.", aldus Van Veen. 10 februari (20.00 uur) de film Spotlight uit 2016 in Wijkcentrum De Heyhoef, Ker kenbosplaats 1 in Tilburg. Spotlight van Tom McCarthy gaat om het waargebeurde verhaal van het 'spotlight' team van de krant The Boston Globe. De oudste continu werkende onderzoekseen- n op dit moment de beste mu- in het land te pakken. De top jazz scene, waarmee het Metropole Orkest vertelt Klaartje van ie Dutch City AH Stars, ar partner Nor- an de altviool- aole Orkest en John Heyhoef Backstage, iriant van het groot- kindermisbruik in de katholieke kerk. Voor de berichtgeving over deze zaak ontving The Boston Globe in 2003 de Pulitzer prijs. Met in de hoofdrollen Mark Ruffalo, Mi chael Keaton en Rachel McAdams. De vaste toegangsprijs bedraagt clusief een gratis kopje koffie of th vloeiende resultaten van Maes bewondert. Al snel ont stond het idee voor de Dutch City All Stars, een soort van mini-Metropole met drie strijkers, drie blazers, drie ritmesecties, een zangeres en arrangementen zoals ge schreven door Jansen. "Je wilt toch een bepaalde strij- kerskleur laten horen. Ik heb daarom gekozen voor drie en niet twee strijkers", vertelt de altviolist, die binnen het beschikbare budget een zo gevarieerd mogelijk programma met veel schakeringen wil neerzetten. TILBURG

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 6