E ’ll B1 ^Qilburg in Bedrijf Kiiyiu VR Kruiket en Kruikenbal eten met carnaval Kermis in De Druiventros Tilburg Trofee voor John Wauben ki Wonen in Residentie Molenwijck: samen, maar niet alleen Klanten Jumbo sparen voor Tilburgse sportverenigingen Carnavallen in Brabant? Neem gewoon de bus! TILBURGSE K 4 vir FOTO: Sven Scholten Cockie Melchers geniet van de gastvrijheid in Residentie Molenwijck. door Luc Zoek Kec op Ko TILBURG - O barst hei tijdens h van de Fl Theaters ong vt. trgets t steld. Mijr het als ec Tilburg-De bussen van Arriva staan tijdens carnaval klaar voor alle feestvierders. Mail daar waarop d Een brief] Inzenden v LOON OP ZAND - COCkie Melchers woont in Residentie Molenwijck en geniet daar van de geboden gastvrijheid. Tilburg - Jong Food intro duceert deze carnaval twee ludieke snacks: de Kruiket en de Kruikenbal. ;kte een len was van de ag even m< produceren. Hij vindt het heel gaaf dat wij het nu wel doen." Heel inge wikkeld bleek het uitdaging lag in I Zowel overdag als 's nachts zet Arriva extra bussen in. I rijden er in Roosendaal, en ’s-Herto- nachtritten. - dit jaar ook in rijdag op zater- zijn. Over rkrijgbaar in de voor bij de Arriva OV Ser een in Breda, Tilburg jenbosch, via de ite, in 'SPAREN 1 binnen om te kijken, of ik iets no dig heb. En natuurlijk weer die aan dacht die er voor je is." Zelf vindt ze het belangrijk om de regie in eigen hand te houden. Tegelijkertijd is ze erg actief in Molenwijck. Ze volgt yoga- en schilderlessen, gymnas- i Vrijdagmi I Wij zorge KOMOC Koen en Bart de Jong met hun ludieke snacks. FOTO: Sara Terburg mand zo gek krijgen de snack te neermeel. Het oranje paneermeel oroduceren. Hij vindt het heel gaaf hebben we geleend van onze gou- 1 lashkroket en na een rondje bellen t niet te zijn. "De langs drie leveranciers vonden we het groene pa- ook groen paneermeel." DONDERDAG 8 FEBRUARI 2Ö18 TILBURGSE KOER1ÉR Op vrijdagi den de Flep in met hei Seniorenfisi Kouwvoete Heel veel f dus! Op vrijdag vloer in de orenfist. Dit Tober, Tonp Dungen, Bi en heul vt tijdens Et T in de nach rende shov tiesten, on< goed glas t carnavalssfi staan optn band Sessie van Alphen Na d'n Ops de sportmaterialen zoals hes jes, ballen, goaltjes, pionnen en dergelijke aanschaffen. "Ik vind het geweldig dat onze klanten hun favoriete sportverenigingen kunnen steunen met materialen waardoor meer mensen, jong en oud, in beweging kunnen komen", aldus Michel de Hart, ondernemende filiaalmanager van Jumbo Tilburg Pater van den Elsenplein. Open dag Tijdens de open dag op woensdag 21 februari vertelt Cockie Melchers graag haar verhaal. U bent welkom van 14.00 tot 17.00 uur. Bel voor meer informatie en/of aanmelding 0416-36 56 00 of kijk op www.molenwijck.com voor het programma van de open dag. Tijdens carnaval Bergen op Zoom, Breda, Tilburg genbosch extra Nieuw is dat er de nacht van vrijt dag nachtritten zijn. Overdag zet Arriva op diverse lijnen ex tra bussen in. Daarnaast rijdt Arriva met een aantal lijnen in de regio een aangepaste dienstregeling vanwege af sluitingen van wegen door carnavalsoptochten. Cockie Melchers woont in een sfeervol ingericht appartement in Residentie Molenwijck. Het straalt iets uit waardoor je je er meteen thuis voelt. Dat gevoel van gastvrij heid ervaart zij ook bij het wonen in Molenwijck. "Ik vind het zo bijzon der, dat gevoel van saamhorigheid tussen bewoners en medewerkers. Bij alledaagse ontmoetingen merk je wat het betekent, als je als mens gezien en gehoord wordt." Cockie Melchers gaat verder: "Ik ben niet dol op bij elkaar op de koffie gaan. Ik ben graag alleen en voel me zel den eenzaam. Dat onderscheidt Residentie Molenwijck van andere woongemeenschappen. 40 jaar ervaring draagt bij aan een prettig woonklimaat". Samen Cockie heeft één advies. "Schuif een besluit over hoe je de komen de jaren wil leven niet voor je uit. Als je wacht tot een incident, ben je te laat en heb je zelf geen keuze meer. Ik koos bewust voor wonen in een gemeenschap als Molenwij ck. Samen, maar niet alleen. Dat is de korte samenvatting." tilburg - Klanten van de Jum- bo-winkels in Tilburg kunnen vanaf deze week sparen voor lo kale sportclubs. Bij elke 10 euro aan boodschappen ontvangen klanten een gratis sportvereni- gingspunt voor sportmaterialen. Zij mogen zelf bepalen aan welke vandedeelnemendesportvereni- gingen zij de gespaarde punten doneren. Een lijst met verenigin gen die meedoen, is te vinden op www.jumbosparenvoorjesport- vereniging.nl. De 'Sparen voor je