z ijknieuws Concert van talentvol Ontmoetingsmoment uid duo in Cenakel Alzheimer Café Tilburg Lacrimosa voor zeven violen '(•arnavalliniMFZv Zuiderkwartier. SE KOERIER DONDERDAG 8 FEBRUARI 2018 JRG - luander de Jong tijdens het Grachtenfestival in Amsterdam. FOTO: Jeroen C van Zijp de Beer, Jan Philipp Gloger Sijm, Jeroen Lopez Cardozi Mix Match inMFA Zuiderkwartier Maxim Shalygin Shapeshift FOTO: A. Reshetniak I 13 Jen. :r in Be rn van een ver- jecialist. iagnose en diag- ilburg - Op zaterdag 17 februari is er een concert van ias-bariton Alexander de Jong en pianist Mark van lispen in het Cenakel. Aanvang om 20.15 uur. Tilburg - Op dinsdag 13 februari presenteert De Link in Het Cenakel een bijzonder werk van de Oekraïense componist Maxim Shalygin, uitgevoerd door Shapeshift. _ïr, Marcel Sijm, Jeroen Lopez Cardozo, David Prins) en dirigenten (Marc Albrecht, Steven Sloane, Ed Spanjaard). )ndar «rking xander an Nispt edduo e' Maxim Shalygin schreef'Lacrimosa or 13 Magic Songs'(2017) voor de bijzondere bezetting van 7 violen. "Waarom hebben requiems altijd maar één Lacrimosa, de smeek bede om eeuwige rust voor arme zondaars? Alles wat componisten te zeggen hebben is hier samen gebald, wat het voor mij tot het mooiste deel van een requiem maakt.” Maxim Shalygin beantwoordde zijn eigen vraag met 'Lacrimosa', dat bestaat uit niet minder dan dertien kleinere Lacrimosa's, of tewel 'dertien magische liederen voor zeven violisten'. Bij het con- nose heeft iemand met dementie recht op hulp en ondersteuning, en een vroegtijdige diagnose ver groot de kans dat een eventuele behandeling helpt om de ziekte te stabiliseren, te vertragen of te verzachten. Hoe verloopt het on derzoek? Waar kunt u terecht voor medische zorg en welke zorg hebt u nodig? Zijn er medicijnen tegen dementie? Welke behandeling is er mogelijk? Deze en andere vra gen komen aan de orde tijdens het Alzheimer Café op 13 februari. De zaal gaat om 19.30 uur open. Voor nadere informatie kunt u bel len 013-4678022, of mailen naar riafeiter@home.nl of alzheimer.afd. middenbrabant@planet.nl De geheugenwinkel is geopend van 19.30 tot 20.00 uur en in de pauze van 20.30 tot 21.00 uur. long talent' lexander de Jong is geboren in ilburg en opgegroeid in Oister- 'Roots' Op 17 februari keren Alexander de Jong en Mark van Nispen terug naar hun roots met een concert in het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg. Het liedduo biedt een verrassend programma aan rondom de bele vingswereld van dichter Heinrich Heine en zijn tijdgenoten, met werken van bekende liedcompo- nisten als Schubert en Schumann, maar ook van componisten waar van de liederen minder bekend zijn bij het grote publiek, zoals Carl Loewe en Hans Pfitzner. Van de Franse Guy Ropartz spelen ze de indrukwekkende en zelden te ho ren 'Quatre poèmes d'après l'"ln- termezzo"d'Henri Heine'. De entreeprijs bedraagt 15,00 euro, inclusief consumptie in de pauze. wijk. Afgelopen jaar werd hij door De Nationale Opera in Amster dam verkozen tot 'jong talent'. Bij dit operagezelschap zingt hij nu kleine rollen in opera's en geeft hij concerten, zoals op het nieuw jaarsconcert van de gemeente Amsterdam en afgelopen zomer als solist op de Uitmarkt. Daarnaast heeft De Jong rollen gezongen bij Opera Spanga, Dutch National Opera Academy en Operafront. In de toekomst gaat de geboren Til- burger zingen bij Holland Opera en de Nederlandse Reisopera. Ook zingt hij regelmatig in oratoria en in concerten met divers repertoi re, bijvoorbeeld bij het Grachten festival in Amsterdam. Alexander de Jong heeft samengewerkt met gerenommeerde regisseurs (Lotte CV De Penaltystipkes Op zaterdag 10 februari is er in MFA Zuiderkwartier