n ül2flJ.£E 11 Maria van deijjeyden gemeente Tilburg. .nl -HI (IB I1W t1 Tekeningen: Jeroen de Leijer Ideeën of input? Mail naar inge@riebeek.net. ischot ifi maat VEILING van Horror Vacui nen Op www.veilingmaastricht.nl kan vanaf 6 april t/m 16 april online geboden worden. Op 16 april 2018 vindt de fysieke veiling plaats in De NWE Vorst onder begeleiding van Veiling huis Dickhaut (Maastricht). Om de makers van Tilburg letterlijk meer zichtbaar te maken in de stad is hun werk regelmatig te zien op de banieren aan de Schouwburgring en de Tivolistraat. De Verhalenroute is onderdeel van het plan 'Uitnodigen Uitlichten Uitleggen'. Wij willen de ge bieden van de binnenstad beter met elkaar verbinden, door verbetering van de vindbaarheid, de bereikbaarheid en de informatievoorziening. Het uiteindelijke doel is om meer bezoekers naar de stad te trekken, die hier langer blijven. Between You&Me, het kunstproject op het plein bij Factorium, biedt een geluidloos digitaal plat form aan kunstenaars en filmmakers. Maar ook een video van een Tilburgse dans-voorstelling, beelden van monumentendag of een live- registratie is mogelijk. ART WALKS TILBURG Als u op de hoogte wilt blijven van onder werpen en data van de stadsgesprekken over cultuur in de komende periode, dan kunt u zich hiervoor aanmelden via cultuurplan@tilburg.nl. de nieuwe gemeenteraad. Zoals bij vorige stadsgesprekken gaf kunstenaar Jeroen de Leijer in tekeningen zijn impressie en commentaar op de avond. Tilburg erkend als erfgoedstad: NOMINATIE BNG BANK ERFGOEDPRIJS 2018 Tilburg valt op met een erfgoed-community: Erfgoed Tilburg. Dit is een netwerk van erfgoed- partijen in de stad. Op de website www.erfgoedtilburg.nl, in bijeenkomsten en activiteiten, vertellen wij en partijen uit de stad de verhalen van Tilburg, Berkel-Enschot en Udenhout aan bewoners en bezoekers. Dit netwerk wordt ondersteund met middelen uit het Cultuurplan Tilburg 2017-2020. In een jaar tijd heeft dit netwerk er mede voor gezorgd dat Tilburg ook met haar erfgoed op de kaart staat. Ook met de positionering van erfgoed in de gemeentelijke Omgevingsvisie heeft Tilburg nationale belangstelling gewekt." Een eerste resultaat van deze inspanningen is er: wij zijn er trots op dat Tilburg (samen met Deventer, Leiden en Zaanstad) is genomineerd voor de BNG Bank Erfgoedprijs 2018. De winnaar wordt in maart 2018 bekendgemaakt. Met regelmaat organiseren wij stadsgesprek- ken cultuur voor betrokkenen en geïnteres seerden. In 2017 spraken wij met 'de stad' over film, het makerspanel en cultuur in de Reeshof. Op 25 januari jongstleden stond het Cultuurplan Tilburg 2017-2020 centraal: hoe ver zijn we me't de uitvoering van dit plan? Wethouder Marcelle Hendrickx gaf een toelichting. Zo'n 90 deelnemers bogen zich daarnaast over de vraag wat zij over cultuur willen meegeven aan het nieuwe college en NIEUWSGIERIG? MEER WETEN? Voor meer informatie: www.tilburg.nl/cultuurplan of stuur een mail naar cultuurplan@tilburg.nl. RUIMTE VOOR MAKERS: atelier- en oefenruimtes in Tilburg; #stadvanmakers Tilburg profileert zich als #stadvanmakers en daar horen werkvoorzieningen voor kunste naars bij. De behoefte aan betaalbare ateliers, oefenruimtes en culturele broedplaatsen is groot. Omdat het beschikbare aantal ruimtes hiervoor terugliep heeft het college eenmalig een bedrag van 1 mln ter beschikking gesteld om een aantal van 200 ateliers en oefenruimtes in de komende jaren te waarborgen, uit te breiden en te voorzien in culturele broedplaat sen. In 2018 worden de eerste resultaten hiervan zichtbaar. n an 1680 urg 8 -18 uur dweer ie HO >.X-- 0 o deren is aarin ze >ekt naar nantisch gebruikt jrcombi- en over ;en poë- jositie is met vrij- 7.00 uur ires: Pro- ilburg. 