sportvereniging'-actie duurt tot en met 27 maart. De door klan ten gespaarde punten worden per sportvereniging omgezet in een geldbedrag. Hiervan kunnen de verenigingen zelf benodig- Meer informatie Reizigers kunnen voor meer informatie over de extra bussen, vervoerbewijzen en de aangepaste dienst regeling www.arriva.nl/ carnaval raadplegen. Tijdens carnaval kleurt Tilburg (Kruikenstad) sinds jaar en dag groen en oranje. Producent van ambachtelijke soepen en snacks Jong Food speelt daar op een lu dieke manier op in met de Kruiket en de Kruikenbal. De welbekende rundvleeskroket en rundvlees bitterbal van De Jong Kracht van Ambacht hullen zich voor deze feestelijke gelegenheid in groen en oranje paneermeel. Mede-ei- genaar van Jong Food, Koen de Jong vertelt: "We hebben geen targets berekend of doelen ge steld. Mijn broer Bart en ik vinden het als echte carnavalsgekken ge woon ontzettend leuk om de Krui ket en Kruikenbal op de markt te brengen." De groen-oranje snacks inden hun oorsprong bij de Prins en zijn gevolg van Kruikenstad zo'n twintig jaar geleden. "Ere wie ere toekomt! Peer Remmers heeft als oud lid van de Raad van Elf de Kruiket bedacht. Maar hij kon nie- en is verkri verkoop t., vicepunten in Breda, Tilbum en 's-Hertogenbosch, via Gc Arriva website, in de bus bij de chauffeur en bij wederver kopers op diverse plaatsen in Brabant. Tijdens carnaval zijn er ook nog passe-partouts en dalurendagkaartjes (prijs: €6,22) te koop bij de OV Ser vicepunten, in de bus bij de chauffeur en bij diverse we derverkopers. Let op: betalen in de bus kan alleen met pin of contactloos, contant beta len in de bus is niet mogelijk. Twee kinderen in de leeftijd 4 t/m 11 jaar reizen gratis mee met 1 volwassene. Kinderen tot 4 jaar reizen altijd gratis mee. tilburg - John Wauben uit Gilze en Rijen ontvangt de Tilburg Tro fee voor zijn bijzondere inzet als ketenmanager van het Zorg- en Veiligheidshuis in Tilburg. Loco- burgemeester Marcelle Hendrickx reikte de Tilburg Trofee woens dag uit bij het afscheid van John Wauben van het Zorg-Veiligheids- huis. John Wauben (62) was vanaf de oprichting in 2002 15 jaar lang ketenmanager van het eerste Zorg- en Veiligheidshuis (ZVH) van Nederland dat gevestigd was in Tilburg. Sinds vorig jaar is hij coör dinator van het kennisknooppunt in het ZVH. Hij neemt afscheid, omdat hij met vervroegd pensioen Vangnet "Het is fijn dat erbij ziekt vangnet is. Een poos gelede ik ziek. Dan loopt iemand zorg een paar keer per dac Onbeperkt reizen Met de passe-partout kunnen reizigers de gehele carnaval, van vrijdag 9 t/m dinsdag 13 februari, onbeperkt reizen met de bussen van Arriva in Oost- en West-Brabant. De passe-partout kost €12,50 w gaat. Als ketenmanager van het eerste veiligheidshuis in Neder land heeft hij ervoor gezorgd dat het Tilburgse ZVH vanaf de start tot nu toonaangevend is in Neder land en zelfs over de landsgrenzen. Wauben heeft veel organisaties in Nederland ondersteund in hun keuze om ook een start te maken met het realiseren van een veilig heidshuis. In iedere provincie zijn nu één of meer veiligheidshuizen te vinden naarTilburgs voorbeeld, j Het Zorg- en Veiligheidshuis is een samenwerkingsverband van 20 organisaties die werken aan een gezamenlijke aanpak van sociale veiligheid. tilburg - Na de televisieuitzendin gen van eind vorig jaar vormt De Druiventros ook dit jaar het decor van een bijzondere happening. Op zondag 18 maart worden de zalen van het beroemde hotel omgeto verd tot kermis. Hoofdsponsor van het feest is De Druiventros en op het kermisaffiche prijken artiesten als Ronnie Tober, Roy Donders en Henk Wijngaard. Daarnaast zijn DJ Coenio en presentator Walter Ver meer van de partij. Aanwezigen kunnen daarnaast hun toekomst laten voorspellen door Martin de waarzegger. Het eten wordt ver zorgd door bekende Tilburgse I ondernemers. Voor 100 euro krij gen bezoekers een compleet ver zorgde avond van 16:00 tot 21.00 uur en steunen ze het inloophuis. Theo Weterings, burgemeester van Tilburg én ambassadeur van het inloophuis, zal het benefietfeest Kermis in De Druiventros officieel openen. Kaarten bestellen kan via www.kermisindedruiventros.nl. De Druiventros kreeg landelijke bekendheid door het televisiepro gramma Herrie in De Druiventros. tiek o.l.v. een fysiotherapeute en ze zet graag haar huis open voor anderen die op het punt staan een keuze te maken. Bovendien ver zorgt ze de rozentuin bij het Witte Kasteel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 4