een car navals- en dansavond. Deze avond duurt van 20.00 tot 00.00 uur. De zaal gaat open om 19.45 uur. CV De Penaltystipkes brengt die avond een bezoekje. De toegang is gratis. Adres: Wassenaerlaan 38 in Tilburg. Tilburg - Op zondag 18 februari is er weer een Ontmoetingsmoment bij Zorgbelang Brabant. Ontmoe tingsmoment geeft mensen inspi ratie om anderen te ontmoeten en hun sociale netwerk uit te breide De bijeenkomst staat deze keer het teken van Valentijnsdag, zoekers kunnen genieten van high tea en workshops volgen van sociale ondernemers. Verder kun nen de deelnemers zich laten ver wennen en opmaken en op de foto cert in De Link horen de bezoekers een meeslepende, originele visie waarin de violen de menselijke stemmen vervangen. Ze klinken nu eens als een smeekgezang, dan als een jammerklacht vol wroeging, en dan weer als gekwinkeleer van vogels. Met dit werk treedt Maxim Shalygin in een creatieve dialoog, niet alleen met componisten maar ook met geestverwante regisseurs voor wie het thema van de Apo calyps dierbaar was: Ingmar Berg man, Andrej Tarkovski en Lars von Trier. Het concert begint om 20.30 uur. De toegang bedraagt 15 euro. Reserveren kan via www.delink.nl. anks de relatief korte samen- tussen bas-bariton Ai de Jong en pianist Mark pen, heeft dit kersverse al een. aantal succesvol- optredens verzorgd. Zo gaven H leen uitverkocht recital tijdens et afgelopen Grachtenfestival in msterdam, en waren zij meerde- e malen te horen op Radio 4. Na Hebei afgestudeerd te zijn aan 4 «Conservatorium in Tilburg, zijn owel Mark als Alexander werk- aam bij verschillende Nederland- operagezelschappen en zijn ze igelmatig te horen in concerten i recitals. Tilburg - Op zondag 18 februari is er weer een nieuwe editie van Mix Match in eetcafé Kolektivo, Trouw- laan 189 in Tilburg. Een gezellige bijeenkomst waarbij wijkbewoners en statushouders (vluchtelingen met een verblijfsvergunning) el kaar ontmoeten. De bezoekers ko ken en eten samen. Ook wordt er verteld wat er door de vrijwilligers aangeboden wordt en kunnen de statushouders aangeven waar ze in ondersteund willen worden. Daar naast zijn er andere activiteiten, zoals spelletjes, een voordracht, voorlezen, muziek, dans, schilde ren, fotografie of een wandeling door de wijk. De statushouders krijgen ook uitleg over het wijkcen trum en de mogelijkheden voor vrijwilligerswerk via het program ma Accent op ieders Talent. De middag duurt van 14.00 tot 18.00 uur. Aanmelden kan via e-mail: info@wijkraadzuiderkwartier.nl. Tilburg - Op dinsdag 13 februari staat bij Alzheimer Café Tilburg het thema Diagnose en behandeling bij dementie centraal. Gastspreker is mevrouw dr. Loes Valckx, geriater van de Geheugenpoli ETZ. De bij eenkomst vindt plaats in de aula van appartementencomplex Pre sident Mandelahof, Korvelplein 60 in Tilburg. Het programma duurt van 20.00 tot 21.30 uur. Het vaststellen van dementie ge beurt niet van de een op de andere dag. Vaak gaat er een periode van onzekerheid aan vooraf. De eerste stap richting een diagnose is een bezoek aan de huisarts. Vermoedt de huisarts dat er daadwerkelijk sprake is van dementie, dan wijst hij door naar een spt Het is belangrijk om de die vast te laten stellen. Met eer gaan. Ook kunnen ze een valen- tijnsdecoratie maken. De middag begint om 14.30 uur en duurt tot 17.30 uur. Deelname kost 5 euro, inclusief high tea. Voor de drankjes wordt een kleine vergoeding ge vraagd. Aanmelden kan via 06-47 94 73 74 of ontmoetingsmoment© gmail.com. Het Ontmoetingsmo ment vindt plaats aan de Ring baan Zuid 44 in Tilburg. Meer in formatie op www.facebook.com/ ontmoetingsmoment.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 29