'Horror Vacui', hét kunstwerk uit 2008 van kunstenaars Nick J. Swarth en Jeroen de Leijer, wordt geveild. Het kunstwerk verbeeldt een moderne versie van de kruisweg, het lijden en sterven van Christus, in woord en beeld. Het kunstwerk bestaat uit veertien werken die zijn uitgevoerd in technieken zoals zeefdrukken op glas, neon, bronzen sculpturen en animatiefilm. te beluisteren op de smartphone of tablet en brengen de culturele en historische Theresia voor het voetlicht en wijzen de weg naar de musea. Stripachtige iconen palen zorgen bovendien voor visuele herkenningspunten. De route is in opdracht van Cupudo en de gemeente Tilburg ontwikkeld door kunstenaars Bas Fontein en Frank Kooien. De Verhalenroute is een mooi voorbeeld van de aanpak door Cupudo, waarbij de betrokkenheid en verantwoordelijkheid van bewoners uitgangspunt is: www.cupudo.nl. Stadsgesprekken cultuur: LEVENDIGE DIALOOG OVER CULTUUR IN TILBURG MAKERSFONDS 2018: de behoefte is groot Op 8 januari opende het Makersfonds 2018 voor aanvragen van individuele en kleine collectieven van makers. Het doel van het Makersfonds is om makers de mogelijkheid te bieden een project te realiseren dat helpt in hun artistieke ontwikkeling. Het totaal budget voor dit jaar bedraagt 150.000,-, de maximale bijdrage is 7.500,- per project. Dat het Makersfonds in een enorme behoef te voorziet blijkt uit de ruim 70 aanvragen die tot dusver zijn binnenkomen. In 2017 werden ruim 40 aanvragen ingediend en zijn er 28 gehonoreerd. CULTUUREDUCATIE: belangrijk voor iedereen! Try-out cultuur: cultuur proeven door kinderen én volwassenen Try-out cultuur brengt basisschoolleerlingen en culturele aanbieders bij elkaar. Er zijn 53 aanbieders die zorgen voor 450 activiteiten. Nieuw: Try-out Cultuur breidt in juni 2018 uit naar try outs cultuur voor volwassenen, dat gebeurt in het kader van Tilburg Toont. VERHALENROUTE door Theresia geopend Op 29 januari was de opening van de Verhalenroute. De Verhalen route is een van de projecten van Cupudo, het stadslab dat zich richt op de bevordering van Cultuur in het publieke domein. De Verhalen route leidt wandelaars van het station naar het Wilhelminapark. Niet langs drukke hoofdstraten, maar door de rustige wijken van Theresia. Een gevarieerde wijk die de geschiedenis van Tilburg in het klein vertelt. Een wijk bovendien met veel kunstenaars, culturele organisaties, ateliers en presentatïeruimtes. Op verschillende punten zijn soundscapes te horen die zijn samen gesteld uit verhalen van wijkbewoners. Ze zijn via artwalkstilburg.nl ie waarde van n aan lantaarn- zien dat het :chts is. In el- bI een bevlo- ird werkt om ;n halt toe te verschil. Op uder Berend energie en .00 tot 16.00 aver maatre- andering te bij zijn eigen ster aan de evan station KUNSTPROJECT ‘Between You&me’ biedt platform aan kunstenaars, filmmakers én stadsbewoners TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 8 FEBRUARI 2018 Cultuureducatie met Kwaliteit 2 40 Tilburgse basisscholen zijn gestart met Cultuureducatie met Kwa liteit 2, waarin nogmaals 4 jaar wordt gewerkt aan het verbeteren van cultuureducatie in het onderwijs. Dit biedt scholen kansen hun onderwijs te vernieuwen op het gebied van creativiteitsontwikkeling en andere gewenste nieuwe vaardigheden van kinderen. Nieuw is dat ook Tilburgse middelbare scholen dit oppakken met hun eigen vakdocenten. Zo krijgen ook deze leerlingen meer kansen om hun culturele creativiteit vorm te geven. Na 10 dagen zijn al meer dan 5.000 inschrijvingen binnengekomen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 11