Tilburgse Koerier Hl Nog vijf voorstellingen van TÓP 013 R 7 Cultureel Café in teken van film Samen scheiden zonder zorgen? 'BTP weg ermee en 't Boeketje moet blijven' AR eden dzijn aar. GEMEENTENIEUWS Speuren in de KruikenPuzzel JRGSE KOERIEI DONDERDAG 25 JANUARI 2018 8,50 2,60 In de Tilburgse Revue-de TÓP 013- is ook aandacht voor carnaval. FOTO: Frans van Aarle I Jasper Mikkers FOTO: Peter Ligtenberg DOOR: ELLEN VAN SLOOTEN Pagina 8,9 en 10 TK CH 1AR bakkerfloorvanlieshout.nl www.DinklaScheidingsmediation.nl Milieustraat Albion vanaf april twee uur eerder open De klanken van koning Willem II Goirle en Tilbur op gebied van e Ben >eurtoch1 26+27januari 3,00 1,50 Win vrijkaartjes voor Memphis Maniacs Kamerata Zuid pjes Lout In beide gevalle wen in het colte punt gezal en lijkt het tegen reus ondernemer t teerde belegger in vastgoed Tilburg Onderzoek huidige - toekomstige luchtkwaliteit in Tilburg jrg werken samen afvalscheiding Oordeel van een volle publieke tribune tilburg - Sympathisanten van 't Boeketje op het Pieter Vreedeplein en omwonenden van het bedrijf BTP aan de kapitein Hatterasstraat, zorgden voor een volle tribune bij de commissievergadering van de gemeenteraad. Weekendaanbiedingen 5 Suikerbolletjes Appelbol Vlaai van de maand Abrikozenvlaai m pen. Brood van de maand Koolhydraat arm Cfloor VAN LIESHOUT vrijdag, zaterdag (2x) en zondag middag in Theaters Tilburg, staan garant voor kleurrijk topvermaak met de stad Tilburg als stralend middelpunt. Elke avond is het een feest maar ook een beproeving voor de grime, de kostuumafde- ling, de changeurs, het orkest, de dansers, het koor en uiteraard de cast. Wat zich achter de coulissen een ander oogpunt. Er zijn nog kaarten te koop via www.theaterstilburg.nl of aan de ticketkassa van Schouwburg Tilburg. individuele omwonenden tegen een industrieel producent. Johan Kools, eigenaar van 't Boe ketje, maakte gebruik van het inspreekrecht bij de themacom- missie Vestigingsklimaat. In het gouden jubileumjaar zal het erom nnen voor het familiebe- beëindigd en het geschil tussen hem als huurder en Wereldhave als verhuurder, ligt nu bij de rech ter. Kools gaf aan dat de grootste schok enkele weken terug kwam. Hij vernam dat de gemeente meer dan een miljoen gaat ontvangen van Wereldhave, die van de kiosk midden op het plein waar nu nog 't Boeketje zit, ruimte voor een horecatent heeft ingetekend in de nieuwe herinrichtingsplannen. "Ik wil wel eens weten hoe wethouder Erik de Ridder, die het voor ons zo erg vond, zich hier uit gaat praten", vroeg de bloemenverkoper zich af. len is het vertrou- uilege tot het vries- zakt bij de toehoorders t op de kleine David die Goliath vecht. De kleine tegen de beursgeno- ger in vastgoed en de tilburg - De Tilburgse Revue -de TÓP 013- bruist, sprankelt en ver rast. Dat de voorstellingenreeks voor de 130 vrijwilligers een zware beproeving is, mag duide lijk zijn. Met vertrouwen en een enorm enthousiasme kijken al le betrokkenen terug. Maar ook vooruit, want ook de komende vijf voorstellingen op donderdag, tilburg Ben jij klaar voor een speurtocht door de Krui kenPuzzel? Tjeuke nodigt alle kinderen en volwas senen uit om de Kruiken Puzzel op te gaan lossen! Kijk hiervoor in deze editie van de Tilburgse Koerier op pag 16 en 17. Wel doen, want je kunt leuke prijzen winnen. tilburg - Producenten, regisseurs, documentaire-makers, animatie- filmers, distributeurs en een band die uitsluitend filmmuziek speelt. Het Cultureel Café Tilburg staat zondag 28 januari van 12.00 tot 14.00 uur geheel in het teken van de film. Plaats van handeling is Ci- necitta aan de Willem ll-straat. De toegang is gratis. In oktober waren de filmmakers Frodo Kuipers en Rudi Brekelmans te gast in het Cultureel Café. Aan leiding was het feit dat hun film Bullet Time genomineerd was als Nederlandse inzending voor de Oscars. Die Oscar is helaas niet bin nengehaald. De redactie heeft Fro do en Rudi bereid gevonden om op 28 januari als gastredacteur en gastpresentator op te treden. Guust Mulder is schrijver en regis seur bij het videoproductiebedrijf Full Frame in Tilburg en wil nu zijn eerste korte speelfilm Alaraph gaan draaien. Harrie Verbeek uit Eindhoven is regisseur en produ cent. Hij maakte samen met Jelena Kostic een dansfilm. Leonard Be- daux maakt 'absurdistische' film- s en komt daarover vertellen, .out Donders is namens Omroep Jrabant betrokken bij het filmpro ject Brabantse Beauties. Hij komt vertellen over het succes van dit project, maar ook over de donkere wolken die er boven hangen. Ursula van den Heuvel uit Tilburg is een van de belangrijkste distri buteurs van animatiefilms in Ne derland. Tijdens de boekenweek gaat de documentaire 'Dichter bij de tijd' over Jasper Mikkers in pre mière. De makers van de film, John Albert Jansen en Annelotte Ver- haagen, en Jasper Mikkers worden geïnterviewd. Ook de muziek staat in het teken van film. Te gast zijn leden van de Reservoir Dogs Band. In binnen- en buitenland is deze band inmiddels bekend door hun theatrale live- show met muziek uit de films van Quentin Tarantino. afspeelt, is een geolied bedrijf, waar elke vrijwilliger zijn of haar verantwoordelijkheden oppakt. Elke avond, als de gordijnen in de zaal nog dicht zijn, staan alle be trokkenen in een grote kring op het podium zich op te laden. Het doel: een voorstelling neerzetten die klinkt als d'n beiaard van de Heikese Kerk. Die, maar ook Mun dial, Roze Maandag, Theaters Til burg, de Meimarkt en de Waran- deloop zijn onderwerpen in -de TÓP 013-, De stad weerspiegelt in muziek, beeld en in de teksten. Ga mee met de drie vloggende prin sesjes en zie Tilburg eens vanuit

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 1